Środa, 12.08.2020, Imieniny: Klara, Lech, Julian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Trwają prace i przetargi. Kierowcy na nowe drogi będą musieli poczekać

27.01.2015, 12:40:30 Rozmiar tekstu: A A A
Trwają prace i przetargi. Kierowcy na nowe drogi będą musieli poczekać
Fot. arch. redakcji

Kierowcy muszą jeszcze poczekać na nowe drogi. W tym roku do użytku zostanie oddane jedynie 50km dróg krajowych, ekspresowych i autostrad. Na 1,5 tys. km dróg trwają prace lub postępowania przetargowe.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że w kolejnych latach nastąpi przyspieszenie, bo ten rok jest przede wszystkim czasem planowania przetargów i inwestycji.

W realizacji jest ponad 500 kilometrów nowych dróg zarządzanych przez GDDKiA. - Mamy chociażby drogę S7, połączenie Trójmiasta z Olsztynem i dalej w stronę Warszawy. Prowadzimy postępowania przetargowe na Pomorzu Zachodnim, na cały odcinek drogi S6 – połączenie Koszalina ze Szczecinem, na autostradę A1, czyli odcinek, który po połączeniu z drogą krajową nr 1 i budowaną w centralnej Polsce autostradę A1 da pełne połączenie północ-południe, czyli od Trójmiasta aż do Czech – wylicza Jan Krynicki, rzecznik prasowy GDDKiA.

Lista odcinków jest podobno długa. Priorytetem jest realizacja inwestycji z Programu Budowy Dróg Krajowych oraz połączenie już istniejących odcinków szybkich tras w spójną sieć. W najbliższych latach GDDKiA chce połączyć trzy istniejące autostrady z drogami ekspresowymi, które zapewniają szybki dojazd do coraz większej liczby miast.
 

Źródło : wgospodarce.pl

MM

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Jan
  Wtorek, 27.01

  Jak zawsze temat przed wyborami a po nie ma nic ......

 2. 2
  0
  ~ kierowca
  Środa, 28.01

  Autostradę A1 można by tylko wydłużać od Strykowa koło Łodzi do tzw. Gierkówki (trasy z Warszawy do Katowic), z którą by się łączyła koło Piotrkowa Trybunalskiego. Tymczasem planuje się odcinek autostrady A1 od Katowic do Łodzi równolegle od Gierkówki w odległości zaledwie kilkunastu km. Rozumiem, że autostrady trzeba budować, ale to by była przesada. Z te pieniądze można by wybudować 2 razy tyle dróg ekspresowych i innych dróg krajowych w innych województwach a tą autostradę można by kontynuować za 10 lat jeśli będzie taka potrzeba.

 3. 3
  0
  ~ pajakos
  Środa, 28.01

  do kierowca Jesteś w błędzie z tego co jest napisane na stronie gddkia ma iść po dk1 zostanie przebudowana do standardu autostrady.

 4. 4
  +1
  ~ elblazanin
  Środa, 28.01

  na ekspresówkę z Elbląga do Gdańska będziemy czekać do usranej śmierci przy wyjeżdzie z Elbląga wybudujcia cmentarz Dębica-bis będzie ekonomicznie

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.