Środa, 27.05.2020, Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama


Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY 2013

Cezary Balbuza (KWW EKO): Jeżeli będzie praca, to wtedy będą pieniądze na rozwój miasta i prezenty dla mieszkańców

20.06.2013, 12:13:30 Rozmiar tekstu: A A A
Cezary Balbuza (KWW EKO): Jeżeli będzie praca, to wtedy będą pieniądze na rozwój miasta i prezenty dla mieszkańców
Od lewej: Krzysztof Sidorkiewicz, Cezary Balbuza, Michał Glock (fot. Monika Skowrońska)

To najprawdopodobniej ostatnia konferencja prasowa przed niedzielnymi wyborami samorządowymi, którą zorganizował wczoraj, 19 czerwca, KWW Elbląski Komitet Obywatelski. Cezary Balbuza, kandydat na Prezydenta Elbląga z ramienia komitetu raz jeszcze dokonał krótkiego podsumowania swojego programu wyborczego oraz przebiegu czerwcowej kampanii i poczynań w niej konkurencji, która zdaniem Balbuzy, manipuluje wyborcami i nie prezentuje realnych programów dla Elbląga.

Trwa ostatni tydzień kampanii wyborczej do przedterminowych wyborów samorządowych w Elblągu. Wczorajszy dzień wykorzystał Cezary Balbuza (KWW EKO), aby raz jeszcze dokonać krótkiego jej podsumowania, jak również działań komitetu EKO w trakcie kampanii - My nie dysponujemy dużymi środkami na reklamę jak partie polityczne, więc nasza kampania opiera się głównie na kontaktach osobistych naszych kandydatów na radnych z wyborcami - wskazuje Cezary Balbuza. - A jeśli chodzi o działania naszej partyjnej konkurencji, to niestety jej kampania ciągle polega na manipulacji wyborcami: mami się ich wyborczymi obietnicami bez pokrycia, a nie prezentuje realnych programów dla Elbląga - dodaje Balbuza.

Kandydat na Prezydenta Elbląga raz jeszcze podkreślił, iż KWW EKO w swojej propozycji wyborczej, ukierunkowuje się przede wszystkim na tworzenie nowych miejsc pracy w Elblągu, poprzez sprzyjanie rozwojowi elbląskich przedsiębiorstw i efektywne przyciąganie inwestorów zewnętrznych - Jeśli ja słyszę, że ktoś dziś obiecuje podwyżki w Szpitalu Miejskim, czy bezpłatną komunikację miejską, albo obniżenie czynszów mieszkaniowych przy zachowaniu ulg to ja wiem, że to są tylko hasła populistyczne, nierealne do zrealizowania w Elblągu - mówi Balbuza. - Jeżeli będzie praca, to wtedy będą pieniądze na rozwój miasta i prezenty dla mieszkańców - dodaje.

Ratowanie szpitala i oświaty, oraz wiceprezydent od spraw społecznych

Ciągle palącym problemem w mieście jest także podupadająca elbląska oświata - Jako dyrektor zespołu szkół "Żak" w Elblągu bliski jest mi problem niżu demograficznego. Tę niekorzystną dla miasta statystykę można odwrócić tylko poprzez tworzenie w Elblągu nowych miejsc pracy. Do tego chcę dążyć - zapowiada Cezary Balbuza.

Kandydat EKO na prezydenta Elbląga wskazuje, że podobny problem widać także w gminach ościennych - Koszty utrzymania tamtejszych szkół są bardzo wysokie, więc niektóre biedniejsze gminy pewnie będą zmuszone pozamykać niektóre szkoły - mówi Cezary Balbuza. - Jako Prezydent Elbląga chciałbym zaproponować w takich wypadkach dowożenie autobusami dzieci z zamykanych szkół wiejskich do szkół elbląskich. Myślę, że byłaby to współpraca przynosząca obopólne korzyści.

Na konferencji podnoszono też problem funkcjonującej niesprawnie, elbląskiej służby zdrowia - W tym kontekście ważne jest ratowanie Szpitala Miejskiego w porozumieniu z jego pracownikami: chcielibyśmy zatem dokonać diagnozy szpitala, by szybko i skutecznie stanął na nogi - zapowiada Balbuza. - Na dzień dzisiejszy mogę im obiecać, że to będzie wspólna decyzja ich i władz miasta, ponieważ tam, gdzie jest dialog, zawsze dochodzi do porozumienia.

Cezary Balbuza w programie wyborczym EKO nie zapomina również o elbląskich emerytach, rencistach i osobach niepełnosprawnych - Uważam, ze do tej pory ta grupa społeczna była marginalizowana w działaniach władzy - mówi kandydat EKO. - Dlatego chciałbym, aby jednym z wiceprezydentów była osoba znająca ich potrzeby i wymagania.

