Poniedziałek, 1.06.2020, Imieniny: Aniela, Petronela, Kamila
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama


Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY 2013

Sondaż prezydencki info.elblag.pl zakończony.Nowak przed Wróblewskim i Kraśniańskim

20.06.2013, 20:58:17 Rozmiar tekstu: A A A
Sondaż prezydencki info.elblag.pl zakończony.Nowak przed Wróblewskim i Kraśniańskim

Przedterminowe wybory w Elblągu odbędą się 23 czerwca. Mieszkańcy będą wybierać Prezydenta Miasta i 25 radnych. Poprzednie władze samorządowe - prezydent Grzegorz Nowaczyk z PO i rada miasta, w której Platforma miała większość - zostały odwołane w połowie kwietnia w referendum. Dziennik Internetowy info.elblag.pl postanowił zapytać wyborców o to, komu oddaliby władzę w mieście. My oddaliśmy w Państwa ręce dziesięciu kandydatów, na których swój głos można było oddawać od 9 do 20 czerwca. Dziś wiemy, że naszą sondę wygrałby Janusz Nowak (SLD) uzyskując w niej 20 proc. poparcia.

14 kwietnia 2013r. mieszkańcy Elbląga odwołali ekipę, która 2,5  roku temu objęła ster rządów w naszym mieście. Czas Platformy Obywatelskiej – rządzącej frakcji politycznej - dobiegł wtedy końca.

Dzisiaj mieszkańcy Elbląga stoją przed wielkim wyzwaniem wyboru kandydata na Prezydenta Elbląga, który w skróconej kadencji, w nieco ponad rok, będzie musiał przede wszystkim wyprowadzić na pierwszą prostą zadłużone miasto i dokończyć najpilniejsze inwestycje miejskie. Nowy prezydent będzie się musiał także zmierzyć z programem i planem stworzenia nowego budżetu dla miasta, na nadchodzący, 2014 rok.

Kogo wybrać? Komu zaufać i powierzyć ster rządów w mieście? Półtora tygodnia temu w Państwa ręce oddaliśmy dziesięciu kandydatów, na których swoje głosy można było oddawać do czwartku, 20 czerwca, do godz. 20.

Dziś publikujemy wynik naszej sondy. Aby podnieść wiarygodność oddawanych głosów w ankiecie, wprowadziliśmy możliwość oddania tylko 1 głosu z 1 adresu IP bez konieczności logowania, czy rejestracji.

Ankieta Dziennika Internetowego info.elblag.pl, w której łącznie oddano 7989 głosów wskazuje, że na chwilę obecną wybory prezydenckie w Elblągu wygrałby Janusz Nowak (Sojusz Lewicy Demokratycznej)  z 20 proc. poparciem. Na kandydata lewicy głos oddało 1627 wyborców.

Na drugim miejscu znalazł się Witold Wróblewski (KWW Witolda Wróblewskiego), który uzyskał 16 proc. poparcia i 1262 głosy internautów.

Co ciekawe, w pierwsze „trójce”, wśród partyjnych kandydatów znalazł się przedstawiciel Komitetu Wyborczego Wyborców, niezwiązany z żadną frakcją polityczną. Lech Kraśniański zajął w naszej sondzie trzecie miejsce z 14 proc. poparciem wyborców  i 1152 oddanymi na niego głosami.

Poza podium znaleźli się Ci, o których mówi się, że to oni będą rozdawali karty w tych wyborach. Na czwartym miejscu uplasowała się Elżbieta Gelert (Platforma Obywatelska), uzyskując 11 proc. poparcia i 878 głosów. Dużym zaskoczeniem jest piąta pozycja Jerzego Wilka (Prawo i Sprawiedliwość) z 10 proc. poparciem i 792 głosami.

Na szóstym miejscu znalazła się sondowana dotychczas wysoko, jedna z największych niespodzianek tych wyborów – Ewa Białkowska. Kandydatka Ruchu Palikota uzyskała 9 proc. poparcia  i 731 głosów naszych czytelników.

Pozostałe miejsca w sondzie należą w większości do kandydatów Komitetów Wyborczych Wyborców: Jacek Tomczak (KWW Partia Elblążan) uzyskał 8 proc. poparcie i 464 głosy, ex aequo po 4 proc głosów zdobyli Paweł Kowszyński (Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro) i Edward Pukin (Naszą Partią Jest Elbląg), z małą przewagą tego pierwszego, jeśli chodzi o liczbę oddanych głosów. Na Pawła Kowszyńskiego zagłosowało bowiem 345 wyborców, na Edwarda Pukina – 308.

Stawkę zamyka Cezary Balbuza (KWW Elbląski Komitet Obywatelski) z 3 proc. poparciem i 248 oddanymi głosami.

