Piątek, 9.12.2022, Imieniny: Aneta, Leokadia, Wieslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii DNI ELBLĄGA 2017

Kijkarze kolejny raz opanowali Bażantarnię. Wśród startujących m.in. prezydent Elbląga

24.06.2017, 18:00:43 Rozmiar tekstu: A A A
Kijkarze kolejny raz opanowali Bażantarnię. Wśród startujących m.in. prezydent Elbląga
Fot. Ryszard Biel

Blisko 400 zawodników z całej Polski, a nawet z zagranicy wystartowało w zorganizowanych dziś (24 czerwca) w Bażantarni zawodach Pucharu Polski w nordic walking. W gronie startujących znalazło się również ponad 60 elblążan, w tym prezydent Witold Wróblewski. Włodarzowi miasta pokonanie 5 km w biegu z kijkami zajęło około godzinę.

Puchar Polski Nordic Walking to największy cykl imprez poświęconych temu sportowi w naszym kraju. W tym roku odbywa się już jego ósma edycja. Wyjątkowość Pucharu polega na tym, że udział w zawodach może wziąć praktycznie każdy. Na starcie stają profesjonalni sportowcy i osoby, które dopiero uczą się chodzenia z kijkami. Jak podkreślają jego organizatorzy - Polska Federacja Nordic Walking, celem imprezy jest popularyzacja tej wspaniałej, prostej i ogólnodostępnej formy ruchu, promowanie spędzania czasu z rodziną i aktywnego stylu życia.

Jednym z miast, w których odbywa się Puchar Polski jest od kilku lat Elbląg. W sobotniej imprezie zawodnicy startowali w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej, w podziale na płeć i kategorie wiekowe na trzech dystansach - 5, 10 i 21 km. Wszyscy rywalizowali o punkty do klasyfikacji generalnej na trasach biegnących przez tereny leśne Parku Bażantarnia. 

Las Bażantarnia ma jedną z najpiękniejszych tras do nordic walking, dlatego co roku to właśnie tutaj organizujemy jedną z edycji Pucharu Polski. Trasę wyróżnił również magazyn National Geographic, który uznał ją za jedną z najlepszych w kraju. Elbląska trasa pod względem trudności jest dość wymagająca. Jest tutaj przepiękne otoczenie lasu, a na dystansie 5 km zawodnicy mieli do pokonania spore podejście w wąwozie, które było nie lada wyzwaniem. Współpraca z miastem układa się bardzo pozytywnie, więc mamy nadzieję, że za rok także tu będziemy

– mówi Robert Brzeziński, dyrektor Pucharu Polski w nordic walking.

W tym roku na zawody do naszego miasta przyjechało blisko 400 zawodników z różnych stron kraju, a także z Białorusi, Rosji, Ukrainy, a nawet z Włoch. Elbląg reprezentowało w tym roku ponad 60 zawodników, w tym prezydent miasta Witold Wróblewski, który na dystansie 5 km zajął 248 miejsce.

Prezydent Witold Wróblewski obiecał nam przed rokiem, że wystartuje w tych zawodach i słowa dotrzymał. Przeszedł 5 km trudnej i wymagającej trasy z czego bardzo się cieszymy. Elbląska edycja Pucharu Polski to przepiękna masowa impreza, w której udział biorą osoby od najmłodszych po najstarszych. Zawodnicy bardzo chętnie przyjeżdżają do naszej Bażantarni m.in. ze względu na tą trudną trasę i piękną przestrzeń, którą tutaj mamy

– przyznaje Bożena Ruszkowska, instruktor nordic walking i wiceprezes Klubu Sportowego Nordic Walking Elbląskie Włóczy-kije.

Na najbardziej popularnym dystansie 5 km zawody w Elblągu wygrał Karol Stiller z Częstochowy. Najszybszy z elblążan Bogdan Klarkowski był 19. Na dystansie dwukrotnie dłuższym triumfował Kamil Kliczka ze Szczecina, a dziesiąty linię mety minął Andrzej Stefański z elbląskiego klubu El-Aktywni. Na najdłuższej trasie liczącej nieco ponad 21 km zwyciężył Białorusin Andrzej Dziedziewicz. Najszybszy elblążanin Marek Oziemkiewicz był 36.

Wyniki Pucharu Polski nordic walking w Elblągu:

Dystans 5 km
Wystartowało 254 zawodników
1. Karol STILLER (King&Queen Częstochowa) 00:30:17
2. Roman WOROCH (KS Metraco Polkowice) 00:31:39
3. Tomasz KNITTER (Błękitni Dziemiany) 00:31:52
---
19. Bogdan KLARKOWSKI (Elbląskie Włóczy-kije) 00:33:49
248. Witold WRÓBLEWSKI 00:57:00

Dystans 10 km
Wystartowało 81 zawodników
1. Kamil KLICZKA (Sanprobi Szczecin) 01:04:59
2. Daniel WOJTASIŃSKI (Viking Nordic Team Częstochowa) 01:05:23
3. Piotr NIECHWIEJCZYK (Unia Miast Świętochłowice) 01:05:59
---
10. Andrzej STEFAŃSKI (El-Aktywni Elbląg) 01:12:14

Dystans 21,1 km
Wystartowało 58 zawodników
1. Andrzej DZIEDZIEWICZ (Grodno, Białoruś) 02:11:28
2. Olgierd DEPKA PRĄDZYŃSKI (Biegamy Razem Gdynia) 02:20:43
3. Patryk KUŚMIEREK (Błękitni Dziemiany) 02:23:25
---
36. Marek OZIEMKIEWICZ (Salwator Elbląg) 02:49:57

Łącznie w tegorocznej edycji Pucharu Polski odbędzie się 7 imprez na terenie całej Polski. Wielki finał Pucharu zostanie zorganizowany 9 września w Hajnówce.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Puchar Polski Nordic Walking ( zdjęć 160 )
Dodano: 2017-06-24 | Fot. 1-80 Ryszard Biel, 81-160 Rafał Kadłubowski
0

Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ jdsa
  Sobota, 24.06

  same stare rury,...ale impreza udana nikt nie odszedl

 2. 2
  0
  ~ Kolega .
  Sobota, 24.06

  Przecież Pan Prezydent jest słabego zdrowia , nie rozumiem takiego zachowania .

 3. 3
  0
  ~ Ba ...
  Niedziela, 25.06

  Kampania wyborcza w pełni .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.179792881012