Niedziela, 26.03.2023, Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYPADKI

Śliski poranek na drogach. Seria groźnych zdarzeń na oblodzonej Królewieckiej

13.02.2016, 09:16:53 Rozmiar tekstu: A A A
Śliski poranek na drogach. Seria groźnych zdarzeń na oblodzonej Królewieckiej
fot. Witold Sadowski

Służby ratunkowe i policja dziś (13 lutego) od rana pracowały przy kilku groźnych zdarzeniach drogowych na ul. Królewieckiej. Śliskie, nieposypane przez piaskarko-solarki jezdnie po raz kolejny zamieniły się w lodowiska. Jadące nawet powoli auta traciły nagle przyczepność i kierowcy przestawali nad nimi panować. Auta wpadały do rowów, doszło też do groźnego zderzenia w Dąbrowie. Mimo wczesnoporannych monitów policji służby drogowe na ul. Królewieckiej do godz. 9 nie pojawiły się.

 

Do pierwszego zdarzenia doszło w Dąbrowie przed godz 6. Kierowca opla astra jadąc w kierunku centrum miasta na łuku drogi wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rowu. Na miejscu były służby ratunkowe i policja. Na szczęście mężczyzna nie odniósł obrażeń. Już po tym zdarzeniu policjanci poinformowali odpowiednie służby o warunkach panujących na ul. Królewieckiej, która w wyniku ujemnej temperatury była pokryta warstwą lodu.

 

Do kolejnego zdarzenia doszło praktycznie w tym samym miejscu. Około godz. 7.40 zderzyły się tam trzy pojazdy. Jak nam się udało dowiedzieć, kierujący daewoo jadąc w kierunku Elbląga na łuku drogi stracił panowanie nad autem, wpadł w poślizg i obracający się pojazd uderzył w dwa inne jadące w przeciwnym kierunku: najpierw w audi, a następnie w forda. Na miejsce wezwano służby ratunkowe i policję, kierowca daewoo został przetransportowany do szpitala na badania.

 

Jadąc do tego zdarzenia po drodze napotkaliśmy kolejne auto w rowie. Na wysokości hotelu Europa w wyniku poślizgu na oblodzonej jezdni poza drogą znalazł się pojazd kia, którym podróżowały w kierunku centrum Elbląga dwie osoby. Jak nam powiedział jego kierowca - jechał on powoli i nagle, na zlodowaciałej ulicy, stracił przyczepność i wpadł do rowu. Na szczęście ani on, ani jego pasażerka, nie odnieśli żadnych obrażeń.

 

Niestety, do godz. 9 na ul. Królewieckiej nie pojawiły się żadne służby drogowe. Informacje o pokrytej lodem jezdni miały już od godz. 6, ale z tym nic nie zrobiły. Można mówić, że kierowcy nie dostosowali prędkości do warunków panujących na drodze. Ale czy tak jest w rzeczywistości? Podobny poranek do dzisiejszego miał miejsce w piątek, 5 lutego. Doszło wtedy do kilku groźnych zdarzeń na drogach powiatu. Wówczas, np. na drodze Jegłownik-Stare Pole pierwsza piaskarko-solarka pojawiła się dopiero po godz. 8, co najmniej 2-3 godziny za późno. Meteorolodzy ostrzegali, że tamten, a także dzisiejszy poranek, będą z przymrozkami. Dlaczego nie wyciągnięto w odpowiednich służbach z tego wniosków i nie potrafiono przewidzieć gołoledzi na drogach?

Witold Sadowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 8

%100.0 %0.0


Galeria / Śliski poranek na drogach. Seria zdarzeń na oblodzonej Królewieckiej ( zdjęć 16 )
Dodano: 2016-02-13 | fot. Witold Sadowski
0

Komentarze do artykułu (22)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +36
  ~ mayk
  Sobota, 13.02

  Te służby nie oglądają prognozy pogody i to one powinny płacić za szkody z tego wynikłe.

 2. 2
  --4
  ~ Krzysiek
  Sobota, 13.02

  Audi ma ładne letnie oponki :)

 3. 3
  0
  ~ mm
  Sobota, 13.02

  13- nasty

 4. 4
  +14
  ~ BadaBoom
  Sobota, 13.02

  Akurat to nie Audi spowodowało wypadek tylko Daewoo wpadło w poślizg zaczęło się obracać i uderzyło w Audi z letnimi oponami które nie wpadło w poślizg.

 5. 5
  +19
  ~ observerek
  Sobota, 13.02

  Na oblodzonej drodze rodzaj opon nie ma znaczenia... Zimowe czy letnie tu nie pomogą. A drgowcy zaspali... Znowu...

 6. 6
  +16
  ~ Gdssgjgcvnhdcbkh
  Sobota, 13.02

  W normalnym cywilizowanym kraju służby drogowe zanim spadnie temperatura poniżej "0" sypia środki i nie ma mowy o lodowisku na drodze

 7. 7
  --14
  ~ jjj
  Sobota, 13.02

  ludzie ze wsi nie potrafia prowadzic aut!!!!

 8. 8
  --14
  ~ ok
  Sobota, 13.02

  miłosnicy letniego ogumienia wyjechali na drogi!!!! biada nam!!!

 9. 9
  +3
  ~ Orzeł 1957
  Sobota, 13.02

  Wszędzie POTRZEBNY JEST ZDROWY ROZSĄDEK !!!!! - za kierownicą SZCZEGÓLNIE !!!!! Pozdrawiam wszystkich kierowców !!!!!

 10. 10
  +9
  ~ rachciach
  Sobota, 13.02

  I tego rozsądku oraz braku wyobraźni po raz kolejny zabrakło przede wszystkim służbom odpowiedzialnym za utrzymanie dróg.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1888329982758