Sobota, 22.09.2018, Imieniny: Tomasz, Maurycy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OPINIE NADESŁANE

Poseł Wilk krytykuje negatywną opinię Zarządu Woj. Pomorskiego dot.Przekopu. To szyderstwo z ambicji morskich Elbląga (opinia nadesłana)

09.04.2018, 12:04:25 Rozmiar tekstu: A A A
Poseł Wilk krytykuje negatywną opinię Zarządu Woj. Pomorskiego dot.Przekopu. To szyderstwo z ambicji morskich Elbląga
REKLAMA

W związku z opinią Zarządu Województwa Pomorskiego z dnia 5 kwietnia 2018 roku do wniosku o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji w zakresie infrastruktury dostępowej pn. „Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańska” oświadczam co następuje:


Negatywna opinia Zarządu Województwa Pomorskiego (w składzie Marszałek Mieczysław Struk, Wiesław Byczkowski, Krzysztof Trawicki, Ryszard Świlski i Paweł Orłowski) dotycząca projektu budowy przekopu przez Mierzeję Wiślaną jest szyderstwem z ambicji morskich i gospodarczych Elbląga oraz  przekroczeniem kompetencji Organu, który ją wydał. Zarząd Województwa przypisał sobie rolę organu decyzyjnego.

Zarzucił Urzędowi Morskiemu niekompletność przedłożonej dokumentacji, co, jak stwierdził, nie pozwoliło mu na pełną ocenę planowanej inwestycji i jej oddziaływania. Jednak tom I „Projekt zagospodarowania terenu”, o którym mowa w  Opinii Zarządu Województwa Pomorskiego został załączony jako materiał poglądowy. Przede wszystkim, jeśli Zarząd uznał, że brak dokumentów uniemożliwia wydanie opinii, powinien wezwać Urząd Morski do ich przedłożenia. Po drugie, nie jest w kompetencji Zarządu wydanie pełnej oceny, lecz jedynie zaopiniowanie planowanej inwestycji.

Zarząd zapomniał, że jest to strategiczna inwestycja państwowa i ocena podstaw ekonomicznych, analizy kosztów i korzyści społeczno-ekonomicznych dla regionu nie leżącego w granicach jego administracji daleko wykracza poza jego kompetencje. Pomija też rozwiązania prawno-organizacyjne przyjęte specjalną ustawą. Poza tym szyderczy ton, zwracanie uwagi na nieprawidłowe stosowanie pojęcia „runo leśne” i „ściółka”, czy pagórki zamiast wydmy, choć z definicji wydma jest piaszczystym wzniesieniem, podważają profesjonalizm tego dokumentu, przyjętego nawet uchwałą Zarządu.

Informuję, że uwagi zawarte w opinii, w miarę zasadności, uwzględnione zostaną w przygotowywanym wniosku o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji w zakresie infrastruktury dostępowej. Dla mnie jednak, stanowisko Zarządu Województwa Pomorskiego jest przede wszystkim dowodem na to, że działania PO w zakresie budowy przekopu zawsze były działaniami pozornymi i tylko Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe skutecznie przeprowadzić tą inwestycję.

 

Jerzy Wilk

Oceń tekst:

Ocen: 10

%40.0 %60.0


Komentarze do artykułu (38)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --4
  ~ jako komisja panu zabraniam
  Poniedziałek, 09.04

  Zarząd woj. pomorskiego to POwcy i PSLowcy. To normalne, że te krety będą z automatu przeciwko każdej inwestycji obecnego rządu i będą przeciwni każdej potencjalnej konkurencji dla gdańska czy Gdyni, nawet minimalnej. PS. Wilk to nie moja bajka

 2. 2
  --26
  ~ Konstancja
  Poniedziałek, 09.04

  Brawo panie pośle. Proszę nie odpuszczać tematu. Cała PO jest jak prezydent Europy ruda i falszywa

