Czwartek, 13.08.2020, Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Władysław Kosiniak – Kamysz: Polska jest podzielona murem nienawiści. Ten mur w tej kampanii będziemy burzyć

15.12.2019, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Władysław Kosiniak – Kamysz: Polska jest podzielona murem nienawiści. Ten mur w tej kampanii będziemy burzyć
Fot. Ryszard Biel

Władysław Kosiniak – Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, ogłosił wczoraj (14 grudnia), że będzie ubiegał się o urząd Prezydenta RP. Dziś polityk odwiedził Elbląg.
 

Najpierw Władysław Kosiniak-Kamysz wziął udział w warsztatach z robienia ozdób świątecznych organizowanych w Bibliotece Elbląskiej. - Dziękuję za życzliwość, normalność, czyli tak, jak powinno być, jaka powinna być Polska – życzliwa, przyjazna, otwarta, a nie wroga, podzielona murem nienawiści. Ten mur nienawiści w tej kampanii będziemy burzyć – zapewniał.


Po warsztatach odbyła się konferencja prasowa. W spotkaniu z mediami Władysławowi Kosiniak- Kamysz towarzyszył m.in. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski, Marszałek Województwa Warmiński-Mazurskego Gustaw Marek Brzezin, poseł PSL Zbigniew Ziejewski i Wiceprezydent Elbląga Edward Pietrulewicz.

- Bardzo się cieszę, że możemy się  spotkać tu, w Elblągu, na Warmii i Mazurach, w miejscu dla nas szczególnym, gdzie wielokrotnie rozmawialiśmy o samorządności, o rozwoju regionalnym, o rozwoju miasta – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz.

 

Samorządność jest dorobkiem ostatnich 30 lat. Samorządność to jest zarządzanie przez nas samych wspólnotami małej ojczyzny. To jest odpowiedzialność, realizacja zasady pomocniczości, która jest zawarta w Konstytucji. Nie ma wolności bez samorządności. Samorządność nie może być ograniczana, a kompetencje nie mogą być zabierane. To się niestety wydarzyło w ostatnich czterech latach, szczególnie z poziomu wojewódzkiego. Zostały zabrane kompetencje samorządowcom i przeniesione na poziom krajowy i nie widzimy efektów

– zaznaczył Władysław Kosiniak – Kamysz.
 

Kandydat na urząd Prezydenta RP wiele mówił o oświacie. - To jest taki obszar, który jest realizowany przez samorządy. Prowadzenie szkół, przedszkoli jest zadaniem zleconym przez państwo i wymaga odpowiednich pieniędzy – stwierdził Władysław Kosiniak – Kamysz. - Dziś mamy  do czynienia z sytuacją karygodną.

 

W Elblągu połowa pieniędzy do oświaty dopłaca samorząd gminny. Rządzący doprowadzają do takiej sytuacji, że samorządy nie są w stanie  udźwignąć obowiązku edukacyjnego. Subwencja w Elblągu pokrywa ok. 50 proc. spraw związanych z wynagrodzeniami, ale to też wiążą się z utrzymaniem budynków, podniesienia wynagrodzeń dla innych pracowników niż nauczyciele, dowozów do szkoły, modernizacji. To jest nie do przyjęcia 

– zaznaczył Władysław Kosiniak – Kamysz.


Jak zapewnia, Władysław Kosiniak – Kamysz, gdy wygra wybory sytuacja się zmieni. - Jako Prezydent będę wnosić ustawę, która zagwarantuje samorządom pokrywanie z budżetu państwa w 100 proc.  wynagrodzeń dla nauczycieli i wiem, że wtedy samorządy sobie poradzą – podkreślił Władysław Kosiniak – Kamysz.

 

 

 

KS

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (49)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ B0ss
  Niedziela, 15.12

  Na prezydenta Elbląg. Jak tak to zagłosuje na niego. Lepszy młody niż te stare dziadki za nim. Rolnik, to przynajmniej zaora połowę miasta i kisiel zasieje.

 2. 2
  +6
  ~ KOślimak Karmisz
  Niedziela, 15.12

  Głosujta na mnie chopy i baby.

 3. 3
  --23
  ~ Ewa
  Niedziela, 15.12

  Przyszły prezydent.

 4. 4
  +28
  ~ euralia
  Niedziela, 15.12

  Wstyd Panie Prezydencie, tak otwarcie, oficjalnie wspierać polityka PSL. Jeszzcze wykorzystywać do tego Świąteczne Spotkania Elblążan. To budzi niesmak. Jest Pan prezydentem wszystkich elblążan czy tylko tych popierających PSL i Kosiniaka-Kamysza?

 5. 5
  +9
  ~ Obserwator
  Niedziela, 15.12

  Polacy tym razem będą może mądrzejsi. Będą głosować na obecnego, bardzo dobrego Prezydenta Polski Andrzeja Dudę. Prezydenta, który bardzo dobrze reprezentuje Polskę na świecie i w kraju. Nie dajmy się unieść nienawiści i pomówieniom. Ceńmy to co mamy. Człowieka sprawdzonego i odpowiedzialnego, który zrobił wiele dla kraju w tak trudnych czasach.

 6. 6
  +27
  ~ kiki
  Niedziela, 15.12

  Czy prezydentowi miasta wypada trzymać "banerek" i robić za "tło"?

 7. 7
  +1
  ~ Do kiki
  Niedziela, 15.12

  A co prezydent to rączki ma inne? Taki sam jak wszyscy mieszkańcy. Dziś jest prezydentem, jutro może nie.

 8. 8
  +34
  ~ Wstyd
  Niedziela, 15.12

  Mega żałosny widok Panie prezydencie...

 9. 9
  +29
  ~ Paweł
  Niedziela, 15.12

  On już raz zafundował wspaniały wiek emerytalny rodakom....

 10. 10
  --13
  ~ Czytelnik gazet
  Niedziela, 15.12

  Uważam że kandydat Koalicji Polskiej może bardzo pomóc obecnemu prezydentowi Andrzejowi DU_IE ! Jako doktor medycyny może zdiagnozować przypadłość na jaką cierpi druga osoba w państwie i przepisać mu odpowiednie leki. Ostatnio widziałem w telewizji jak na spotkaniu z elektoratem wydzierał się, jakby leki mu ktoś schował, albo te które bierze były nieodpowiednie. Opowiadał niestworzone rzeczy na temat sądownictwa, zapominając o nominacji dla Piotrowicza jaką podpisał kilka dni wcześniej. Nie jestem medykiem ale wygląda mi to na rozdwojenie jaźni i sklerozę ! Według mojej skromnej opinii wymiana drugiej osoby w państwie na pierwszą jest niezbędna, i to jak najszybciej.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.