Sobota, 1.04.2023, Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SCHRONISKO DLA ZWIERZĄT

Dlaczego człowiek, którego codziennie z radością witały nagle postanowił je oddać do zimnej budy?

14.11.2018, 09:35:16 Rozmiar tekstu: A A A
Dlaczego człowiek, którego codziennie z radością witały nagle postanowił je oddać do zimnej budy?

Nie mogę spać.Ciągle myślę o tych dwóch psiakach. To, że ciężko mi zrozumieć decyzję ich opiekunów to jedna sprawa. Ja nie mogę spać spokojnie ,bo myślę jak one sobie poradzą, a opiekunowie mają problem z głowy. To, że trzeba pilnie znaleźć im wspaniałych opiekunów to druga.


Skipi i Max trafiły do schroniska 4 listopada 2018 r. Tuż przed nadchodzącą zimą. Skipi ten mniejszy ma 5 lat,a Max 3,5. Dogadują się świetnie. Skipi jest żywiołowym psem, a Maxiu pomimo wieku bardzo spokojnym.


Nie rozumieją dlaczego człowiek, którego codziennie z radością witały nagle postanowił je oddać do zimnej budy. Z początku chłopaki trzymali fason, ale wczoraj Skipi nieco zaniemógł. Nie wiem jak poradzi sobie dalej.
Ich byli opiekunowie mówią, że nie stwarzały żadnych problemów i pewnie gdyby nie silna alergia dziecka oba by mieszkały z nimi dalej.


Szukamy dla nich domu najlepiej wspólnego, aby mogły cieszyć się z bycia razem. Jeżeli ktoś szuka przyjaciela to tu otrzyma dwa szczęścia w pakiecie. Śpią razem w jednej budzie ogrzewając się wzajemnie.


Poznałam je w zeszłym tygodniu. Zachowywali się radośnie i bardzo przyjaźnie. Jakbyśmy znali się od lat. Dzisiaj Skipi wyszedł trzęsący się z budy i prosił łapką o to, aby go stamtąd zabrać. Przemoczony, zmarznięty i podziębiony,chyba powoli zaczyna rozumieć powagę sytuacji. Czy znajdzie się ktoś kto pokocha mądre oczy Maxa i pełnego energii Skipiego?


Ja niewiele mogę dla nich zrobić, mogę ich tylko ogłosić i ich Wam przedstawić. W Was jest moja nadzieja. Udostępniajcie. Może gdzieś jest ktoś kto czeka właśnie na nich i chce ofiarować im swoje miejsce przy sobie. Musimy wspólnie o nie zawalczyć.


Więc gorąąąąąąco Was proszę o udostępnienia i nieśmiało o ich adopcję.

 

 

Schronisko Elbląg-wolontariusze o swoich podopiecznych

 

 

Aktualizacja:
Jak zapewnia właścicielka psów: "Psy są oddane do momentu otrzymania testów na alergie na co czeka się, a w schronisku zostało zapowiedziane, że psy sa tymczasowo"

 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 )


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ Smutek
  Środa, 14.11

  Alergia, jasne. Jakoś nie chce mi się wierzyć w tą alergię. Oddali psiaki, bo najwidoczniej nie było im już wygodnie. A nawet jeśli, nie można było poszukać kogoś na stronach typu olx, zamiast wypychać futrzaki w tak smutne miejsce jakim jest schronisko? To tylko dowodzi temu, że wcale im na dobrze zwierząt nie zależało.

 2. 2
  +7
  ~ Rozpacz
  Środa, 14.11

  Widzę, że głupie tłumaczenie/wymówkę szybkim wyjazdem zastąpiła alergia dziecka.Ciekawe czy dzieciaka tez za jakiś oddadzą bo... będą mieli na niego alergię, albo nie spełni ich oczekiwań. Tragedia! Bezduszne potwory. Na alergie są teraz takie specyfiki że spokojnie alergik ze zwierzakiem może funkcjonować. A jak się chcieli pozbyć trzeba było poszukać kochających domków a nie zimnego schroniska.

 3. 3
  +6
  ~ psiara
  Środa, 14.11

  nie bronię tu osoby, która zostawiła psa w schronisku bo nie jest to super miejsce tylko jak ktoś ma przywiązać psa w lesie czy przy drodze to chyba lepiej jak ten pies trafi do schroniska i znajdą się odpowiedzialne osoby, które taką bidą się zajmą

 4. 4
  +3
  ~ Bartoszz
  Środa, 14.11

  Nie rozumiem takich szczurów bo inaczej nazwać tego czegoś nie można. Po jaką cholere ktoś bierze czworonoga a później oddaje i to jeszcze dwa psiaki. Nigdy nie uwierzę w jakąś alergie. Są lekarstwa na alergie. Gdyby to były koty to może trochę bym zrozumiał ale psy?? Ty ciulu co je oddałeś czy oddałaś oby stado Cyganów przetrzepało wam anusy a wasze dzieci pomalować na czarno i sprzedać do Niemiec.

 5. 5
  +6
  ~ mam2psy
  Środa, 14.11

  Dlaczego?????? bo człowiek to najgorsze zwierzę na Ziemi

 6. 6
  +5
  ~ GF
  Środa, 14.11

  Dają swietny przykład dzieciakowi, na starość to on ich wywali na ulicę, bo będzie miał alergię na dwójkę zasr.... egoistow.

 7. 7
  --4
  ~ Aleksiak . . .
  Środa, 14.11

  Wystawiając na olx możesz sobie kłopotów narobić, bo mądry urzędnik może to potraktować jako handel zwierzętami a to dla zwykłego szarego człowieka jest zabronione.

 8. 8
  --4
  admiks
  Środa, 14.11

  Widzę, nikt z was znawcy nie ma bądź nie miał styczności z dziećmi, i jeżeli dziecko może mieć podejrzenie o alergii to nawet nie ma możliwości takiej, aby jakikolwiek normalny człowiek(rodzic) narażał swoje dziecko na jakiekolwiek niebezpieczeństwo. Najłatwiej jest oceniać nie znając całości sytuacji, a skoro psiaki były radosne i zachowywały się przyjaźnie znaczy, że miały odpowiednie warunki w domu do czasu pojawienia się brzdąca.

 9. 9
  +4
  ~ wuj onkel
  Środa, 14.11

  księża powinni dać dobry przyklad parafianom i brać nawet po kilka psów do swoich domów przy kościołach . także przedszkola , żlobki ,ktore mają wokol budynkow ogrodzony teren , Domy Opieki , itd i zawsze trochę psiakow ubędzie ze schroniska

 10. 10
  +2
  ~ ja
  Środa, 14.11

  istnieje cos takiego jak płatny domowy hotelik i oglaszanie psa.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.005628824234