Niedziela, 26.03.2023, Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYPADKI

Żeromskiego: potrącenie na przejściu dla pieszych. Starszy mężczyzna przewieziony do szpitala

19.04.2016, 14:50:45 Rozmiar tekstu: A A A
Żeromskiego: potrącenie na przejściu dla pieszych. Starszy mężczyzna przewieziony do szpitala
fot. Witold Sadowski

Dziś (19 kwietnia) około godz. 14.30 na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Żeromskiego z Morcinka doszło do potrącenia starszego mężczyzny przez pojazd osobowy. Ranny mężczyzna m. in. z obrażeniami głowy został przewieziony ambulansem ZRM do szpitala. Ruch pojazdów w rejonie wypadku na czas pracy służb ratunkowych i policji został całkowicie zablokowany.

 

Z wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów wynika, że 86-letni mężczyzna pokonywał przejście dla pieszych przez ul. Żeromskiego w kierunku hipermarketu Leclerc. Gdy znajdował się w połowie zebry został on potrącony lewym lusterkiem przez volkswagena, który poruszał się ul. Zeromskiego w kierunku Kochanowskiego. Prawdopodobnie 19-letni kierowca volkswagena nie zauważył pieszego, który wyszedł zza pojazdu, znajdującego się tuż za przejściem na przeciwległym pasie ruchu.

 

Na miejsce świadkowie wezwali służby ratunkowe i policję. Olsztyńskie WCPR dodatkowo zadysponowało dwa zastępy straży pożarnej. Ranny 86-latek został zabrany przez służby medyczne do szpitala. Ruch w rejonie zdarzenia przez kilkadziesiąt minut był całkowicie zablokowany. Policyjne postępowanie wyjaśni przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Witold Sadowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%100.0 %0.0


Galeria / Żeromskiego: potrącenie na przejściu dla pieszych. Starszy mężczyzna przewieziony do szpitala ( zdjęć 12 )
Dodano: 2016-04-19 | fot. Witold Sadowski
0

Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --8
  ~ Janos
  Wtorek, 19.04

  Prawo jazdy tylko dla tych co ukończyli 33 lata

 2. 2
  --3
  ~ kolenio
  Wtorek, 19.04

  Janos, a prawo do przechodzenia przez ulicę do 67 roku życia? Co Ty piszesz? :(

 3. 3
  +11
  ~ ETam
  Wtorek, 19.04

  Tak, nie zauważył człowieka w biały dzień na środku jezdni? Pajac kręci, jak może. Jeżeli nie widzi, to zabrać mu "prawko". Niestety tak uczą jeździć Najważniejsza nauka - jeżdżenie "na pamięć" ulicami, aby zdać egzamin. Instruktorzy nie uczą "zauważania" przejść dla pieszych i przepuszczania ludzi. Kilka razy widziałem, jak "L" śmiga przed nosem pieszych, którzy stoją przed przejściem dla pieszych (często były to dzieci!).

 4. 4
  --1
  ~ miszczu
  Wtorek, 19.04

  Piszecie jakbyście nie mieli prawa jazdy i nigdy nie byli na tej ulicy w godzinach szczytu. Po pierwsze, tam nawet nie da się jechać szybko o takiej porze i piesi nagminnie wymuszają pierwszeństwo jakby nie mieli wyobraźni. A zanim się wejdzie na ulicę, to pieszy też ma obowiązek sprawdzić "dostępność" , a od wychylenia głowy w celu upewnienia się, taka tragedia się nie dzieje. Oczywiście wyrazy współczucia dla poszkodowanego, ale bez przesady z obwinianiem kierowcy.

 5. 5
  +7
  ~ JASNOWIDZ
  Wtorek, 19.04

  Jeżeli 19 latek nie widzi na przejściu dla pieszych człowieka, to może ma coś z oczami , Słabo widzi ?należy przeprowadzić badania LEKARSKIE wzroku ,

 6. 6
  +8
  ~ hehs
  Wtorek, 19.04

  Fajne 6 zdjęcie. Wypadki się zdarzają tylko w Elblągu coś za często, ale tak to jest jak ludzie są nieuważni zarówno ci za kierownicą jak i ci którzy próbują się przedostać na drugą stronę ulicy po przejściu dla pieszych #unlucky

 7. 7
  +11
  ~ też kierowca
  Wtorek, 19.04

  a może komóreczka rozproszyła kierowcę?

 8. 8
  --2
  ~ DANTE
  Wtorek, 19.04

  "19-letni kierowca volkswagena nie zauważył pieszego, który wyszedł zza pojazdu" wyszedł zza pojazdu i od razu był na środku przejścia?

 9. 9
  +2
  ~ wiolet
  Wtorek, 19.04

  Jetta z lat 80 tych, 19 latek za kierownica z NEBraski - toż to na sam widok bym uciekał, a nie wchodził na ulicę. Przecież to mieszanka wybuchowa :-))))))))))))))).

 10. 10
  +4
  ~ Jamaleg
  Wtorek, 19.04

  Palant z nebraski musiał nieźle zapindalac ze zatrzymał się taki kawał za przejściem.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1582839488983