Sobota, 1.10.2022, Imieniny: Danuta, Igor, Remigiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Trener Arteniuk poda zarząd Olimpii do sądu?

04.05.2011, 11:44:46 Rozmiar tekstu: A A A
Trener Arteniuk poda zarząd Olimpii do sądu?
fot. Rafał Kadłubowski

Zwolniony przed miesiącem ze stanowiska trenera piłkarzy drugoligowej Olimpii Tomasz Arteniuk, będzie walczył o obronę swojego dobrego imienia. Szkoleniowiec po otrzymaniu stanowiska Wydziału Szkolenia PZPN w sprawie rozwiązania z nim przez Zarząd Klubu kontraktu, zamierza podjąć prawne kroki. Jutro Arteniuk na zwołanej przez siebie konferencji prasowej, spotka się z lokalnymi mediami, by przedstawić szczegółowy plan działań zmierzający do wyegzekwowania zapisów zawartych w kontrakcie trenerskim.

Tomasz Arteniuk został odwołany przez zarząd klubu ze stanowiska trenera piłkarzy drugoligowej Olimpii na początku kwietnia, z powodu ciężkiego naruszenia obowiązków trenera oraz naruszenia przepisów PZPN. Zarząd Olimpii rozwiązał z Arteniukiem kontrakt trenerski w trybie natychmiastowym z winy trenera. W podpisanym przez prezesa Łukasza Konończuka piśmie, klub w czterech punktach uzasadnił naruszenia jakich zdaniem zarządu dopuścił się trener Arteniuk. Są to: doprowadzenie do zniszczenia naturalnej, trawiastej murawy boiska przy ul. Skrzydlatej, narażenie zdrowia piłkarzy, poprzez nakazanie treningu na obiekcie, który jest placem budowy, kierowanie obraźliwych gestów w stronę iławskich kibiców na meczu z Jeziorakiem oraz  nakłanianie piłkarzy do wypowiedzenia posłuszeństwa zarządowi i namawianie ich do celowego opóźnienia meczu ze Stalą Rzeszów.

Materiał dźwiękowy z wypowiedziami w tej sprawie trenera Arteniuka oraz prezesa Olimpii, znaleźć można w naszych materiałach (odnośniki do artykułów znajdują się obok).

Równo miesiąc po odwołaniu, były szkoleniowiec elbląskiego zespołu zwołał konferencję prasową, na której wspólnie ze swoim pełnomocnikiem, przedstawi dokumenty i wyda oświadczenia w celu obrony swojego dobrego imienia. Arteniuk otrzymał już stanowisko Wydziału Szkolenia PZPN w sprawie rozwiązania z nim kontraktu, które przekaże mediom. Ujawnieni także kulisy decyzji o rozwiązaniu kontraktu przez Zarząd Klubu oraz następstwa prawne tej decyzji w świetle informacji uzyskanych w PZPN. Ponadto Tomasz Arteniuk przekaże szczegółowy plan działań zmierzający do wyegzekwowania zapisów zawartych w kontrakcie trenerskim w oparciu o przepisy PZPN jak i sądów powszechnych oraz podjęcia kroków prawnych w celu obrony dobrego imienia.

Więcej szczegółów już jutro.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (29)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ AntyKomuch
  Środa, 04.05

  Dobre! Choć na trochę oderwą uwagę mieszkańców od rzeczywistych problemów........Klub to Zarząd+trener+ zawodnicy oraz kibice bez jednego ogniwa mamy do czynienia no z czym? Może przed długo terminowymi i kosztownymi procesami warto porozmawiać z każdą ze stron? Wszak wiadomo, ze w demokracji większość ma rację zwłaszcza, że zabawa toczy się również za samorządowe pieniążki.....piłka jest jedna ale bramki dwie.....

 2. 2
  +8
  ~ OE
  Środa, 04.05

  Odejdz z honorem narwany trenerku ! szanowalem Cie ale nie umiesz sie pogodzic z utrata pracy. Wszedzie zwalaniaja z dnia na dzien i nikt nie robi problemow tylko Ty ! Za duzo ADHD masz chyba :/

 3. 3
  --6
  ~ ok
  Środa, 04.05

  Zniszczenie boiska? To teraz ktoś je niszczy , trawa nie koszona , nie nawadniane , chwasty rosną . Wpuszczenie zawodników na teren budowy? Teraz dzieci tam trenują a mecze ligowe gra Concordia a budowa trwa . Obraźliwe gesty do kibiców z Iławy? Nonsens , byłem tam . 4 pkt. - nie wiem ale wydaje mi się , że tu głównie o t a premie chodzi

 4. 4
  0
  ~ okan
  Środa, 04.05

  mam nadzieję, ze elbląskie media są za Olimpia i zbojkotują te awanturniczą, mącącą konfernecję. Teraz nam potrzebny jest spokój !!

 5. 5
  +1
  ~ vratar
  Środa, 04.05

  do OE, jakby Cie wy....li z pracy w której odnosiłeś sukcesy i należał by Ci się za to pieniądze to tez byś się sądził więc nie gadaj bzdór... ma o co się sądzić to się sądzi. a co do tego komenta co napisał "ok" to ma kupe racji

 6. 6
  --3
  ~ duzoADHD
  Środa, 04.05

  Popieram działania trenera. Panie Arteniuk prawo dotyczy wszystkich, ale nie w Elblągu! Do OE - gdy ciebie zwolnili by bezprawnie to siedzial byś z podkulonym ogonem? Pewnie dlatego, ze masz za malo ADHD.

 7. 7
  --1
  ~ ara
  Środa, 04.05

  A było popierać w wyborach konkretną opcję sport to sport zapłacił za to. Ta opcja przeżuje i wypluje każdego. Myślę że powinien żądać np. 500.000 zadośćuczynienia i przeznaczyć to na schronisko dla zwierząt

 8. 8
  +3
  ~ Real
  Środa, 04.05

  Jeżeli popierasz działania trenera nie znajac na 100% faktów to mu wypłac z własnej kieszeni kaskę.

 9. 9
  --2
  ~ rum
  Środa, 04.05

  jestem za tym aby elbląskie media zbojkotowały tą konferencje. Ktoś kto łamie przepisy Klubu, do tego wyzywa piłkarzy na każdym treningu, bije się z II trenerem, i pokazuje gesty obraliwe wobec innych osob nie powinien pracowac w Klubie Sportowym.

 10. 10
  0
  ~ OE
  Środa, 04.05

  GDyby nie byl kozakiem tylko robil to co do niego nalezy i by go zwolnili to owszem, popieralbym Trenera! Ale jestem bardziej obeznany w tych sprawach niz wy bo siedzicie z dupa przed monitorem i malo wiecie, a wielce gadacie. Wy to pewnie przeciw Olimpii i cieszycie sie ze pozwie Olimpie do sadu co moze miec olbrzymie negatywne skutki :/

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3524529933929