Poniedziałek, 1.06.2020, Imieniny: Aniela, Petronela, Kamila
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama


Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY 2013

Posłanka Beata Kempa (SP): Nie może być tak, że ktoś się dozgonnie urządza na urzędzie

21.06.2013, 10:40:45 Rozmiar tekstu: A A A
Posłanka Beata Kempa (SP): Nie może być tak, że ktoś się dozgonnie urządza na urzędzie
fot. Monika Skorwońska

Beata Kempa i Edward Sierka (Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro) przyjechali wczoraj, 20 czerwca, do Elbląga, by wspierać kandydata na Prezydenta Elbląga, z ramienia partii, Pawła Kowszyńskiego. Posłowie spotkali się z elblążanami w świetlicy SM "Sielanka". Konwent miał  charakter otwarty - każdy zainteresowany mógł pytać polityków SP, o najważniejsze dla niego zagadnienia.

Polityka sprzyjająca tworzeniu nowych miejsc pracy, obniżka wynagrodzenia Prezydenta Miasta o 30% oraz zmniejszenie liczby wiceprezydentów, obniżka czynszów komunalnych do stawki bazowej i ochrona elbląskich działkowców przed likwidacją ogrodów - wokół tych tematów oscylowało wczorajsze spotkanie Pawła Kowszyńskiego i posłów Solidarnej Polski: Beaty Kempy i Edwarda Sierki, z mieszkańcami Elbląga.

Oprócz najbardziej palących problemów: podwyżek czynszów i remontów głównych, miejskich arterii, mieszkańcy pytali również o budowę hipermarketów w mieście - Uważam, ze hipermarkety budowane w centrum miasta są największymi pożeraczami kapitału okolicznych działalności gospodarczych i małych sklepów osiedlowych - mówił wczoraj Kowszyński. - Poza tym duży market, który ściąga pieniądze z miasta nie lokuje ich stricte w tym mieście, tylko przerzuca je do swojej macierzystej siedziby, często za granicę. Jeżeli już, to powinny powstawać galerie handlowe, ale poza centrum miasta - tak jak ma to być w przypadku planowanej CH "Siódemka"

Beata Kempa zaś zwracała uwagę na to, że polityka w kraju - od samorządów, skończywszy na sejmie, powinna zostać odświeżona młoda krwią - W tym kontekście nasz kandydat na Prezydenta Elbląga, Paweł Kowszyński, jest tego najlepszym przykładem: młody, wykształcony, dobrze zorganizowany, za którym nie ma żadnej przeszłości politycznej - wskazywała wczoraj Kempa. - Optuję też za tym, by na poziome parlamentu uchwalić prawo, które wprowadzałoby możliwość rządzenia tylko przez dwie kadencje - bo nie może być tak, że ktoś się dozgonnie urządza na urzędzie. Dlatego patrząc na tę radę miejską, która była w Elblągu trzeba jej powiedzieć pas. Teraz postawmy na nowych - mówi Beata Kempa.

Elblążanie pytali również o losy nowelizacji ustawy o ogrodach działkowych. W sejmie są już bowiem wszystkie projekty po pierwszym czytaniu, a wiodącym wśród nich ma byc ten, nazywany projektem obywatelskim - Uważam, że w nim zachowuje się pod trochę inna nazwą strukturą Polskich Związków Działkowych - gdzie dotychczas składki dawały prezesom PZD kilka milionów złotych do dyspozycji - więc de facto będzie on bronił interesów "góry" PZD - mówi Beata Kempa. - Na szczęście nie został odrzucony projekt Solidarnej Polski, w którym został wprowadzony nowy zapis, gdzie działkowicz, z mocy prawa, będzie właścicielem swojej działki, a taki ogród będzie dzięki temu można sprzedać, podarować, czy zapisać dzieciom, więc terenami tymi nie będzie można dysponować w sposób dowolny.

Posłowie Solidarnej Polski zapowiedzieli, że powyższe elementy przy nowelizacji ustawy o ogródkach działkowych nadal będą w sejmie wspierać i forsować.

Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 9

%66.7 %33.3
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 6 )


Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ asf
  Piątek, 21.06

  gdzie agent tomek ?

 2. 2
  +4
  ~ eme
  Piątek, 21.06

  ale mi autorytet Beata Kempa hahahahaaaaaaaaaaa

 3. 3
  +3
  ~ ja
  Piątek, 21.06

  dobrze ze juz w niedziele wybory to wreszcie skoncza sie igrzyska wyborcze

 4. 4
  +6
  ~ ai
  Piątek, 21.06

  chodzic po chalupach i zebrac o glosy to smieszne

 5. 5
  --5
  ~ Elektorat anty komuszy
  Piątek, 21.06

  W dupie z CH "Siódemka"Pytam gdzie jest Rapsodia którą blokuje olsztyn razem z tym wojewodą i reszta bandy rzadzacej

 6. 6
  +6
  ~ żenada
  Piątek, 21.06

  To się autorytet odezwał....

 7. 7
  +4
  ~ Psiogłowy
  Piątek, 21.06

  A Klępa to gdzie się zagnieździła???

 8. 8
  +4
  ~ Psiogłowy
  Piątek, 21.06

  Idealne zdjęcie: z lewej agent Smith, z prawej agent Smith, a w środku .... Kępa - tylko czego, może strzępków rozumu?

 9. 9
  +3
  ~ koko
  Piątek, 21.06

  Czy pani Beata również jest za bezpłatną wizją Elbląga.?

 10. 10
  +5
  ~ antypasożyt
  Piątek, 21.06

  Wy wszyscy jesteście równi w dozgonnym urzadzaniu sie na społeczeństwie !!!!!!!!!!!!!!!!! PASOŻYTY !

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.