Środa, 8.07.2020, Imieniny: Elzbieta, Adrian, Edgar
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Wiadukt na Zatorze - co na ten temat sądzą elblążanie?

27.03.2018, 10:00:50 Rozmiar tekstu: A A A
Wiadukt na Zatorze - co na ten temat sądzą elblążanie?
Fot. Ryszard Biel

Od września 2017 roku trwają prace nad wiaduktem, który tej jesieni ułatwi mieszkańcom Elbląga przejazd z centrum miasta na Zatorze. Zapytaliśmy przechodniów, co sądzą na temat tej inicjatywy.


Natalia Dobrowolska


Aktualnie widoki nie są ciekawe. Plus jest taki, że później możemy być z tego zadowoleni, bo nie będziemy czekać przy zamkniętych torach. Na razie jest brzydko i trzeba chodzić naokoło, żeby gdziekolwiek dojść. 

Ania

Jesteśmy uziemieni. Są korki, musimy przechodzić naokoło, ale co będzie, to będzie. Czas pokaże. Według mnie mogłoby być tak jak kiedyś.
 


 

Robert

Może będzie to lepsze rozwiązanie. W sytuacji, gdy szlabany są zamknięte, to jest problem, bo nie można przejść, samochody nie mogą przejechać. Są korki. Na pewno takie rozwiązanie będzie potrzebne.

 


 

Barbara Macuga

Rozumiem, że są niedogodne warunki. Mieszkam tu 50 lat i jestem przeszczęśliwa, że będzie zmiana. Aktualnie jest ciężko, bo mieszkam obok tych robót. Kiedy umyję okna, to za chwilę są już brudne, ale to kwestia czasu i będzie już po wszystkim. Nie mogę doczekać się już tego wiaduktu.

 


Maria Mikołajczyk

Ten wiadukt jest potrzebny! Jak jeszcze pracowałam, to często spóźniałam się do pracy i traciłam premię. To duże ułatwienie dla mieszkańców z okolic tego przejazdu.
 


Edyta

Bardzo cieszę się, że wiadukt powstanie.  Dla mieszkańców Zatorza będzie to prawdziwa ulga. Mieszkam tutaj od urodzenia. Odkąd zostało wprowadzone automatyczne podnoszenie szlabanów, to czeka się bardzo długo. Jest to uciążliwe nawet dla karetki pogotowia czy straży pożarnej, żeby dojechać do miejsca wypadku. Praca idzie - jak widać - bardzo szybko, z czego jestem zadowolona.

 


 

Renata

Jestem zadowolona. I to bardzo. Mieszkam tuż za torami i dzięki temu pod blokiem będzie więcej miejsc do parkowania, a poza tym będzie też przejście dla pieszych.

 


 

Monika

Wiadukt jest potrzebny! Sąsiedzi narzekają na hałasy, ale nie jest najgorzej. Wiadukt będzie potrzebny szczególnie dla karetek, które dużo poświęcają czasu na czekanie przy torach, żeby dojechać do wypadku czy chorego. Nie jest dobrze także z przejściem dla rodziców z wózkami.

 


Sebastian Mazurowski

To świetny pomysł. Przejścia tutaj nie są bezpieczne - szczególnie dla dzieci. Wiadukt będzie bardzo dużym ułatwieniem dla mieszkańców.
 


 

Roman

Zobaczymy, jaki będzie tego koniec. Widzimy, jakie są aktualne efekty - jest ładnie, ale niestety jest problem z przejściem. Powstają też duże korki. Postanowili - niech budują.

 

 

Rozmawiała Justyna Grzesiowska

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +26
  ~ na ulicy mówią
  Wtorek, 27.03

  Wyborcy pamiętajcie, że Wilk z PIS i PO wciąż krytykują fakt, że ktoś w końcu dotrzymał słowa izbuduje wiadukt!

 2. 2
  --22
  ~ Wtajemniczony
  Wtorek, 27.03

  PO nie krytykuje rozwiązania, tylko koszty jakie musi ponieść miasto. Można było zrobić to dużo taniej, ale po co, przecież to nie z mojej kieszeni.

 3. 3
  --26
  ~ twój
  Wtorek, 27.03

  Potrzebny jak świni siodło za te pieniądze dla garstki meiszkańców. Macie Akacjową i jeszcze wam mało ?

 4. 4
  +23
  ~ Do twój
  Wtorek, 27.03

  A no- mało. I na szczęście tacy jak ty już nie mają nic do gadania, bo budowa trwa. Nie jestem pewien czy to tylko garstka mieszkańców jak piszesz. Zatorze to nie tylko wieżowce i baraki na skrzydlatej. Są jeszcze firmy, duże skupiska domków jednorodzinnych. Tu też od czasu do czasu potrzebna jest szybka pomoc straży lub karetki- które już nie raz utknęły na szlabanach.

 5. 5
  --4
  ~ Eg
  Wtorek, 27.03

  Do twoj !!! Na świnie won i na wieś !!!

 6. 6
  --27
  ~ Julian
  Wtorek, 27.03

  Pan Wilk ma rację. Wydawanie prawie 60 milionów na wiadukt na zad. . . . e to gruba przesada. Elbląg zaczyna się od dworca PKP. A na tym całym zatorzu to ilu ludzi mieszka? Góra 2 , 3 tysie.

 7. 7
  +19
  ~ Kat Na Idiotów
  Wtorek, 27.03

  Do idioty Juliana na Zatorzu mieszka 6 tys osób jest stadion, lotnisko. wyższa uczelnia i tereny inwestycyjne mało? Dzięki temu wiaduktowi być może w końcu powstanie Centrum Siódemka!

 8. 8
  +16
  ~ Monika s
  Wtorek, 27.03

  Bardzo potrzebna inwestycja. Mieszkam na zatorzu a pracuje w centrum miasta. Codziennie tracę od 30 do 60 minut na stanie bezsensu i czekanie az jakis piciag przejedzie. Kiedys tak nie bylo od kiedy wprowadzono automatyczne zamykanie i otwieranie szlabanow jest tragedia

 9. 9
  --12
  ~ wist
  Wtorek, 27.03

  To będzie i wiadukt dla ruchu kołowego i przejście podziemne dla rowerzystów i pieszych. A można było za dużo mniejsze pieniądze i szybciej wybudować tunel, z którego korzystać by mogli wszyscy użytkownicy. A zza oszczędzonych pieniędzy można było zmodernizować lotnisko m.in. wybudować pas startowy, a także place zabaw dla dzieci. Ale do tego to trzeba mieć wizję i odpowiednie kompetencje, które to są niestety obce obecnemu włodarzowi?

 10. 10
  +7
  ~ emeryt
  Wtorek, 27.03

  Są znawcy którzy twierdzą ,że można wybudować wiadukt za mniejsze pieniądze , To ja wam odpowiem tanie mięso psy jedzą , Komuna budowała tanio, tylko remonty były droższe od budowy obiektu . BUDOWALI WIEŻOWIEC KOŃCZYLI 10 PIĘTRO , A NA PARTERZE ROBIONO REMONT KAPITALNY , ODPADAŁY TYNKI . wiadukt jest bardzo potrzebny i za to jesteśmy wdzięczni władzom mia

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.