Sobota, 15.08.2020, Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POŻARY

Pożar dachu i poddasza budynku mieszkalnego przy Sadowej. W akcji kilkudziesięciu strażaków

16.02.2016, 14:55:00 Rozmiar tekstu: A A A
Pożar dachu i poddasza budynku mieszkalnego przy Sadowej. W akcji kilkudziesięciu strażaków
fot. Witold Sadowski

Dziś (16 lutego) przed godz. 14 w jednym z budynków mieszkalnych przy ul. Sadowej wybuchł pożar. Paliły się dach i mieszkanie na poddaszu, ewakuowano wszystkich mieszkańców. W akcji gaśniczej oprócz elbląskich jednostek brali również udział strażacy z JRG3 Pasłęk i OSP Krzewsk. Po około godzinnej akcji pożar został ugaszony, trwa dokładne sprawdzanie całej powierzchni dachu . W wyniku tego zdarzenia na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

 

- Zgłoszenie o pożarze otrzymaliśmy o godz. 13.44 - mówi kpt. Przemysław Siagło, rzecznik prasowy KM PSP w Elblągu. I dodaje: - Na miejsce natychmiast zostały wysłane zastępy strażaków z JRG1 i JRG2. Po dojeździe okazało się, że spod dachówek jednego z budynków mieszkalnych przy ul. Sadowej wydobywają się gęste kłęby dymu, a po chwili zaczął wychodzić również ogień. Działania prowadziliśmy wielotorowo, w pierwszym momencie sprawdziliśmy, czy w płonącym na poddaszu mieszkaniu nie ma ludzi. Na szczęście nikogo tam nie było.  Następnie ewakuowaliśmy mieszkańców, którzy wcześniej sami nie wyszli na zewnątrz. Wszystkie ewakuowane osoby na czas naszych działań znalazły schronienie w zadysponowanym przez elbląski Wydział Zarządzania Kryzysowego i podstawionym przez PKS autobusie. Dwiema paniami zajęli się ratownicy przybyłego na miejsce zespołu ratownictwa medycznego. Jak się okazało - nie odniosły one obrażeń. Nasze działania gaśnicze polegały na podaniu prądów wody z dwóch kierunków: z góry i od środka objętego ogniem mieszkania na poddaszu. Rozbieraliśmy również objętą pożarem część poszycia dachu i sufitu. Przed godz. 15 pożar został opanowany i przystąpiliśmy do dogaszania i sprawdzania całej powierzchni dachu i poddasza - kończy strażacki rzecznik.

 

W akcji ratowniczo-gaśniczej brało udział 30 strażaków z JRG1 i JRG2 Elbląg oraz z JRG3 Pasłęk i OSP Krzewsk. W sumie na miejsce zdarzenia zadysponowano pięć pojazdów gaśniczych, dwa podnośniki i trzy pojazdy operacyjne. W celu zabezpieczenia miasta do elbląskich jednostek ściągnięto strażaków z OSP Nowakowo i OSP Milejewo. Na miejsce oprócz autobusu i ratowników ZRM, zadysponowano również patrol policji, pogotowie gazowe i energetyczne. Trwa szacowanie strat. Przyczyny i okoliczności wybuchu tego pożaru wyjaśni policyjne postępowanie.

Witold Sadowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 11

%90.9 %9.1


Galeria / Pożar dachu i poddasza budynku mieszkalnego przy Sadowej. W akcji kilkudziesięciu strażaków ( zdjęć 67 )
Dodano: 2016-02-16 | fot. Witold Sadowski
0

Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ brawwo
  Wtorek, 16.02

  Zdjęcia mega! Załapał się nawet Jelonek z Krzewska.

 2. 2
  --13
  ~ Xyz
  Wtorek, 16.02

  W Elblągu nie ma "elbląskiego Wydziału Zarządzania Kryzysowego" Panie Sadowski. I nie elbląski wydział przysłał autobus . Proszę nie pisać bzdury.

 3. 3
  +11
  ~ do W Y Z
  Wtorek, 16.02

  do Xyz - w Elblągu działa prężny Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, który zadysponował autobus. Jeśli twierdzisz inaczej to chętnie się dowiem gdzie przesłać fakturę.

 4. 4
  +7
  ~ entoro
  Wtorek, 16.02

  Xyz - ale zrozumiałeś o co chodzi? :)

 5. 5
  --4
  ~ olo
  Wtorek, 16.02

  a gdzie osp Gronowo przy ***sy

 6. 6
  +6
  ~ czytacz
  Wtorek, 16.02

  Xyz to musi być jakiś niekumaty "gość". Albo ktoś z konkurencji...

 7. 7
  0
  ~ manna
  Wtorek, 16.02

  Pożar może zdarzyć się w każdej starej kamienicy i nowej też. Czy są kontrole w tych budynkach, sprawdzające bezpieczeństwo przed pożarem. Graty stare w piwnicach na strychu, na klatce schodowej. Czy taki bałagan jest dozwolony?Może ktoś chce zarobić wlepiając bałaganiarzom mamdaty? Kiedyś dbano o posesje, dzisiaj dbamy tylko o to co mamy w swoim mieszkaniu. Może ktoś pomyśli przed szkodą.

 8. 8
  +2
  ~ Ratownik
  Środa, 17.02

  @manna - nie wiem do czego konkretnie pijesz, ale w tym budynku żadnych "gratów" na strychu nie było.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.