Piątek, 14.08.2020, Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Rosjan przyjeżdża mniej, ale kupują drogie przedmioty

08.04.2015, 08:38:34 Rozmiar tekstu: A A A
Rosjan przyjeżdża mniej, ale kupują drogie przedmioty

Niski kurs rubla spowodował, że do Polski przyjeżdża coraz mniej Rosjan. Od niedawna zaczęli oni zaopatrywać się w towary luksusowe, przez co przez okres trzech miesięcy od początku roku wydali niemal 35 mln złotych.

Celnicy informują, że rzeczywiście tendencja przyjazdów Rosjan do Polski się zmniejszyła, jednak kupują droższe towary. - Dzieje się tak, bo zanotowaliśmy sporo zgłoszeń towarów luksusowych. Rosjanie zgłaszali do odprawy np. firmowe torebki damskie w cenie powyżej 100 tys. zł za sztukę. Odprawialiśmy też zegarki warte po kilkadziesiąt tys. zł i drogie telefony komórkowe - wyjaśnił w serwisie onet.pl  Ryszard Chudy, rzecznik Izby Celnej w Olsztynie.

Większość rachunków dalej jednak dotyczy artykułów spożywczych. Rosjanie zaopatrują się u nas w odzież, obuwie, elektronikę, sprzęt AGD, części samochodowe i materiały budowlane. Tylko w ub. roku wydali u nas w sumie ponad 144 mln zł.

Jeżdżący na zakupy przez granicę oceniają, że polskie ceny stały się mniej atrakcyjne, ale i tak są niższe niż w obwodzie kaliningradzkim. Coraz częściej samochody z Rosji są szczelnie wypchane ludźmi, bo Rosjanie rezygnują z indywidualnych wyjazdów, żeby obniżyć koszty.
 

Źródło : onet.pl

MM

Oceń tekst:

Ocen: 4

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +14
  ~ Polak
  Środa, 08.04

  heh i ani słowa o tym, że te ceny są dla nich takie atrakcyjne, bo nie płacą podatków (maja zwrócony podatek za towar) - kolejny dowód na dyskryminacje nas we własnym kraju No i czemu dalej nic nie piszecie o tych zdarzeniach, kiedy to ruscy napadli na Polaków np. w Mamonowie na stacji benzynowej (gdzie ich ostrzelano z broni pneumatycznej i przebito opony dlatego, że nie chcieli zapłacić haraczu) albo jak kolejnym razem pobito tak Polaków, że się znaleźli w szpitalu (m.in. w szpitalu w Elblągu) - komu służy ten portal nie pisząc o takich rzeczach, a pisząc tylko pozytywnie o ruskach (przy okazji pomijając istotne fakty)?

 2. 2
  +11
  ~ świadek.
  Środa, 08.04

  wczoraj widziałem jak taki jeden Ruski kupował cenne przedmioty, były to parówki w opakowaniu 1 kilogramowym

 3. 3
  +1
  ~ ja
  Środa, 08.04

  chętnie zobaczyłbym torebki w cenie "powyżej 100 tys. zł za sztukę " i zmniejszającą się tendencję - czy MM czyta co pisze ?

 4. 4
  0
  Redakcja
  Środa, 08.04

  Witam serdecznie, artykuł jest tzw. prasówką, czyli informacją podaną w innych mediach. Artykuł jest podlinkowany do strony onetu, gdzie można go w całości zobaczyć. Pozdrawiam

 5. 5
  +3
  ~ ty
  Środa, 08.04

  ja-nie wierzysz????w Gdansku kupisz torebki powyzej 200 tys ze szczerego zlota i kilograma bursztynu

 6. 6
  +9
  ~ Polak
  Środa, 08.04

  Redakcjo - to proponuję na przyszłość nie kopiować bezkrytycznie głPOt z onetu, tylko samemu pomyśleć i samemu coś napisać, myśle że każdy tekst będzie lepszy niż ten z onetu, co widać choćby na tym przykładzie.

 7. 7
  +2
  ~ Polak
  Czwartek, 09.04

  szykuje się prawdziwy najazd ruskiej kryminalnej bandy wprost od putina, którą nawet Narodowe Biuro Śledcze Finlandii uznało za członków grup przestępczych - http://niezalezna.pl/65863-rajd-rosyjskich-nocnych-wilkow-przez-polske-gang-motocyklowy-putina-chce-uczcic-dzien-zwyciest

 8. 8
  +3
  ~ elblązanin
  Czwartek, 09.04

  paszli won kacapy!!! tłuc ich po mordach jak oni naszych w Królewcu

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.