Poniedziałek, 17.02.2020, Imieniny: Zbigniew, Julian, Lukasz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OPINIE NADESŁANE

Poseł Wilk krytykuje negatywną opinię Zarządu Woj. Pomorskiego dot.Przekopu. To szyderstwo z ambicji morskich Elbląga (opinia nadesłana)

09.04.2018, 12:04:25 Rozmiar tekstu: A A A
Poseł Wilk krytykuje negatywną opinię Zarządu Woj. Pomorskiego dot.Przekopu. To szyderstwo z ambicji morskich Elbląga

W związku z opinią Zarządu Województwa Pomorskiego z dnia 5 kwietnia 2018 roku do wniosku o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji w zakresie infrastruktury dostępowej pn. „Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańska” oświadczam co następuje:


Negatywna opinia Zarządu Województwa Pomorskiego (w składzie Marszałek Mieczysław Struk, Wiesław Byczkowski, Krzysztof Trawicki, Ryszard Świlski i Paweł Orłowski) dotycząca projektu budowy przekopu przez Mierzeję Wiślaną jest szyderstwem z ambicji morskich i gospodarczych Elbląga oraz  przekroczeniem kompetencji Organu, który ją wydał. Zarząd Województwa przypisał sobie rolę organu decyzyjnego.

Zarzucił Urzędowi Morskiemu niekompletność przedłożonej dokumentacji, co, jak stwierdził, nie pozwoliło mu na pełną ocenę planowanej inwestycji i jej oddziaływania. Jednak tom I „Projekt zagospodarowania terenu”, o którym mowa w  Opinii Zarządu Województwa Pomorskiego został załączony jako materiał poglądowy. Przede wszystkim, jeśli Zarząd uznał, że brak dokumentów uniemożliwia wydanie opinii, powinien wezwać Urząd Morski do ich przedłożenia. Po drugie, nie jest w kompetencji Zarządu wydanie pełnej oceny, lecz jedynie zaopiniowanie planowanej inwestycji.

Zarząd zapomniał, że jest to strategiczna inwestycja państwowa i ocena podstaw ekonomicznych, analizy kosztów i korzyści społeczno-ekonomicznych dla regionu nie leżącego w granicach jego administracji daleko wykracza poza jego kompetencje. Pomija też rozwiązania prawno-organizacyjne przyjęte specjalną ustawą. Poza tym szyderczy ton, zwracanie uwagi na nieprawidłowe stosowanie pojęcia „runo leśne” i „ściółka”, czy pagórki zamiast wydmy, choć z definicji wydma jest piaszczystym wzniesieniem, podważają profesjonalizm tego dokumentu, przyjętego nawet uchwałą Zarządu.

Informuję, że uwagi zawarte w opinii, w miarę zasadności, uwzględnione zostaną w przygotowywanym wniosku o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji w zakresie infrastruktury dostępowej. Dla mnie jednak, stanowisko Zarządu Województwa Pomorskiego jest przede wszystkim dowodem na to, że działania PO w zakresie budowy przekopu zawsze były działaniami pozornymi i tylko Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe skutecznie przeprowadzić tą inwestycję.

 

Jerzy Wilk

Oceń tekst:

Ocen: 10

%40.0 %60.0


Komentarze do artykułu (38)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --4
  ~ jako komisja panu zabraniam
  Poniedziałek, 09.04

  Zarząd woj. pomorskiego to POwcy i PSLowcy. To normalne, że te krety będą z automatu przeciwko każdej inwestycji obecnego rządu i będą przeciwni każdej potencjalnej konkurencji dla gdańska czy Gdyni, nawet minimalnej. PS. Wilk to nie moja bajka

 2. 2
  --26
  ~ Konstancja
  Poniedziałek, 09.04

  Brawo panie pośle. Proszę nie odpuszczać tematu. Cała PO jest jak prezydent Europy ruda i falszywa

 3. 3
  +20
  ~ Fan Gargamela
  Poniedziałek, 09.04

  Raczej głosem rozsądku i potwierdzeniem tego co myśli coraz więcej osób, że ta inwestycja FIX rodem z wesołego PRLu jest ekonomicznie nieuzasadniona i bez sensu. Dlaczego nikt z prywatnych inwestorów nie chciał i nie chce zainwestować swojego miliarda złotych? Niby jakie statki skąd dokąd oraz z czym przypływać i wypływać maja? Mamy XXI wiek ludzie opamiętajcie jacy niby turyści "ze Skandynawii" w ilości mitycznej 5 tys sztuk ma tu przypłynąć i kąpać się w bakteriach koli?

 4. 4
  +21
  ~ klik
  Poniedziałek, 09.04

  p. Wilk to przejąć Mierzeję na tych samych zasadach / względy obronne / jak został przejęty pl. Piłsudskiego w Warszawie. W czym problem? Ale jak tym terenem zarządza samorząd, to przekop musi być wykonany zgodnie z wszelkimi normami.

 5. 5
  +17
  ~ są jednak rozsądni w świecie
  Poniedziałek, 09.04

  Teren leży na obszarze Województwa Pomorskiego i taki poseł jak ten na zdjęciu powinien o tym wiedzieć. Czy gdyby Olsztyn zdecydował o zaoraniu elbląga, to wolf spokojnie by to przyjął? Co do "projektu" i infantylności języka w jakim jet napisany, to pretensje do osobistej tereski która w dojarni kasy pt. "przekop" pełni podobno kluczową rolę (dojarki). Brak skromności i wstydu pozwala wolfowi na krytykę innych a nie zauważanie belki w swojej gale. Cieszę się , że przekop zdechł i oby na trwałe. Wolfie - nie ma żadnych przesłanek gospodarczych dla elbląga jako portu. Trasa "7" jeszcze bardziej spycha zapyziałkowo na poziom zaporoskiej siczy. I niech tak zostanie. Amen.

 6. 6
  +25
  ~ portman
  Poniedziałek, 09.04

  Panie pośle, zapraszam na konkurencyjny portel. Tam jest ładnie opisane jak funkcjonuje port elbląski za rządów PiS. I nie zwalajcie winy na PO. Teraz rządzicie i nie ma pieniędzy na pogłębienie toru wodnego do 2,5m. A co będzie, jak trzeba będzie trzymać 5m głębokości

 7. 7
  --27
  ~ Skromna
  Poniedziałek, 09.04

  Taką inwestycję planuje się na najbliższe 50 lat. Zapamiętajcie to krotkowzroczne matolki z platformy. Kaczyński i PiS to wizjonerzy z jakich możemy być dumni

 8. 8
  --21
  ~ yuzik
  Poniedziałek, 09.04

  Oni za to nic nie mieli przeciw okradaniu przez Amber Gold polaków z kasy.Nawet ciągali samoloty po płycie, żeby uwiarygodnic tego przekreta z Gdanska Amber Gold.

 9. 9
  +25
  ~ śnieg
  Poniedziałek, 09.04

  ~yuzik, weź się zajmij SKOK-ami, tam już poszły miliardy złotych.

 10. 10
  +9
  ~ Do@Yuzik
  Poniedziałek, 09.04

  Do szkoły analfabeto . Niech patrioci z PiSu nauczą cie , że Polak piszemy wielką literą.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.