Wtorek, 7.04.2020, Imieniny: Donata, Herman, Rufin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama


Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY 2013

Nowe logo będzie kosztowało Miasto symboliczną złotówkę?

31.05.2013, 16:00:20 Rozmiar tekstu: A A A
Nowe logo będzie kosztowało Miasto symboliczną złotówkę?
fot. Ryszard Siwiec

Ewa Białkowska, kandydatka na Prezydenta Miasta Elbląg z ramienia Ruchu Palikota poinformowała, że partia zamierza za symboliczną złotówkę przekazać elbląskiemu ratuszowi logotyp, który został stworzony na potrzeby kampanii wyborczej. Logo z napisem „Kocham Elbląg” i charakterystycznymi dwoma plusami, mającymi swym kształtem nawiązywać do krzyży na herbie Elbląga, wywołuje od kilkunastu godzin niemałe zamieszanie.

Ewa Białkowska, prezentując aktualne logo Elbląga – przez niektórych czule nazywane „ślimakiem”, podkreślała dziś zalety logotypu, który został stworzony specjalnie dla Ruchu Palikota, na potrzeby czerwcowej kampanii wyborczej – Według zgodnej opinii mieszkańców jest to logo dość nieciekawe, bezbarwne – mówiła dziś o „ślimaku”, który w myśl zasad przyjętych w dokumencie „Strategii promocji Elbląga na lata 2012-2015” ma być znakiem promocyjnym naszego miasta. – Do tego urząd (miejski – przyp. red.) na wykupienie praw tego logotypu jak wieść niesie, wydal ok. 120 tys. zł – podkreślała Ewa Białkowska.

I bezbarwnego „ślimaka” porównała to logotypu partii Janusza Palikota „Kocham Elbląg" – Na zlecenie Ruchu Palikota logotyp ten wykonał młody, zdolny artysta-grafik, Tomasz Budzyń – tłumaczyła kandydatka na Prezydenta Miasta Elbląg. – Doszły do nas spontaniczne głosy i opinie elblążan, że logotyp ten znacznie bardziej podoba się mieszkańcom niż „ślimak”. W związku z tym, w imieniu moim, Ruchu Palikota i naszego grafika, Tomasza Budzynia chciałabym oświadczyć, że logotyp „Kocham Elbląg” zostanie przekazany Miastu za symboliczną złotówkę.

Jak tłumaczyła Ewa Białkowska, gestem tym chciałaby pokazać, jak bardzo zależy jej na opinii mieszkańców - Jako przyszły prezydent, właśnie opinię mieszkańców będę przedkładała nad innymi opiniami – tłumaczyła.

Przyjęcie nowego logo to jednak sprawa niełatwa. Zapytana dziś przez dziennikarzy o to, czy gdyby wygrała nadchodzące wybory, to dokument Strategii promocji Elbląga, oparty m.in. o jego logo, zostałby całkowicie zmieniony lub zmodyfikowany, Białkowska przyznaje, że najpierw należałoby wysłuchać opinii elblążan, które logo woleliby - To będzie trudne zdaję sobie z tego sprawę, niemniej jednak jeśli będzie istniała taka możliwość i jeśli to mieszkańcy zadecydują, na pewno to logo zostanie wykorzystane – dodała Ewa Białkowska. - Ono zostanie oddane Miastu za symboliczną złotówkę, więc nowe logo nie będzie nic kosztowało. Na razie na to, jaka będzie w tej sprawie decyzja nowego prezydenta i Rady Miasta odnośnie tego logo, nie mamy wpływu.

Jednak niezależnie od wyników, jakie przyniesie czerwcowa kampania, Ruch Palikota swój logotyp zamierza przekazać Miastu.

 
AS

Oceń tekst:

Ocen: 13

%61.5 %38.5
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 7 )


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ jasio
  Piątek, 31.05

  spadaj na szczaw babo i mirabelki!!!!!!!!!!!!!!!

 2. 2
  --2
  ~ wiza
  Piątek, 31.05

  Pani sama się ośmiesza. Proszę aby pani kandydatka przestała ośmieszać miasto Elbląg.

 3. 3
  +10
  ~ qwer
  Piątek, 31.05

  jest mega pozytywne, ślimak mu do piet nie dorasta! Oceniajcie samo logo, a nie partię, to dziecinada.. Wnioskuje o zamiane slimaka na Kocham Elbląg. Nie jestem zwolennikiem RP, ale osoby poniżej się ośmieszają.

 4. 4
  +1
  ~ Agencja Reklamowa CONTACT
  Piątek, 31.05

  Cóż... motyw jakby nam znany... https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151417325476092&set=a.161072411091.116559.161027021091&type=1&theater - zapraszamy również do sklepu przy okazji na www.ilove.elblag.pl - tu zauważycie pewne podobieństwo. To logo stworzyliśmy jakieś 3-4 miesiące temu :)

 5. 5
  0
  ~ haaa
  Piątek, 31.05

  to jednak nie za darmo?

 6. 6
  +4
  ~ do haaa
  Piątek, 31.05

  to logo pewnie za darmo - jest inne, ale chodzi o pomysł, którym się tak chwalą (2xplus i serduszko)... widać agencja reklamowa contact była przed nimi...

 7. 7
  --6
  ~ ja górnik z kopalni Bytom się pytom
  Piątek, 31.05

  Palikut kiedy załatwisz żeby katabasy ze swoich opłacały naukę religii? Miałeś też dać cynk w jakim raju podatkowym szmal trzymiesz

 8. 8
  --8
  ~ Karol
  Piątek, 31.05

  widać, że uaktywnili się Ci państwo dopiero przed wyborami i w związku z tym znane są teraz motywacje zdobycia władzy - zarabianie groszy. Elbląski Komitet Obywatelski istnieje tu dłużej i swoją propozycję logo i hasła miasta przedstawił PONAD ROK temu przy okazji konkursu na logo. Info.elblag.pl pisało wtedy o tym: http://info.elblag.pl/31,25432,Elblag-Same-Plusy-czyli-EKO-proponuje-swoj-pomysl-loga.html

 9. 9
  --4
  ~ logo Elbląga
  Piątek, 31.05

  2 + i serce http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:POL_Elbl%C4%85g_COA.svg

 10. 10
  --6
  ~ populiści
  Piątek, 31.05

  mniejszości seksualne biorą się za politykę - pewnie Elbląg też będą kochać "inaczej" i wykochają go tak, że już nic z niego nie da się potem zrobić

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.