Czwartek, 30.11.2023, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Dni Elbląga 2017 rozpoczęte! Za nami koncerty Afromental, Poparzeni Kawą Trzy i IRA – zobacz zdjęcia

24.06.2017, 06:00:33 Rozmiar tekstu: A A A
Dni Elbląga 2017 rozpoczęte! Za nami koncerty Afromental, Poparzeni Kawą Trzy i IRA – zobacz zdjęcia
Fot. Ryszard Biel

Dni Elbląga rozpoczęto w pięknym stylu. Mieszkańcy naszego miasta mogą przebierać w atrakcjach przygotowanych z tej okazji. Koncerty zawsze były wisienką na torcie każdego dnia. Tak było i tym razem. Na scenie zaprezentował się wczoraj zespół Afromental, Poparzeni Kawą Trzy oraz legendarna IRA.

Muzyka grana na żywo przyciągnęła na Wyspę Spichrzów prawdziwe tłumy. - Chcieliśmy, żeby było coś dla każdego pokolenia. Największą rolę w organizacji odgrywały pieniądze. Zwracaliśmy też uwagę, kto był w poprzednich latach, bo nie chcieliśmy powtarzać artystów z przynajmniej trzech lat wstecz. Co więcej zwracaliśmy uwagą na to, jakie koncerty w ogóle odbywały się w Elblągu, nawet te płatne, aby na Dniach Elbląga nie wystąpił ktoś, kto dawał koncert np. dwa miesiące wcześniej  – stwierdził Adam Jocz, dyrektor Departamentu Promocji i Kultury.

Dziś również nie zabraknie muzycznych emocji. O godz. 16.00 specjalnie dla elblążan wystąpi DepeszBląg. Zespół tworzą wokalista Paweł Koczyński, bębniarz Paweł Batycki, saksofonista Szymon Zuehlke oraz Bartek Krzywda. - Gramy po swojemu piosenki Depeche Mode. Jestem od lat zakochany w Depeszach, ale ich piosenki są tylko pretekstem do prezentowania tego co nasze – zaznaczył Bartek Krzywda.

Następnie zagrają Brathanki (godz. 17.00), Grzegorz Hyży (godz. 19.00) oraz GrubSon (godz. 21.00).

- O 18.30 i 20.15 wystąpią wychowankowie MDK w Elblągu: Szalone Małolaty i Szalone. Zespół Szalone małolaty znany jest elblążanom od wielu lat ze wspaniałych koncertów świątecznych czy występów na scenie elbląskiego „Lata w formie”.   Na swoim koncie mają też liczne sukcesy - drugie miejsce w międzynarodowym festiwalu "Orfeusz w Italii” w Lido di Jesolo w Wenecji czy Grand Prix 37. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. W sobotę młodzi artyści zaprezentują się w repertuarze, który podbił serca publiczności na scenach w kraju i poza jego granicami. Instruktorem wokalu oraz kierownikiem artystycznym zespołów jest Katarzyna Panicz, a podmiotem wspierającym młodych artystów - Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej Dzieci i Młodzieży – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego UM.

Na godz. 23.00 zaplanowano pokaz sztucznych ogni, po którym zagra DJ Adamus.

„Strefa Specjala” oraz namiot z atrakcjami dla dzieci i młodzieży będzie dostępny tego dnia od godz. 16.00.

Nie zabranie imprez towarzyszących. Elblążanie będą mogli dziś przejechać się zabytkowym tramwajem N5 oraz skorzystać z pleneru rysunkowego na Starym Mieście.

Dodatkowo w Bażantarni odbędą się zawody Nordic Walking o Puchar Polski (godz. 11.20). Na dzień otwarty zaprasza Fabryka Mebli Wójcik przy ul. Mazurskiej (godz. 10.00-13.00) oraz Browar w Elblągu (godz. 13.00-18.00). 


 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Galeria / Za nami koncerty zespołów Afromental, Poparzeni Kawą 3 i IRA ( zdjęć 112 )
Dodano: 2017-06-24 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ J12323
  Sobota, 24.06

  Oo.Witold Wielki też był ?

 2. 2
  --2
  ~ sdarrs
  Sobota, 24.06

  Koncerty super , tylko dziwie się że nie można wnieść1 L wody mineralnej będąc z dzieckiem na imprezie PORAŻKA

 3. 3
  0
  ~ Ek
  Sobota, 24.06

  Do samolotu tez nie wniesiesz, wzgledy bezpieczenstwa, zawsze mozna kupic, co za problem to tylko 3 zlote

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2896749973297