Wtorek, 7.07.2020, Imieniny: Cyryl, Metody, Estera
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Co to znaczy być życzliwym?

22.12.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Co to znaczy być życzliwym?

Redakcja info.elblag.pl współpracuje ze Szkołą Podstawową nr 9 im. Józefa Piłsudskiego. Na łamach naszego dziennika publikujemy materiały, w których uczniowie oraz pracownicy SP 9 wypowiadają się na różne tematy. Co dla uczniów klasy Va znaczy być życzliwym?


 

Anita:  
 

Życzliwość jest dla mnie jednoznaczna z byciem miłym. Każdy powinien okazywać sympatię. Za najbardziej życzliwą osobę uważam moją babcię. Ona zawsze ma dla mnie miłe słowo, nie krytykuje tego, co robię. Warto jest być życzliwym, ponieważ dobro powraca do tego, kto je czyni.Radek:
 

Osoba życzliwa bywa miła. Na co dzień doświadczamy życzliwości ze strony innych osób. Wczoraj bardzo miła była dla mnie pani fryzjerka, która poczęstowała mnie cukierkiem.Karolina:
 

Człowieka życzliwego poznajemy po uśmiechu. Mogę nazwać się człowiekiem życzliwym, bo bywam pogodna, miła. Życzliwym osobom żyje się łatwiej, bo mają wielu przyjaciół. Można okazać życzliwość, na przykład robiąc komuś zakupy. Ważne jest, by człowiek, który na co dzień jest niemiły, potrafił przeprosić, jeśli zrobi coś złego, bo może wtedy stać się życzliwym.

Olek:

Na pewno bywam człowiekiem życzliwym. Kiedy wchodzę do szkoły, zawsze mówię dzień dobry. Stosuję też inne zwroty grzecznościowe. Mój tata jest życzliwy, zawsze miło odzywa się do innych. Pewnemu panu pomógł zerwać z nałogiem.

Zuzanna:

Każdy człowiek jest inny i ma wolna wolę. I każdy dokonuje wyboru, czy będzie życzliwym, czy też nie. Życzliwi są dla mnie: mama, dziadek, przyjaciółka i kolega z klasy. Ci, którzy nie zawsze postępują dobrze i właściwie, mają w sobie diamencik dobroci. Wystarczy  go uaktywnić w sobie, a rozprzestrzeni się po całym świecie.Filip:
 

Staram się być życzliwy, czyli sympatyczny i dobroduszny. Moi dziadkowie i pradziadkowie są mili, dają mi czekoladę, częstują ciastem, są dla mnie serdeczni. Jednak uważam, że nie wszyscy ludzie okazują wobec siebie życzliwość. Bardzo dużo jest na świecie gróźb i przemocy.
 

Matylda:

Ludzie życzliwi zarażają innych uśmiechem, potrafią się dzielić tym, co mają.  Pamiętam, jak w drugiej klasie dziewczynka  nie pozwoliła dołączyć się do zabawy. Wtedy podeszła do mnie inna koleżanka , bardzo życzliwa, pocieszyła mnie i zaproponowała wspólną grę.


Nela:
 

Na pewno nie jesteśmy życzliwi w 100% 24 godziny na dobę, ale potrafimy dosyć często okazywać sympatię. Jeśli koleżanki mają problem, staram się im pomóc, mówię coś miłego. Na pewno musimy okazywać życzliwość sąsiadom, znajomym. Niekiedy trzeba postawić pewne granice, zwłaszcza jeśli ktoś chce nas wykorzystać.Dawid:
 

Niektórzy ludzie są dla siebie życzliwi, a inni nie zawsze. Moja babcia, prababcia i pradziadek są najbardziej życzliwi. Zawsze witają mnie ciepłym słowem, cieszą się z moich odwiedzin. Jako człowiek dorosły, chciałbym być taki, jak oni, czyli miły i serdeczny.


Maks:
 

Być życzliwym, to znaczy cieszyć się zaufaniem wśród innych, wysłuchać kogoś, gdy ma kłopot, zmartwienie. Ważne jest, by było jak najwięcej życzliwych osób, bo wtedy nie będziemy się czuli samotni i pozostawieni sami z problemami. Mama i tata są bardzo życzliwi, zawsze mnie wspierają, starają się mi pomóc, gdy ich o to poproszę.

 

 

Magdalena Stankiewicz

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Autor
  Niedziela, 22.12

  Świetna młodzież! Cieszę się, że dostrzegacie życzliwość i sami jesteście życzliwi. Bardzo sympatyczny projekt. Gratuluję pomysłu.

 2. 2
  0
  ~ Monika
  Środa, 13.05

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.