Tymczasem jednak walka o fotel Prezydenta Elbląga, mimo iż na ostatniej prostej, trwa nadal.Cisza wyborcza dopiero w piątek, 21 czerwca, o północy. Kto wygra polityczny bieg? Czy wierzyć ankietom i sondom? Słupki w sondażach mają to do siebie, że jednego dnia rosną, drugiego – maleją.

Wiadomość o tym, kto obejmie urząd Prezydenta Elbląga, lub informacja o II turze tych wyborów, najpewniej przyniesie dopiero, choć na pewno nieoficjalnie, poniedziałkowy ranek, 24 czerwca.

Wyniki sondażu prezydenckiego info.elblag.pl:

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 50

%88.0 %12.0


Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ Marta
  Czwartek, 20.06

  Oby to potwierdziło się w niedzielę.Życze z całego serca

 2. 2
  +6
  ~ Benek
  Czwartek, 20.06

  Oby tylko nie Gelert i Wilk....

 3. 3
  0
  ~ infokratyk
  Czwartek, 20.06

  Oby nie Wróblewski... Zadłuży Elblag jeszcze bardziej

 4. 4
  --3
  ~ anna
  Czwartek, 20.06

  Trzymam kciuki za pana Wróblewskiego :)

 5. 5
  +2
  ~ Alvaro
  Czwartek, 20.06

  Nie róbcie szprintu z tym sondażem.Wygra w cuglach Wilk od niewidomych drugi będzie Kowszyński od rajdowca Kurskiego, trzecia Białkowska od cpunów i pedałow a czwarta Gelertowa od nieboszczyków.

 6. 6
  --2
  ~ ania
  Piątek, 21.06

  Ludzie, wybieramy PiS ! Przecież PO SLD i Palikot to jedno i to samo !!! Chcecie żeby było w końcu normalnie ??

 7. 7
  +2
  ~ Robertus
  Piątek, 21.06

  Dla mnie albo Wilk albo Nowak. Wiem, że partyjnie to skrajności ale w Elblągu, lokalnie są najlepsi. Marzy mi się koalicja Wilka i Nowaka w radzie miejskiej, choć to chyba nie możliwe. Jeśli Nowak albo Wilk będzie prezydentem to nie będzie źle. Przykre tylko, że PO ciągle ma tutaj jakieś poparcie po tej całej korupcji jaką nam zafundowali.

 8. 8
  +3
  ~ luna
  Piątek, 21.06

  NARZEKAMY ŻE W ELBLĄGU NIE MA PRACY,ŻE WSZYSTKO JEST DROGIE ,ŻE WSZYSTKO DROŻEJE, OPŁATY ITP. WOGÓLE WSZYSTKO, A DZIĘKI KOMU? DZIĘKI PO!!!!! A TERAZ ZNÓW TA SAMA ŚPIEWKA. JA ZARYZYKUJE I ODDAM GŁOS NA PANA KOWSZYŃSKIEGO. MOŻE I DUŻO OBIECUJE, ALE OBIECUJE TO , NA CO NARZEKAMY - OBNIŻKI ,DAJMY MU SZANSE BO O TO NAM CHODZI ŻEBY BYŁO TANIEJ.JA RÓWNIEŻ NIE MAM PEWNOŚCI ,ŻE SPEŁNI SWOJE OBIETNICE ALE TO MA BYĆ PREZYDENT TYLKO DO LISTOPADA 2014 ROKU. NOWY PREZYDENT Z JAKIEJ OPCJI BY NIE BYŁ PRZEZ TE KILKANAŚCIE MIESIĘCY NIC NIE ZMIENI ,ANI NIC NIE NAPRAWI . NOWEGO PREZYDENTA NIE BĘDZIĘ TRZEBA WYWALAĆ , BO ZA 17 MIESIĘCY KOLEJNE WYBORY. A DLA ELBLĄGA TO SĄ KOLEJNE STRACONE PIENIĄDZE, REFERENDUM , WYBORY, JAKBY DO PRAWIDŁOWYCH WYBORÓW NIE MÓGŁ ZOSTAĆ KOMISARZ.

 9. 9
  +3
  ~ eme
  Piątek, 21.06

  Oby nie kandydaci pisopalikotow

 10. 10
  --3
  ~ ws
  Piątek, 21.06

  to jest sonda a nie sondaż - każdy kto chce głosuje a kto nie chce nie głousje - jakieś dwa drunie wyklikały wsyzstko a ten bezczelny autor nazywa to sondażem i podobno w Polsce jest za dużo socjologow ja mysle ze takich co maja pojecie o socjologii pracuje za malo - dla takiego dziennikarzyny sondaże to czarna magia:)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.