Sobota, 23.01.2021, Imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

"Tego dnia pączki smakują inaczej" - Tłusty Czwartek według Elblążan

27.02.2014, 07:00:34 Rozmiar tekstu: A A A
"Tego dnia pączki smakują inaczej" - Tłusty Czwartek według Elblążan
fot. Adrian Sajko

 Tłusty Czwartek już dziś - okres objadania się pączkami i innymi smakołykami. W ten dzień praktycznie wszyscy sięgamy po pączki. Istnieje także przesąd, że zjedzenie pączka w Tłusty Czwartek przynosi szczęście. Jak do tego dnia podchodzą elblążanie?Pani Patrycja:
Myślę, że w ten dzień można sobie pozwolić zjeść trochę więcej kalorii. Na pewno zaopatrzę się w jakieś pączki czy ciastka. Może sama upiekę jakieś faworki. Czynnie obchodzę tą tradycję co roku.Pani Aneta:
Jest to bardzo fajna tradycja. Moja mama zawsze piecze pączki, najlepsze swojskie. Wnuczek też bardzo lubi babcine wyroby. Wiadomo, że w sklepach są różne smaki i nadzienia, ale swoje to swoje. Planuję zjeść około trzech pączków tego dnia. Oczywiście nie zapominam o faworkach. Na jeden dzień można sobie odpuścić diety.Pani Martyna:
Jest to dla mnie bardzo dobra zabawa i tradycja. Nie zapominam o tym dniu i bardzo mi się podoba to święto. Lubię wszystkie rodzaje pączków. Do faworków nie jestem przekonana, wolę klasyczne obchodzenie tego dnia. W tym czasie nie obchodzą mnie kalorie.Pani Małgorzata:
Ten pączek smakuje w Tłusty Czwartek inaczej. Jest to bardzo miła tradycja. Czekam cały rok właśnie na ten dzień. Z reguły zjadam około czterech pączków w to święto. Jest to pewien rodzaj  pretekstu i powodu do zjedzenia więcej słodkości. Wydaje mi się, że warto obchodzić ten dzień. Można się spotkać ze znajomymi i rodziną przy kawie i pączkach.Pani Edyta:
Uważam, że jest to bardzo fajna i ciekawa tradycja. Obchodzę je co roku i czekam na ten dzień. Zawsze jest w jakiś sposób wyjątkowy. Jest to bardzo przyjemny dzień, który się wyróżnia i pozwala spędzić czas troszkę inaczej niż zwykle.Pan Roman:
Co za dużo to niezdrwowo. Żeby porządnie obchodzić ten dzień to trzeba zjeść przynajmniej kilka tych pączków. Wiem, że są nawet jakieś zawody, gdzie zjada się ich po 10. Uważam, że to jest niezdrowe. Nie nastawiam się na to, że tego akurat dnia zjem pączki. Wszystko jest fajne, ale z umiarem.Pani Krystyna:
Stara i fajna tradycja. Sama piekę pączki i dla mnie jest to coś przechwyconego od mamy czy babci. Bardzo lubię ten okres w roku. Ograniczam się tylko do pączków. Jest to miły czas, który spędzam z reguły z rodziną. Można sobie pozwolić trochę więcej, jeśli chodzi o ilość zjadania słodyczy.Pani Barbara:
Zawsze przyjemnie jest się z kimś spotkać, a ten dzień to bardzo dobra ku temu okazja. W moim domu preferujemy pączki i chrusty, które w domowym zaciszu sobie pieczemy. Raz do roku tylko jem pączki i raz do roku je robie, właśnie w ten dzień.

Maciej Traczyński

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ angelaeg@wp.pl
  Czwartek, 27.02

  od razu widac ze miasto emerytów....

 2. 2
  +5
  ~ turban
  Czwartek, 27.02

  a czemu sie dziwisz? wszyscy w wieku produkcyjnym wylecieli na wyspy. Ale POwcy dalej uwazaja ze polacy tylko narzekaja a powinni sie cieszyc. A w kraju panuje tak naprawde dobrobyt.

 3. 3
  +1
  ~ buuuuuuu
  Czwartek, 27.02

  hahahah majonez

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.916836977005