Sobota, 27.11.2021, Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama


Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY 2013

Janusz Palikot: Nie ma zgody na powrót sitwy

20.06.2013, 20:03:30 Rozmiar tekstu: A A A
Janusz Palikot: Nie ma zgody na powrót sitwy
fot. Monika Skowrońska
W Elblągu nadal trwa przedwyborcza gorączka. Miasto przeżywało dziś prawdziwy najazd polityków. Zbigniew Ziobro, Jarosław Kaczyński, Jerzy Wenderlich, to tylko kilka nazwisk największych graczy polskiej sceny politycznej. Nie rozczarowali się także ci, którzy przybyli dziś na spotkanie z Januszem Palikotem. Lider partii zapowiedział, że przyjedzie do Elbląga z niespodzianką. Słowa dotrzymał i kampanię wyborczą Ewy Białkowskiej zakończył z mocnym przytupem. Bowiem razem z Palikotem, pod Urzędem Miasta stanął dziś słomiany miś – kubek w kubek ten z kultowej już komedii Stanisława Barei. Czy jednak komediowo w Elblągu w ciągu ostatnich dni, naprawdę było?

Bez Ewy Białkowskiej, kandydatki na Prezydenta Elbląga z ramienia Ruchu Palikota, za to z ponad trzy metrowym słomianym misiem u boku, Janusz Palikot tłumaczył, dlaczego na Elbląg zwróciły się ostatnio oczy wszystkich – Stało się tak dlatego, bo w Elblągu zrodziła się niesamowita nadzieja, przez niezwykłą decyzję mieszkańców o odwołaniu prezydenta Platformy Obywatelskiej i całej Rady Miasta, ludzie poczuli, że arogancja władzy może być ukarana i powiedzieli dość patologii, która wzięła się z góry, od czołowych polityków Platformy – wyjaśniał Palikot. - Ta nadzieja nie może być zawiedzona, musi być uratowana, ludzie muszą mieć poczucie, że po tych wyborach Elbląg jest stolicą pewnej odnowy w Polsce.  Dlatego nie może być zgody na to, żeby sitwa wróciła do władzy.
 
Bomba Palikota, czyli Elbląg Polską w pigułce?
 
„Sitwa” wg. Janusza Palikota to radni byłej Rady Miejskiej. Ich wizerunki zostały zawieszone na słomianym misiu towarzyszącym dziś Januszowi Palikotowi – To są ludzie, którzy się przebrali i udają, że ich nie ma – mówił lider RP. - Oni są na listach Platformy, SLD i w części na listach PiS-u To są radni odwołani przez mieszkańców i dzisiaj chcą do rady wrócić. Oni wystawili tylko innego człowieka, który ma być liderem – panią Gelert, która zastąpiła pana Nowaczyka. Dlatego nie ma zgody na powrót sitwy.
 
Każda kampania wyborcza rządzi się swoimi prawami. Dziś Janusz Palikot wskazywał, że słomiany miś symbolizuje nieudolne rządy Donalda Tuska i polityków jego partii - Oto symbol polityki na miarę naszych możliwości – mówił - Dziś Donald Tusk jest właśnie takim misiem z Barei.
 
Wykorzystując analogię pomiędzy byłym Prezydentem Elbląga, Grzegorzem Nowaczykiem, a Donaldem Tuskiem, Janusz Palikot wskazywał, że ten drugi próbuje wykorzystać sytuację od swoich problemów propozycją zlikwidowania finansowania partii politycznych z budżetu państwa – Tak jak nie miał odwagi przyjechać tu i spojrzeć w oczy mieszkańcom Elbląga i wytłumaczyć, dlaczego ta sitwa jest znowu na listach Platformy, tak samo nie ma odwagi na uczciwą walkę w Warszawie – mówił dziś Janusz Palikot.
 
