Niedziela, 1.10.2023, Imieniny: Danuta, Igor, Remigiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Powracamy do tematu: Wylał na trawnik przy Żeromskiego trujący nadtlenek wodoru. Jest decyzja Prokuratury

28.09.2022, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Powracamy do tematu: Wylał na trawnik przy Żeromskiego trujący nadtlenek wodoru. Jest decyzja Prokuratury
Fot. archiwum redakcji/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

To był zwyczajny pech? Mężczyzna, który wylał na trawnik przy ul. Żeromskiego trujący nadtlenek wodoru, nie wiedział, co znajduje się w opróżnianej przez niego beczce. Takie wyjaśnienie przyjęła elbląska prokuratura, która umorzyła postępowanie w tej sprawie.

 

Postępowanie zostało umorzone z powodu braku znamion przestępstwa

 

- mówi prokurator Sławomir Karmowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Elblągu.

 

Przypomnijmy. Do zdarzenia doszło 15 czerwca na ul. Żeromskiego. Wtedy sytuacja nie wyglądała tak niewinne. Kłęby dymu zasnuwającego ulicę i widok niezidentyfikowanej wtedy substancji zaniepokoiły mieszkańców. Wezwano straż pożarną i policję. Na miejscu znaleziono dwie, ok. 200-litrowe beczki, tylko jedna z nich była częściowo wypełniona.

 

- W jednej z beczek znajdowało się kilka litrów substancji trującej. Był to nadtlenek wodoru. To substancja żrąca, która jest szkodliwa dla człowieka przy bezpośrednim kontakcie – mówił wtedy jeden ze strażaków pracujących na miejscu zdarzenia. Opanowanie sytuacji trwało kilka godzin, w tym czasie ulica była zamknięta dla ruchu.  Jak się okazało właściciel beczek z niebezpieczną substancją (jak informują urzędnicy na obu beczkach były naklejone etykiety z nazwą substancji P3 - STABICIP OXI) chciał je oczyścić i dlatego wylał zawartość na trawnik. Sprawą zajęła się elbląska prokuratura, po blisko trzech miesiącach postępowanie umorzono.

 

Z ustaleń prokuratury wynika, że mężczyzna zakupił beczki do przechowywania wody i nie wiedział, że w jednej z nich znajduje się taka substancja. Prokuratura umorzyła postępowanie w jego sprawie. Mężczyzna w ramach postępowania administracyjnego został zobowiązany do usunięcia tych substancji

 

- dodaje prokurator Karmowski.

 

Właściciel beczek z niebezpieczną substancją ostatecznie może więc mówić o sporym szczęściu. Jedyną "karę" wymierzyli mu urzędnicy, który zobowiązali go do usunięcia ich, ale tym razem w sposób zgodny z prawem. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ To jakis zart. Za kilkanascie lat zobaczycie tego skutki na swoim zdrowiu
  Środa, 28.09

  Wszystko wychodzi po latach

 2. 2
  +3
  ~ Hugo
  Środa, 28.09

  To jakaś paranoja.! Ten cymbał powinien za to odpowiedzieć.!!!!

 3. 3
  +1
  ~ Qwez
  Środa, 28.09

  Więcej syfu wdychasz na codzień na ulicy, to Ci wyjdzie po latach a nie nadtlenek wodoru. Pracuję na codzień z dużo niebezpieczniejszymi substancjami xd

 4. 4
  +5
  ~ Qaz
  Środa, 28.09

  To gość wylał po prostu wodę utlenioną

 5. 5
  +4
  ~ Qaz
  Środa, 28.09

  To gość wylał po prostu wodę utlenioną

 6. 6
  +2
  ~ ell
  Czwartek, 29.09

  to znaczy, że każdy może fekalia wylewać na trawnik i powiedzieć, że nie wiedziałam, żart jakiś, co za absurdy, to co wylał nie było wodą i nie pachniało i to już powinno go zastanowić, za bezmyślność i głupotę należy karać,

 7. 7
  +1
  ~ 999
  Czwartek, 29.09

  H332: Działa szkodliwie w następstwie wdychania. H302: Działa szkodliwie po połknięciu. H314: Powoduje poważne oparzenia skóry oraz uszkodzenia oczu. Działanie toksyczne i inne szkodliwe działanie biologiczne na ustrój człowieka: roztwór o stężeniu nieprzekraczającym 20% działa drażniąco, o większym stężeniu - żrąco.

 8. 8
  +10
  ~ kierowca z bombowca
  Czwartek, 29.09

  Jaki brak znamion przestępstwa?? Gość wziął beczkę i wylał jej zawartość na trawniku w centrum miasta!! Cokolwiek by tam nie było to jego zachowanie było co najmniej dziwne. Poza tym co to za tłumaczenie? Nie wiedział co jest w środku. Bo zapomniał? Śmiech na sali! Ktoś kto myje auto na swojej posesji dostanie mandat za używanie szamponu do auta, a gość wylał trucizne w centrum miasta i został poklepany po plecach. Państwo z kartonu!!

 9. 9
  +6
  ~ Dreptak
  Czwartek, 29.09

  zeznał pod przysięgą, że głosował na pis, to prokurator z miejsca umorzył...

 10. 10
  +1
  ~ kwasice
  Piątek, 30.09

  To podobnie jak u czerepaka - kwasonosa, tylko czerepcio posłużył się dzieckiem.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2394828796387