 3. 3
  +20
  ~ Fan Gargamela
  Poniedziałek, 09.04

  Raczej głosem rozsądku i potwierdzeniem tego co myśli coraz więcej osób, że ta inwestycja FIX rodem z wesołego PRLu jest ekonomicznie nieuzasadniona i bez sensu. Dlaczego nikt z prywatnych inwestorów nie chciał i nie chce zainwestować swojego miliarda złotych? Niby jakie statki skąd dokąd oraz z czym przypływać i wypływać maja? Mamy XXI wiek ludzie opamiętajcie jacy niby turyści "ze Skandynawii" w ilości mitycznej 5 tys sztuk ma tu przypłynąć i kąpać się w bakteriach koli?

 4. 4
  +21
  ~ klik
  Poniedziałek, 09.04

  p. Wilk to przejąć Mierzeję na tych samych zasadach / względy obronne / jak został przejęty pl. Piłsudskiego w Warszawie. W czym problem? Ale jak tym terenem zarządza samorząd, to przekop musi być wykonany zgodnie z wszelkimi normami.

 5. 5
  +17
  ~ są jednak rozsądni w świecie
  Poniedziałek, 09.04

  Teren leży na obszarze Województwa Pomorskiego i taki poseł jak ten na zdjęciu powinien o tym wiedzieć. Czy gdyby Olsztyn zdecydował o zaoraniu elbląga, to wolf spokojnie by to przyjął? Co do "projektu" i infantylności języka w jakim jet napisany, to pretensje do osobistej tereski która w dojarni kasy pt. "przekop" pełni podobno kluczową rolę (dojarki). Brak skromności i wstydu pozwala wolfowi na krytykę innych a nie zauważanie belki w swojej gale. Cieszę się , że przekop zdechł i oby na trwałe. Wolfie - nie ma żadnych przesłanek gospodarczych dla elbląga jako portu. Trasa "7" jeszcze bardziej spycha zapyziałkowo na poziom zaporoskiej siczy. I niech tak zostanie. Amen.

 6. 6
  +25
  ~ portman
  Poniedziałek, 09.04

  Panie pośle, zapraszam na konkurencyjny portel. Tam jest ładnie opisane jak funkcjonuje port elbląski za rządów PiS. I nie zwalajcie winy na PO. Teraz rządzicie i nie ma pieniędzy na pogłębienie toru wodnego do 2,5m. A co będzie, jak trzeba będzie trzymać 5m głębokości

 7. 7
  --27
  ~ Skromna
  Poniedziałek, 09.04

  Taką inwestycję planuje się na najbliższe 50 lat. Zapamiętajcie to krotkowzroczne matolki z platformy. Kaczyński i PiS to wizjonerzy z jakich możemy być dumni

 8. 8
  --21
  ~ yuzik
  Poniedziałek, 09.04

  Oni za to nic nie mieli przeciw okradaniu przez Amber Gold polaków z kasy.Nawet ciągali samoloty po płycie, żeby uwiarygodnic tego przekreta z Gdanska Amber Gold.

 9. 9
  +25
  ~ śnieg
  Poniedziałek, 09.04

  ~yuzik, weź się zajmij SKOK-ami, tam już poszły miliardy złotych.

 10. 10
  +9
  ~ Do@Yuzik
  Poniedziałek, 09.04

  Do szkoły analfabeto . Niech patrioci z PiSu nauczą cie , że Polak piszemy wielką literą.

 11. 11
  +12
  ~ Minus
  Poniedziałek, 09.04

  Dla mnie to ten tytuł jest agresywny, więc dalej nie czytam.