 
 
Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 12

%50.0 %50.0


Galeria / Janusz Palikot w odezwie do elblążan ( zdjęć 15 )
Dodano: 2013-06-20 | fot. Monika Skowrońska
0

Komentarze do artykułu (28)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ hehe
  Czwartek, 20.06

  A może zostawmy tego misia z ryjami POwców i tarcze strzelnicza zróbmy

 2. 2
  +7
  ~ Kabaret
  Czwartek, 20.06

  Teraz wiemy kto jest odpowiedzialny za ulotki nie podpisane z paszkwilami z tytułem sitwa.Zostanie skierowany wniosek do prokuratury.A Białkowska gdzie schowała się ze strachu,czy psychicznie nie wytrzymuje.Sitwa to wy jesteście

 3. 3
  --1
  ~ do kocich ruchów
  Czwartek, 20.06

  A czy jest zgoda na to, że Aleksander Fredro był kobietą?

 4. 4
  +11
  ~ ai
  Czwartek, 20.06

  tylko idiota glosuje na ruch palikota

 5. 5
  +9
  ~ wiza
  Czwartek, 20.06

  To już nie jest happening, ale jawna arogancja, oczernianie, wyśmiewanie i poniżanie naszych współmieszkańców, a w gruncie rzeczy i nas i nasze miasto Elbląg. Ta lekcja powinna uświadomić nam raz na zawsze, że takim postępowaniem Ruch Palikota postawił się poza marginesem społeczeństwa. Oczekuję jednego, że pani kandydatka Białkowska po prostu zrezygnuje z ubiegania się o stanowisko prezydenta Elbląga.

 6. 6
  +15
  ~ lokalny patriota
  Czwartek, 20.06

  Dość robienia z Elbląga poligonu walki politycznej a z elblążan mięso do obrzucania inwektywami i najgorszymi obelgami. Cała Polska ogląda kompromitujące nas mieszkańców obrazki pokazywane na użytek nieudacznych polityków. DOŚĆ CHAMSTWA I KOŁTUŃSTWA. APELUJĘ DO MEDIÓW O ROZSĄDEK I LOKALNY PATRIOTYZM.

 7. 7
  +8
  ~ Adrian Meger
  Czwartek, 20.06

  uwaga na wirus filipiński.

 8. 8
  +8
  ~ TERAZJA
  Czwartek, 20.06

  Najwyraźniej p. Palikot, prawdopodobnie emocjonalnie niezrównoważony, czuje się w Elblągu jak wielka ryba w małym stawie i uważa, że większość elblążan jest głupia, że łatwo nas podburzyć, oszukać i uczynić pośmiewiskiem dla całej Polski. Ja się nie zgadzam! Dziś obraża moich współmieszkańców, jutro każe biegać po mieście i emerytkom zrywać z szyi łańcuszki z krzyżykiem. A sądząc po reakcji pewnej grupy elblążan, ten "krzyżykowy" rozkaz niektórzy wykonają niczym bezmyślne przygłupy. A Palikot to przecież tylko mieszanina braku kultury i pewności siebie.

 9. 9
  +11
  ~ Paligłupy
  Czwartek, 20.06

  Palikot wykorzystał dzieci do brudnej roboty,nie macie osób dorosłych-brzydzę sie Wami

 10. 10
  --3
  ~ turban
  Czwartek, 20.06

  zgadzam sie tu z palikotem!! nie pozwolmy na powrot sitwy!!! Czyzyk,wcisla,kluge,kosecka,turlej,nowak,nieczuja ostrowski i wielu innych odwolanych nieudacznikow to ludzie bez honoru!! Sa bezczelni pchajac sie do wladzy skoro zostali odwolani!! Pokazmy im w niedziele po raz kolejny srodkowy palec skoro nie zrozumieli po referendum ze sa nieudacznikami!! My im sikamy na twarz a oni mowia ze to deszcz pada!!! Nie pozwolmy tym szujom na powrot do ratusza!! uwolnijmy miasto od tandety!!Precz z PO,SLD i PISem!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0027592182159