Piątek, 5.06.2020, Imieniny: Kira, Bonifacy, Waleria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Sonda info.elblag.pl: Na kogo elblążanie chcą oddać głos w wyborach prezydenckich 2020?

07.02.2020, 19:16:00 Rozmiar tekstu: A A A
Sonda info.elblag.pl: Na kogo elblążanie chcą oddać głos w wyborach prezydenckich 2020?

Wybory prezydenckie 2020 odbędą się 10 maja. Tego dnia Polacy pójdą do urn, aby wybrać nową głowę państwa. O urząd prezydenta najpewniej będą się ubiegać: Andrzej Duda, Małgorzata Kidawa-Błońska, Robert Biedroń, Krzysztof Bosak, Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia. Który z nich może liczyć na głosy elblążan? Weź udział w sondzie info.elblag.pl.

Ruszył zegar odmierzający czas do wyborów prezydenckich 2020. W środę (5 lutego) marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosiła, że wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odbędą się w niedzielę 10 maja. Jeśli dojdzie do drugiej tury, musi się ona odbyć 14 dni po pierwszej, czyli 24 maja. W "Dzienniku Ustaw" zostało opublikowane postanowienie marszałek, co oznacza, że kampania wyborcza formalnie już się rozpoczęła. Zgodnie z kalendarzem wyborczym do 16 marca należy zgłosić w Państwowej Komisji Wyborczej zawiadomienie o utworzeniu komitetów wyborczych kandydatów na Prezydenta RP. Po północy 26 marca mija z kolei termin zgłaszania samych kandydatów. Oficjalnie więc dopiero wtedy poznamy pełną listę osób, które w maju będą się ubiegały o stanowisko głowy państwa.

Część kandydatów już zadeklarowała udział w wyborach. Od dawna wiadomo było, że o kolejną kadencję będzie walczył obecny prezydent Andrzej Duda. W minioną środę potwierdził on tę informację. Dotychczasowe sondaże to właśnie obecnej głowie państwa dają największe szanse na zwycięstwo.

Nie lekceważymy innych kandydatów. Najlepiej byłoby, aby Andrzej Duda wygrał w pierwszej turze. W drugiej turze najpewniej byłoby tak, że wszystkie siły mu przeciwne skonsolidowałyby się i oddały głos na wspólnego kandydata. To groźne, ale wierzymy, że nasz kandydat wygra te wybory i będziemy wszystko robili, żeby tak się stało. W tej chwili skupiamy się na tych działaniach, które wynikają z kalendarza wyborczego. Zbieramy podpisy pod kandydaturą. Potrzeba 100 tysięcy, my chcemy zdobyć ich znacznie więcej

- mówi poseł Jerzy Wilk (Prawo i Sprawiedliwość).

Kandydatką Platformy Obywatelskiej ma być Małgorzata Kidawa-Błońska. Jak przekonuje senator Jerzy Wcisła (PO), to kandydatka, która ma duże szanse na wygraną.

Jestem pewien, że Polacy chcą zmiany, że Andrzej Duda nie będzie dalej prezydentem. 10 maja zmienimy prezydenta i tym prezydentem zostanie pani Małgorzata Kidawa-Błońska. W naszych szeregach jest duży entuzjazm. Mamy w tej chwili dobrą sytuację. Cały hejt wylewany na marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego powoduje reakcje wręcz odwrotne, to odczuwalne jest również na ulicach. Drugim ważnym elementem jest wybór Borysa Budki na lidera PO, to ma wpływ na wizerunek całej Platformy. Sama Małgorzata Kidawa-Błońska jest osobą, która po prostu lubi ludzi i nie dzieli ich na sorty, tak jak to robi obecny prezydent. Ona jest tym prezydentem, na którego Polacy czekają

- mówi senator Wcisła.

Start w wyborach zadeklarowali również: prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz - lider PSL potwierdził to 15 grudnia, podczas wizyty w Elblągu (pisaliśmy o tym tutaj), europoseł Lewicy Robert Biedroń, poseł Konfederacji Krzysztof Bosak i dziennikarz Szymon Hołownia.

Wybór jest jasny albo Robert Biedroń i Polska postępowa, albo Polska konserwatywna. Robert Biedroń jest w stanie zmienić Polskę, tak jak zmienił Słupsk i być prezydentem wszystkich Polaków. To jedyna osoba, która nie dyskryminuje nikogo ze względu na wiek, płeć czy pochodzenia. Zobaczymy, jak zdecydują Polacy, ale trzeba jasno mówić, że kandydat Lewicy to jedyny progresywny, niekonserwatywny kandydat. Pozostali, kandydatka i kandydaci, reprezentują środowiska konserwatywne

- przekonuje posłanka Monika Falej (Lewica).

Który z tych kandydatów może liczyć na poparcie elblążan? O to pytamy w ankiecie info.elblag.pl. Głosowanie potrwa od 7 lutego do 11 lutego (wtorek) do godz. 10:00.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

   Suma głosów:

Oceń tekst:

Ocen: 36

%91.7 %8.3


Komentarze do artykułu (83)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --8
  ~ Wyborca
  Piątek, 07.02

  Komunistyczne czerwone miasto !!

 2. 2
  --75
  ~ Wyborcy
  Piątek, 07.02

  Tylko na obecnego prezydenta a reszta won . . P O i PSL i SLD to donosiciele na Polskę i powinni zrzec się obywatelstwa polskiego i won z Polski.

 3. 3
  --61
  ~ Pomarzycie
  Piątek, 07.02

  Wygra obecny prezydent i tyle.

 4. 4
  --31
  ~ opus
  Piątek, 07.02

  kidawa blonska to ta zapytana o program wyborczy odpowiedziała pytaniem gzie jest program? widac czytelnicy infoelblag to głupcy.

 5. 5
  --33
  ~ A tutejsi
  Piątek, 07.02

  Wiadomo w Elblągu beton brzmozgowie już pokazali jak głosują i mają gawno.

 6. 6
  +56
  ~ antypis
  Piątek, 07.02

  Trolostwo WON. Nigdy więcej pisuaru!!!!!!!!!!!!

 7. 7
  +53
  ~ ertey
  Piątek, 07.02

  Wyborcy, na każdego oprócz obecnego (kłamcy, łamiącego konstytucję?).

 8. 8
  --16
  ~ LUKA
  Piątek, 07.02

  Nie wierzę w tę ankietę . Czyżby Elbląg to najwięksi krętacze i nieudacznicy bez żadnej inteligencji nawet po rodzicach . Szok

 9. 9
  +8
  ~ Anty
  Piątek, 07.02

  Kidawa? To jakiś żart? Może od razu Jachira :). I jedna i druga wyciągnięte z kapelusza przez PO. Póki ciemnogród będzie głosował na partie systemowe to marnie widzę dalsze losy kraju.

 10. 10
  --27
  ~ kosiniak
  Piątek, 07.02

  Witam . No i czego chcecie ode mnie .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.