Kandydat EKO zwrócił także uwagę na to,  że elbląska służba zdrowia powinna być przede wszystkim przygotowana na większą ilość pacjentów pochodzących z tych grup - Na pewno trzeba utworzyć w jednym ze szpitali oddział geriatryczny - mówi Balbuza.. - Trzeba tez wspierać aktywność zawodową osób niepełnosprawnych oraz likwidować bariery architektoniczne w mieście.

 

Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 8

%87.5 %12.5
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 6 )


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ mama karoliny
  Czwartek, 20.06

  Cezary Balbuza jest jedynym rozsądnym kandydatem przedstawiający fakty nie mrzonki i marzenia! Ja głosuję na listę nr 1o i Balbuze!

 2. 2
  --2
  ~ Stoklosy
  Czwartek, 20.06

  Mowic to kazdy potrafi. A co pan Balbuza juz zrobil?

 3. 3
  --11
  ~ JASNOWIDZ
  Czwartek, 20.06

  DOpóki nie będzie przemysłu w tych dużych obiektach ZAMECHOWSKICH I INNYCH TO PRACY BĘDZIE NA LEKARSTWO .Tylko przemysł może zapewnić ludziom zatrunienie i godne wynagrodzenie . A to co opowiadają kandydaci na urząd prezydenta , że będzie praca to są bajki . Najlepszym kandydatem na prezydenta jest JERZY WILK I TO WSZYSTKO . Pozostali powinni się uczyć dobrej roboty , z biegiem czasu ubiegać się o ten urząd . W NASTĘPNYCH WYBORACH PODAM SWOJĄ KANDYDATURĘ NA PREZYDENTA I NAPEWNO WYGRAM . JESTEM PRZEWIDYWALNY I BARDZO TWÓRCZY ORGANIZACYJNIE . JESZCZE RAZ ODDAJMY GŁOS NA JERZEGO WILKA TO JEST TYLKO CHWILKA . DZIĘKUJĘ JASNOWIDZ.

 4. 4
  0
  ~ O!
  Czwartek, 20.06

  Kabareton przenieśli z Opola?

 5. 5
  +2
  ~ z Zawady
  Czwartek, 20.06

  prowadząc swoją szkołę udowodnił, że jest dobrym menadżerem, a miastu potrzeba właśnie menadżera

 6. 6
  --8
  ~ Boloztaczka
  Czwartek, 20.06

  Krasnianski gwarantem niezaleznosci od Warsiawki

 7. 7
  +3
  ~ yataman
  Czwartek, 20.06

  To jest jedyny godny bkandydat na prezydenta miasta! zaden tam komuch, zaden karierowicz i zaden partyjniak spod napleta warszawskiego bossa Tusska,kaczora ,czy innego wsioka! Glosuje na Balbuze. Znam go z Żaka ,spoko gość! Uczciwy i z klasą. Nie to co jakas baba z PO ktora zasmiecila miasto swoimi plakatami. Kto to pozniej posprzata? czy gelert dostanie mandat za zasmiecanie miasta? Wszak ulotkowiczow piszacych prawde o nowaczyku ,chcieli ukarac?

 8. 8
  +1
  ~ wyborcc
  Czwartek, 20.06

  szkoda, że nie kandyduje na prezydenta Pan Krzysztof.

 9. 9
  +1
  ~ mieszczuch
  Czwartek, 20.06

  Wszyscy mamy dość tej ciągłej walki między partiami. Doświadczyliśmy tego nie jeden raz, że partyjni prezydenci są jak marionetki sterowane odgórnie. Życzę Elblągowi bezpartyjnego gospodarza, który wykorzysta potencjał ludzi wartościowych, a nie kolesiów! GŁOSUJMY NA CEZAREGO BALBUZĘ !!!

 10. 10
  --4
  ~ koko
  Czwartek, 20.06

  Wy drodzy elbląscy wyborcy nie rozumiecie czy raczej nie zrozumieliście do dnia dzisiejszego że prezydent nie tworzy miejśc pracy i ma raczej ograniczony i wpływ na ich tworzenie. Prz dzisiejszej mizerii finasowej budzetów nie tylko w Elblagu nawet nie bardzo może pozwolic sobie na obnizki lub przesuniecia zobowiazan podatkowych dla przedsiebiorstw.Więc prosze nie opowiadzć głupot bez pokrycia.Nawet socjalny Wilk /zakładając że wygra wybory/ nie zrealizuje zadnych ze swych obietnic bo nie będzie miał kasy. Jak dla mnie to tylko Gelert lub Nowak. Reszta to bajkopisarze.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.