Sobota, 20.07.2024, Imieniny: Czeslaw, Hieronim, Fryderyk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OKIEM MONITORINGU

Okiem monitoringu – rowerzysta stworzył zagrożenie dla siebie i innych

03.03.2017, 07:00:38 Rozmiar tekstu: A A A
Okiem monitoringu – rowerzysta stworzył zagrożenie dla siebie i innych

W naszym mieście znajduje się ok. 40 kamer miejskiego monitoringu, które rejestrują zaistniałe sytuacje w różnych częściach Elbląga. Redakcja info.elblag.pl, Straż Miejska oraz elbląska Policja połączyły siły, by wspólnie stworzyć cykl artykułów ku przestrodze. Będziemy w nich opisywać zaobserwowane "Okiem Monitoringu" zdarzenia w nadziei, że skłonią one naszych czytelników do refleksji i przyczynią do uniknięcia podobnych sytuacji. Dziś grono to powiększyło się o Tramwaje Elbląskie, którym  również zależy na podniesieniu poziomu bezpieczeństwa w naszym mieście.

Dziś posiłkujemy się materiałem z wideorejestratora umieszczonego na przodzie wagonu 121 N (tzw. "ogórek"). Do zdarzenia doszło w lipcu 2016 r., ok. godz. 14.00, w obrębie skrzyżowania ul. Browarna - Robotnicza - Teatralna.

- Jest tam jedno z dwóch nowo wybudowanych skrzyżowań o ruchu okrężnym, w ciągu drogi 503. Ruch na tym skrzyżowaniu jest regulowany poprzez sygnalizację najazdową, zapalaną przez tramwaj - wyjaśniają Tramwaje Elbląskie. - W momencie, kiedy tramwaj zbliża się do tego skrzyżowania otwierany jest dla niego kierunek jazdy - informacja jest na sygnalizatorach. Oznacza to, że pozostali uczestnicy ruchu drogowego mają czerwone światło, łącznie z pieszymi i rowerzystami.

Mimo jasnych zasad nie każdy uczestnik ruchu ich przestrzega.

Na filmie widzimy dokładnie, że na niektórych mieszkańców naszego miasta kolor czerwony nie działa. Rowerzysta stworzył bardzo niebezpieczną sytuacje

- zauważają Tramwaje Elbląskie.

Na nagraniu widać, jak tramwaj dojeżdża do sygnalizatora, który wyraźnie pokazuję pionową kreskę oznaczającą otwarty ruch dla tramwaju. - Na szczęście nie doszło do wypadku. Motorniczy musiał jednak zahamować dosyć dynamicznie. Trzeba mieć świadomość, że w tramwaju byli pasażerowie. 30- tonowy tramwaj przy takim gwałtownym hamowaniu powoduje duże przeciążenia. Rowerzyście nic się nie stało, ale pasażerowie tramwaju na pewno nie byli zadowoleni z takiej techniki jazdy - dodają Tramwaje Elbląskie.

Niestety nagłe wtargnięcia  rowerzystów i  pieszych przed jadący tramwaj to nie sporadyczny przypadek.

Obserwujemy, że sporo jest takich wymuszeń i igrania z własnym życiem. Bo jakby się to skończyło, gdyby tramwaj jednak nie zdarzył zahamować?

- pytają Tramwaje Elbląskie.

Warto pamiętać, że nasze zachowanie na drodze ma znaczenie i oddziałuje na wszystkich uczestników ruchu. - Zależy nam na tym, aby inni uczestnicy mieli świadomość, że takie nagle hamowanie powoduje, że wszyscy pasażerowie, którzy stoją i nie dość dobrze się trzymają, mogą ulec wypadkowi - zaznaczają Tramwaje Elbląskie. - Zdarzały się takie przypadki.

Apelujemy o ostrożność!

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ we
  Piątek, 03.03

  Co za puknięty dekiel na tym rowerze

 2. 2
  +3
  ~ tramwaj, autobus, pieszy
  Piątek, 03.03

  Jakby tramwaj miał poziomą kreskę - a tak stoi w artykle to powinien oczywiście stać. Tramwaj na filmie ma PIONOWĄ kreskę, oznaczający jazdę :-)). To tak k"woli kształtowania prawidłowego czytania sygnałów drogowych przez TE lub przez Kamilę :-)))

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1512410640717