Niedziela, 4.12.2022, Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POŻARY

Pożar w kamienicy przy ul. Studziennej. W akcji gaśniczej brało udział 18 strażaków

07.03.2016, 19:00:13 Rozmiar tekstu: A A A
Pożar w kamienicy przy ul. Studziennej. W akcji gaśniczej brało udział 18 strażaków
fot. Witold Sadowski

Dziś (7 marca) o godz. 17.45 elbląscy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w jednej z kamienic przy ul. Studziennej. Na miejsce dyżurni KM PSP wysłali ratowników z dwóch jednostek. Z wstępnych informacji wynika, że prawdopodobnie w restauracji znajdującej się na parterze budynku zapalił się okap, powstało duże zadymienie w budynku, a z przewodów wentylacyjnych wydostawały się snopy iskier. Na miejsce zdarzenia wezwano również służby medyczne, policję, pogotowie gazowe i energetyczne. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

 

- Z pierwszych informacji, jakie otrzymaliśmy wynikało, że w restauracji na parterze kamienicy panuje duże zadymienie oraz, że palą się sadze w przewodzie kominowym - mówi mł. kpt. Piotr Woliński, zastępca dowódcy zmiany w JRG2. I dodaje: - Na miejsce natychmiast zostały wysłane zastępy w dwóch wozach gaśniczych i podnośnik hydrauliczny z jednostki przy ul. Browarnej. W związku z dynamicznym rozwojem sytuacji i groźbą rozprzestrzenienia się pożaru dodatkowo wezwano dwa pojazdy gaśnicze z JRG1. Jak się okazało - pożar prawdopodobnie zaczął się od zapalenia się okapu w restauracji. Pożar rozprzestrzenił się szybem wentylacyjnym i dostał się do szybu technicznego. Na klatce schodowej i w lokalach mieszkalnych pojawiło się zadymienie. Strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Po ugaszeniu ognia wszystkie miejsca objęte zadymieniem i wysoką temperaturą zostały sprawdzone przy pomocy kamery termowizyjnej.Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń - kończy elbląski strażak.

 

Jak nam się udało dowiedzieć, straż pożarną zaalarmowali mieszkańcy najwyższych kondygnacji sąsiednich kamienic. Z ich perspektywy wyglądało to bardzo groźnie, gdyż z urządzeń kominowych i wentylacyjnych na dachu wydobywały się snopy iskier i ogromne ilości dymu. Z informacji świadków wynika, że z restauracji wybiegali przebywający w niej klienci. Część mieszkańców kamienicy wyszło ze swoich mieszkań na dwór. W sumie ewakuowało się około 30 osób. W akcji gaśniczej brało udział 18 strażaków. Oprócz nich na miejsce pożaru wezwano służby medyczne, policję, pogotowie energetyczne i gazowe. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Policyjne postępowanie wyjaśni dokładnie przyczyny i okoliczności wybuchu pożaru.

Witold Sadowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Galeria / Pożar w kamienicy przy ul. Studziennej. W akcji gaśniczej brało udział 18 strażaków ( zdjęć 26 )
Dodano: 2016-03-07 | fot. Witold Sadowski
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Elblążanin
  Wtorek, 08.03

  Jeżeli zapalił się okap w nowym budynku i przepięknym lokalu na Starówce spełniającym wymogi bezpieczeństwa i zaprojektowanym dla potrzeb gastronomii, to czy jesteśmy bezpieczni w innych lokalach gastronomicznych, które są tylko adoptowane przez właścicieli do gastronomii. Czy odpowiednie służby sprawdzą pozostałe lokale Starówki pod tym kątem? Proszę o opinie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3230381011963