Piątek, 30.07.2021, Imieniny: Ludmila, Julita, Piotr
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama


Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY 2013

Witold Wróblewski zrezygnował z mandatu radnego. Wiemy, kto go zastąpi

27.06.2013, 12:35:00 Rozmiar tekstu: A A A
Witold Wróblewski zrezygnował z mandatu radnego. Wiemy, kto go zastąpi
fot. Monika Skowrońska

KWW Witolda Wróblewskiego zorganizował dziś, 27 czerwca w Hotelu Arbiter konferencję prasową podsumowującą pierwszą turę wyborów samorządowych. W jej trakcie Witold Wróblewski zapowiedział rezygnację z mandatu Radnego i przekazanie go innemu członkowi Komitetu – Złożę rezygnację z mandatu a w moje miejsce wejdzie osoba następna – mówi Witold Wróblewski. 

 
Krótka, trwająca 10 minut konferencja miała na celu podziękowanie mieszkańcom za oddane głosy na KWW Witolda Wróblewskiego. – Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani wynikiem, uzyskaliśmy 17 proc. wśród 10 kandydatów do fotele Prezydenta i 3 mandaty do Rady Miejskiej – mówi Witold Wróblewski. – Zapewniamy, że zarówno nasze podejście programowe na ten okres roku i trzech miesięcy będzie najważniejszą rzeczą dla nas, która dla mieszkańców i dla miasta Elbląga powinna być realizowana – dodaje. 
 
Jak stwierdził Witold Wróblewski, Prezydent, który obejmie urząd, będzie musiał bardzo sprawnie przeprowadzić wszelkie zadania jakie będą przed nim stały. Wśród trzech mandatów, jakie uzyskał KWW Witolda Wróblewskiego jeden z nich, otrzymał Witold Wróblewski. – Po analizie stwierdziliśmy, że lepiej będzie, jeśli cztery osoby będą pracowały dla miasta, a nie trzy – mówi radny rezygnując ze swojego mandatu, na rzecz innego członka Komitetu. – Z punktu widzenia Zarządu Województwa, będę tą czwartą osobą, która będzie wspierała działania miasta i mieszkańców, które stoją przed nami – dodaje. 
 
Zapytany o to, kogo w drugiej turze ma zamiar poprzeć Komitet Witold Wróblewski odpowiedział – W dniu dzisiejszym zostałem poproszony, zarówno o spotkanie z kandydatka PO Elżbietą Gelert i kandydatem PiS Jerzym Wilkiem, więc na tą chwilę nie odpowiem na to pytanie. 
 
KWW Witolda Wróblewskiego zapowiedział kandydowanie także w przyszłych wyborach, które odbędą się za niewiele ponad rok.
 
.............................................................................................................................................
 
Aktualizacja

Jak się dowiedzieliśmy, prawdopodobnie w miejsce Witolda Wróblewskiego mandat radnego obejmie Marek Burkhardt były naczelnik Wydziału Sportu Urzędu Miejskiego w Elblągu. Zdobył w wyborach do Rady Miasta 96 głosów wyborców.

Według ilości zdobytych głosów pierwszeństwo miał Edward Pietrulewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 21 w Elblagu, który zdobył 125 głosów wyborców jednak zrezygnował on z objęcia mandatu radnego.

Oceń tekst:

Ocen: 9

%55.6 %44.4


Komentarze do artykułu (83)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +18
  ~ rozczarowany
  Czwartek, 27.06

  to pieknie pokazuje, jak panu zależało na ratowaniu elblaga.

 2. 2
  --9
  ~ rozczrowana
  Czwartek, 27.06

  szkoda, bo jest Pan jedynym, w ktorym pokladalam nadzieje, mam nadzieje , ze za rok nie zachowa sie Pan tak samo :((

 3. 3
  +14
  ~ asd
  Czwartek, 27.06

  Generalnie jego kandydowanie na radnego bylo tylko dlatego aby zdobyc stolek dla kogos ze swojego ugrupowania, bo przeciez bylo wiadomo ze nie zrezygnuje ze swojej pracy.

 4. 4
  +9
  ~ elb
  Czwartek, 27.06

  i okazało się, ze mu wcale nei zależało na tym aby uratować miasto, ale mnie oszuukał, ja głosowałem a on mnie tak wystawił, po co startował skoro niech chciał być radnym, oszukano mnioe w sposób chaniebny, dosłownie nabito w balona, a wydawał się takim uczciwym człwiekiem a tu wyszło, że jest odwrotnie, nigdy wiecej nie zagłosuję na takich naciagaczy fałszywych

 5. 5
  --3
  ~ rozczarowana/ny wyborcami
  Czwartek, 27.06

  asd - generalnie jego kandydowanie było na PREZYDENTA, a nie zdobywanie stołka dla kogoś. Ale z takim myśleniem to nie dziwię się, że staliśmy się pośmiewiskiem w kraju. Teraz ASD Ty wybierzesz stołek dla PIS lub PO. Na pewno jeden z nich bardzo Ci się podoba!

 6. 6
  +19
  ~ Wyborca z okręgu 4
  Czwartek, 27.06

  Czy w ten demokratyczny sposób oszukuje się nas wyborców. Zlekceważył pan tych wyborców, którzy wybrali pana do Rady. Ciekaw jestem jak w okręgu 4 czują się te osoby, które oddały na pana głos. Manipulacja i oszustwo to dewiza KWW Wróblewskiego ? Jeżeli nie chciał być pan w Radzie to dlaczego pan startował? Za rok zrobicie to samo? Ile razy ,,ciemny lud Elbląga" kupi się na takie oszustwa wyborcze. W przypadku tego pana było to nie pierwszy raz. Takie postepowanie powinno dyskwalifikować każdego, który oszukuje wyborców. Za takie postępowanie powinien być zakaz startowania w następnych wyborach. Wstyd ,,panie radny"

 7. 7
  +11
  ~ no nie
  Czwartek, 27.06

  Panie Wróblewski zawalczmy o Elbląg, niech Pan nie ucieka jak tchórz tylko ratuje miasto przed katastrofą, ludzie Panu zaufali a pan co robi? ucieka jak szczur z tonącego okrętu a tule osób widziała w panu nadzieję na lepsze życie w mieście, czy pan nie ma sumienia tak tych ludzi teraz zostawić i uciekać?

 8. 8
  +10
  ~ Nigdy bym Panu nie zaufał
  Czwartek, 27.06

  i nie myliłem się w stosunku do Pana! I jeszcze ten Slonina na grzbiecie! Zaraz zasponsoruje Pan artykul i będzie po komentarzach! Nie dla Wróblewskiego! A namawiali mnie, żeby głosować na Wróbla-odstraszył mnie ten dziadyga zza pleców-na szczęście!

 9. 9
  +11
  ~ dddd
  Czwartek, 27.06

  proszę jak Wróblewskiemu zależało na Elblągu, wstyd i żenada, spieprzaj dziadu do Olsztyna

 10. 10
  --5
  ~ lonso
  Czwartek, 27.06

  Patrząc na skład Rady tj. te same twarze z PO i Gelertowa w II Rundzie to ja też bym uciekała z tego miasta. To jest chore. Po drugie facet słusznie zrobił i słusznie argumentuje swoją decyzję Jest porostu realistą, co zdziała będąc w radzie w której i tak nie ma większości. Może z Zarządu województwa nadzorować i kontrolować inwestycje wojewódzkie mające wpływ na sytuacje Elbląga. No ale jak ktoś się nie zna to takie głupoty pisze w komentarzach.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.