 12. 12
  +26
  ~ panie poseł
  Poniedziałek, 09.04

  Macie rząd macie sejm macie senat macie prezydenta po co te miałki. Opracujcie spójny plan aktywizacji regionu w tym kierunku stwórzcie zaplecze które uzasadni tą inwestycję ekonomicznie i po kłopocie. Zarząd województwa pomorskiego i zarząd województwa warmińsko -mazurskiego nigdy nie będą za rozwojem regionu dla nich peryferyjnego. Dlatego waszą rolą jest stworzenie silnego lobby na rzecz rozwoju regionu. ***iana Polska wykastrowała ten region z jego naturalnego zaplecza i trzeba to jasno i głośno mówić, a nie ***ołami i kłótniami się zajmować.

 13. 13
  +14
  ~ AM
  Poniedziałek, 09.04

  szczytowanie ignorantów i modlitewne inwestycje to szczyt bolszewicko-patriotycznego uniesienia - kabaret w czystej formie zgodny z Kaczyński legis......

 14. 14
  +10
  ~ wyborca
  Poniedziałek, 09.04

  Bardzo madra decyzja!!! Ten przekop to tylko ,,kielbasa wyborcza" a Pan Jerzy Wilk nie powinien ujadac tylko merytorycznie sie odniesc do zaistnialej sytuacji ze barki dzis ugrzezly na mieliznie w porcie i ze port utknal na kolejne miesiace bo nie ma pieniedzy by poglebic kanal zeglugowy a Panu poslowi przekop sie marzy.

 15. 15
  +6
  ~ kiedy zaczniecie dbać o miasto
  Poniedziałek, 09.04

  ożywienie regionu wiąże się z kosztami czasami nawet nie w pełni racjonalnymi Ale istnienie 100 tysięcznego miasta w tak zdewastowanym ekonomicznie i gospodarczo regionie nie ma racji bytu. Jeżeli Elbląg nie ma zejść w najbliższych dziesięcioleciach do rangi i znaczenia Nowego Dworu zalecam spiąć pośladki panowie posłowie i senatorowie i niedojdy radni też. Posrane wasze inwestycjie i nieruchomości pójdą sie je.... i sprzedacie je za grosze albo w ogóle

 16. 16
  +5
  ~ wer
  Poniedziałek, 09.04

  Pomysł PIS nie jest z gruntu głupi tylko realizacja i strategia rąk i nóg nie ma Brak wspólpracy z Kaliningradem to podstawowy i staly błąd tych idiotów

 17. 17
  +9
  ~ @ wyborca
  Poniedziałek, 09.04

  Jasne będziesz żył z turystyki kanałowej i zalewowej jak te miliony zainteresowanych przyjadą, a zarząd wojewodztwa pomorskiego ich tu skieruje

 18. 18
  +18
  ~ Stefan Rembelski
  Poniedziałek, 09.04

  Gdyby Pan poseł Wilk przeczytał ze zrozumieniem to co asystent/ka napisał/a to zapewne podpisu pod tym tekstem by nie złożył. Razem z PO jesteście po tych samych pieniądzach - każdy merytoryczny głos w debacie publicznej traktujecie jako atak polityczny, sprowadzając tym samym ważną debatę publiczna do okładania się maczugą. Wiele rzeczy nawet z założenia słusznych i potrzebnych robicie na rympał czego efekty widać chociażby z zamieszaniem jakie powstało w związku z premiami. Nie bójcie się ludzi, spytajcie od czasu do czasu mądrzejszych a niekoniecznie wam nieżyczliwych, o zdanie na jakiś temat a mniej będziecie mieć głupich wpadek. Łaska wyborców na pstrym koniu jeździ więc nie kuście losu bo zepsujecie coś co jeszcze w miarę dobrze wygląda.

