Wtorek, 4.10.2022, Imieniny: Rozalia, Franciszek, Konrad
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POŻARY

Kamienna: pożar w mieszkaniu na pierwszym piętrze. Jedna osoba przewieziona do szpitala

30.04.2016, 20:37:23 Rozmiar tekstu: A A A
Kamienna: pożar w mieszkaniu na pierwszym piętrze. Jedna osoba przewieziona do szpitala
fot. Witold Sadowski

Dziś (30 kwietnia) przed godz. 19.30 w mieszkaniu na pierwszym piętrze w budynku przy ul. Kamiennej wybuchł pożar. W akcji ratowniczo-gaśniczej brało udział piętnastu strażaków. Do szpitala na badania została przetransportowana jedna osoba. Na miejsce oprócz strażaków wezwano policję i pogotowie energetyczne.

 

- O godz. 19.30 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze w mieszkaniu na pierwszym piętrze w budynku przy ul. Kamiennej - mówi bryg. Tomasz Malesiński, dowódca JRG1 w Elblągu. I dodaje: - Zgłaszający przekazał nam, że w mieszkaniu mogą znajdować się dwie osoby. Na miejsce natychmiast zostały wysłane zastępy w pojazdach ratowniczo-gaśniczych z JRG1 i OSP Nowakowo oraz drabina z JRG1. Po kilku minutach zadysponowane zostały jeszcze cysterna z JRG1 i jeden zastęp z JRG2. Po dojeździe na miejscu zdarzenia przystąpiliśmy do działań. Na zadymionej klatce schodowej przejęliśmy wyprowadzane prawdopodobnie przez sąsiadów z palącego się mieszkania dwie osoby: kobietę i mężczyznę. Strażacy zaczęli udzielać im na zewnątrz pierwszej pomocy, a po przybyciu ambulansu ZRM przekazali je pod opiekę służb medycznych. Jednocześnie rozpoczęliśmy akcję gaśniczą. Podaliśmy dwa prądy wody: jeden od zewnątrz, z drabiny przystawnej, a drugi poprzez klatkę schodową bezpośrednio do mieszkania. W związku z zagrożeniem przedostania się ognia na poddasze, po ugaszeniu pożaru w lokalu mieszkalnym,. jeden prąd wody wprowadziliśmy też na najwyższą kondygnację budynku. Miejsce pożaru przeszukaliśmy za pomocą kamery termowizyjnej. Niestety, pożaru nie przeżył pies, którego strażacy znaleźli martwego podczas sprawdzania mieszkania po zdarzeniu - kończy elbląski strażak.

 

Oprócz strażaków i służb medycznych do zdarzenia wezwano patrol policji i pogotowie energetyczne. Wyniesiona z płonącego mieszkania kobieta została przetransportowana ambulansem ZRM do szpitala, mężczyzna po przebadaniu pozostał na miejscu. Policyjne postępowanie wyjaśni przyczyny i okoliczności wybuchu tego pożaru.

Witold Sadowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Kamienna: pożar w mieszkaniu na pierwszym piętrze. Jedna osoba przewieziona do szpitala ( zdjęć 27 )
Dodano: 2016-04-30 | fot. Witold Sadowski
0

Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ omg
  Sobota, 30.04

  prąd na lewo i zwarcie, proste? proste

 2. 2
  +4
  ~ Koral
  Sobota, 30.04

  na lewo to Ciebie człowieku zrobili

 3. 3
  --2
  ~ Ne-q
  Poniedziałek, 02.05

  Chcieli K***a ćwiczenia to mają..

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4204080104828