Niedziela, 20.06.2021, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii DNI ELBLĄGA 2017

Koncert EOK na zakończenie Dni Elbląga

25.06.2017, 22:20:28 Rozmiar tekstu: A A A
Koncert EOK na zakończenie Dni Elbląga
Fot. Ryszard Biel

Po raz czwarty Elbląska Orkiestra Kameralna wystąpiła podczas Dni Elbląga. Koncert odbył się na scenie specjalnie na tę okazję umieszczonej przed Katedrą św. Mikołaja.


Elbląscy kameraliści wystąpili z Bellezza Opera Trio w składzie: Agnieszka Adamczak-Hutek – sopran, Marcin Hutek – baryton, Mikołaj Adamczak – tenor, Paweł Mazur – fortepian. Muzycy zagrali pod batutą Marka Mosia.

 

W programie zaarto najpiękniejsze melodie ze świata opery, operetki, musicalu i muzyki rozrywkowej tj. Wolfgang Amadeusz Mozart - Divertimento F-dur KV 138, cz. III – Presto, "O mio babbino caro"  z opery "Gianni Schicchi" Pucciniego, "Santa Lucia" – pieśń neapolitańska, "My Funny Valentine" z musicalu "Babes in Arms", "Besame mucho" – piosenka meksykańska, "Granada" – pieśń meksykańska, "Funiculi Funicula" - pieśń neapolitańska, "Usta milczą, dusza śpiewa" z operetki "Wesoła wdówka" Lehara, "Libbiamo" z opery "La Traviata" Verdiego.

Choć pogoda nie dopisała elblążanie nie zawiedli. Mieszkańcy naszego miasta tłumnie przybyli na Plac przed Katedrą św. Mikołaja, by rozkoszować się muzyczną ucztą. Mimo deszczu uśmiechy nie schodziły z twarz uczestników koncertu.

 
Zawsze koncerty Elbląskiej Orkiestry Kameralnej zapadają głęboko w pamięć. Gdyby nie to, że bilety na ich koncerty nie są zbyt tanie, chodziłabym na wszystkie. Fakt, że ten koncert był darmowy oznaczało dla mnie, że muszę na nim być i byle deszcz mnie w tym nie powstrzyma
 
- śmiała się p. Alicja.

 

 

- Szkoda, że pogoda nie dopisała, ale pomijając to, to był bardzo dobrze spędzony czas. Koncert był fantastyczny - dodał p. Andrzej.


Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Koncert Bellezza Opera Trio i EOK ( zdjęć 36 )
Dodano: 2017-06-25 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.