 19. 19
  +10
  ~ brak portu, kanału, turystyki
  Poniedziałek, 09.04

  Bardzo dobrze, że taką nowinę ogłasza niejaki wilk - cudowny likwidator wszystkiego, czego się dotknie. Taki wolf rości sobie prawo do rządzenia i pewnie go , podobny jemu, elektorat wybierze, albo pruszaka. Jeszcze jest do zlikwidowania rzeka , Bażantarnia, Wysoczyzna. Mocne ryje dadzą radę. Przekop dla leniwców, którzy nie mają ochoty płynąć przez Bałtijsk. Podajcie choć jeden przykład blokady Polaka na morzu w Cieśninie Pilawskiej przez Rosjan. Mrzonki prywaty na obcym, Pomorskim, terenie zostały ukrócone. Wolf jak zwykle ogon w zębach, wytrzeszcz oczu i kręci się wokół ogona. Wolf, ty "qrwa idziesz tam na 5 lat" więc naucz tereskę pisania wniosków po polsku, albo kieruj je do Kijowa. Pływaj łajbą przez cieśninę - jest pięknie. Nawet Niemiec rzadko zajeżdża do zapyziałkowa.

 20. 20
  +15
  ~ koszmar PIS
  Poniedziałek, 09.04

  Polska fundacja narodowa żyjąca z wpłat spółek skarbu państwa nie działa kieruje się nepotyzmem i kompletnym brakiem użyteczności https://wiadomosci.onet.pl/polska-fundacja-narodowa

 21. 21
  +16
  ~ jan-49
  Poniedziałek, 09.04

  taki wilk to ma tyle do gadania co zyd za okupacji a znajac wilka i jego "zaslugi"dla elblaga to jest zwykla kielbasa wyborcza i aby zalapac sie do żłobu i udawac jak ciezko walczy o przekop

 22. 22
  --17
  ~ M@jd@n
  Poniedziałek, 09.04

  Tak właśnie widać że w GDAŃSKU panuje układ MAFIJNY i KORUPCJO-GENNY.

 23. 23
  --16
  ~ Janusz
  Poniedziałek, 09.04

  na tym portalu od dłuższego czasu działa anty elbląska grupa pseudo komentatorów.

 24. 24
  +15
  ~ Krzysztof Litkowski
  Poniedziałek, 09.04

  Posła Wilka to nawet we własnej partii nikt nie traktuje poważnie. Nie warto się przejmować tymi wynurzeniami których sam nawet pewnie nie napisał. A najlepsze jaja będą jak Partia namaści innego kandydata niż Wilk.

 25. 25
  +3
  ~ Minus
  Poniedziałek, 09.04

  Jak ktoś chce się zaznajomić z tematem to proszę poczytać http://wgospodarce.pl/informacje/48305-negatywna-opinia-dla-przekopu-przez-mierzeje

 26. 26
  +16
  ~ Skrzaty przekopu
  Poniedziałek, 09.04

  A co robi i za ile emerytowana małżonka posła Wilka na etacie w związku z przekopem ? Czyżby sadziła pelargonie na obrzeżach niewytyczonego kanału ?

 27. 27
  --12
  ~ pampi - ZAWADA
  Poniedziałek, 09.04

  " Zarząd zapomniał, że jest to strategiczna inwestycja państwowa " , jeśli rząd podejmuje decyzje , bo faktycznie tym się kieruje . To , nie widzę tu konieczności tylko i wyłącznie uzasadnienia ekonomicznego . I wcale Kowalski z PO , nie musi tego rozumieć . Obiektywizm ze strony organów woj . pomorskiego ? Byłby zaskoczeniem i... nie jest . Gdyby chodziło o inwestycje w pomorskim , zapewne opinia była by inna . Każde grabie , grabią do siebie .Muszę przytoczyć tu słowa Prezydenta miasta : " nie wyobrażam sobie portu bez dostępu do morza " , bo faktycznie tak jest . Natomiast , ja akurat nie słyszałem nigdy o tym aby jakieś miasto na świecie kiedykolwiek nie zyskało na rozwoju , gdy ma dostęp do morza . A o rozwój chodzi Elbląga , czy o płacz PO z Trójmiasta ?

 28. 28
  +6
  ~ buu
  Poniedziałek, 09.04

  panie pośle szyderstwem jest to że Elbląg jako miasto portowe nie ma nabrzeża dla statków pasażerskich jedyne miejsce jakie było na ten cel miasto straciło na rzecz KNAJPY która w sezonie letnim jest najbardziej uciążliwym lokalem na Starówce .

