Poniedziałek, 17.02.2020, Imieniny: Zbigniew, Julian, Lukasz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

W Elblągu można chodzić na sesje do coacha

22.05.2019, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
W Elblągu można chodzić na sesje do coacha

W Elblągu można zgłosić się ze swoimi problemami do coacha. Na czym polega taka usługa?
 

Po wielu spotkaniach jakie miałam okazję przeprowadzić w Elblągu widzę, że każda z nas jest inna ale wszystkie mamy podobne problemy, najczęściej związane z pracą, prowadzeniem domu, wychowywaniem dzieci i dbaniem o dobre relacje w naszym związku - mówi w rozmowie z naszym portalem Joanna Strzyżewska, coach, trener biznesu i doradca. 
 

Nasi czytelnicy widząc w tytule słowo “coach” mogą się zastanawiać co tak naprawdę oznacza to słowo, bo to przecież całkiem nowy zawód.
 

Już wyjaśniam. Coach to osoba, która analizuje sytuację oraz problemy drugiej osoby i pomaga podjąć właściwą decyzję. Coraz więcej osób ceni sobie spojrzenie kogoś “z zewnątrz”, bez emocji, z dystansu, kogoś kto na taką samą sytuację może spojrzeć zupełnie inaczej i mieć zgoła odmienne wnioski. A moda na chodzenie do coacha dopiero dociera do Elbląga i innych polskich miast. Żyjemy coraz intensywniej, granica między pracą i życiem prywatnym już dawno się zatarła, wychowywanie dzieci w świecie pełnym technologii jest coraz trudniejsze, temu wszystkiemu towarzyszy stres i ...strach czy na pewno codzienne życie nie wymyka nam się spod kontroli. Spotkanie z coachem pomaga wiele spraw uporządkować i zrozumieć.
 

To trochę przypomina chodzenie na kozetkę jak w amerykańskich serialach?
 

Coach nie prowadzi praktyki lekarskiej. W mojej pracy wyznaczam jasne granice i tam, gdzie potrzebna jest pomoc terapeutyczna kieruję moje rozmówczynie do psychologa lub terapeuty. 
Moja rola to pomoc w określeniu przeszkód mentalnych, wspomaganie procesu rozwoju, motywowanie do podjęcia działania lub jego zaniechania. Podkreślam, coaching nie jest terapią. Przeznaczony jest dla osób całkowicie zdrowych, takich, które chcą żyć lepiej, pełniej i szczęśliwiej.
 

Ile kosztuje spotkanie z coachem?
 

Na rozwiązanie problemu może wystarczyć jedna sesja lub kilka. Wszystko zależy od intensywności pracy jaką wniesie sam klient oraz od skali trudności danej sprawy. Optymalnie sesje powinny odbywać się raz w tygodniu. W chwili obecnej cena za godzinę sesji indywidualnej to 70 zł. 
 

W mediach pojawia się wiele krytycznych głosów na temat mody na coaching. Czy słusznie?
 

Nie zrobimy z coachingu cudownego narzędzia, które jest panaceum na wszystkie bolączki tego świata. A już tym bardziej tych problemów nie rozwiąże coach-showman wykrzykujący nośne hasła do wielotysięcznej publiczności. A niestety to stało się niejako wizytówką branży coachingowej. Tymczasem liczba osób potrzebujących porady rośnie i mój kalendarz zapełniają kolejne terminy sesji. Chcę, by zasady współpracy ze mną były jasne, dlatego zawsze proponuję pierwsze spotkanie organizacyjne, aby decyzja o rozpoczęciu spotkań była przemyślana. Może po tej rozmowie w Państwa portalu ktoś zauważy, że potrzebuje spotkania z coachem.
 


Dziękujemy za rozmowę, czytelniczki zainteresowane spotkaniem z coachem zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub przez media społecznościowe.
 


JOST Joanna Strzyżewska
https://www.facebook.com/jostcompany/
tel. 697 144 507
 

Publikacja w ramach świadczenia usług specjalistycznych związanych z promocją na rzecz przedsiębiorstw inkubowanych  - projekt „Startup House III – Inkubacja przedsiębiorstw w Elblągu”. 

................................................Artykuł płatny................................................

Oceń tekst:

Ocen: 6

%66.7 %33.3


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.