 29. 29
  --2
  ~ Arc
  Wtorek, 10.04

  POwce tu piszące razem POd rękę z ruskimi trolami spod moskwy nie mogą zdzierżyć, że powstanie coś, co może w końcu ruszyć Elbląg do przodu.

 30. 30
  +5
  ~ chcę tor F 1 - inni mają
  Wtorek, 10.04

  ~pampi, ~ąrc i podobni - zmieńcie pampersy i stuknijcie się w pustostany. Elbląg mógłby być lekko turystycznym miastem, z naciskiem na lekko. Czy dzisiaj mamy kolejkę chętnych producentów i sprzętu pływającego do transportu efektów produkcji? Prześledź 60 lat wstecz - nawet gdy produkował Zamech, nie było kolejki statków, wystarczyła jedna płaskodenna barka w miesiącu. Dzisiaj na "nabrzeżu" parkują tiry w liczbie kilku. Przez przekop chcesz wozić członków i dupy bonzów partyjnych. Rosja od 45r. nie zablokowała żadnego polskiego statku w drodze do i z Elbląga. Dzięki Rosjanom zarobiło pogranicze, Braniewo, Elbląg, Trójmiasto. Dbający o region pis zlikwidował mały ruch graniczny i handel w niedzielę powodując spadek dochodów Polaków. Nie chcę przekopu dla przekopu. Marina? Kanał? Nabrzeże

 31. 31
  +5
  ~ Antycypis
  Wtorek, 10.04

  No cóż, Wilk jako poseł krytykuje wszystko i wszystkich...Pan każe sługa musi.

 32. 32
  --3
  ~ Arc
  Wtorek, 10.04

  ty ruski trolu od F1 - do pampersow to nawet jeszcze nie dorosłeś -długo nie trzeba było szukać jednego z wielu

 33. 33
  +8
  ~ Fredek
  Wtorek, 10.04

  Ktoś napisał,nie pamiętam nicka, że Elbląg nie ma nawet nabrzeża do cumowania statkow pasażerskich, zastanawiajace ,czym jest budynek i nabrzeże w okolicach nowej odlewni i dawnej stacji Zdrój ,bo o ile pamiętam, to jest wlasnie to.A nabrzeze dawnej przystani białej floty,wraz z bydynkiem,w którym obecnie jest speluna tortuga,należy do Zeglugi Gdanskiej,która to zaniechala rejsów do Elblaga,a swego nabrzeża nie chce udostępnić innym jednostkom, w tym stateczkom żeglugi ostrodzko-elblaskiej.

 34. 34
  --1
  ~ Arc
  Wtorek, 10.04

  nie no jak zwykle cenzura tutaj zmieniła mój wpis gdzie podałem linka do konkretnego artykułu, gdzie piszą o zablokowaniu przez ruskich statków Polskich na Mierzei - żenada

 35. 35
  +6
  ~ Danek
  Wtorek, 10.04

  W zeszłym roku przy Andzi , wyjście z kanału na zalew,koniec września sonar pokazywał nam 1,2 m hehe .Ale się przebiliśmy . Płynęliśmy jachtem o zanurzeniu 2m.

 36. 36
  --5
  ~ Rydz
  Wtorek, 10.04

  Innej opini przez nich bym sie nie spodziewał.Przecież to wrogowie Elblaga i powstania portu i przedewszystkim wrogowie sukcesów PIS .To są pozostałosci rudzielca

 37. 37
  +4
  ~ Marek elbląski
  Wtorek, 10.04

  Jeżeli zalew jest za płytki dla jachtu,to należy co pogłębić, to takie proste.

 38. 38
  --2
  ~ PISmak
  Niedziela, 15.04

  Macie POfile swoich, i PO Elblagu

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.