Środa, 7.12.2022, Imieniny: Agata, Ambrozy, Marcin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

"Nierobem" i "łotrem" nazwał elbląskiego prokuratora. Co dzieje się w sprawie Zbigniew S.?

14.08.2022, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Nierobem" i "łotrem" nazwał elbląskiego prokuratora. Co dzieje się w sprawie Zbigniew S.?

"Nierobem" i "łotrem" nazwał Zbigniew S. elbląskiego prokuratora. Od tego zdarzenia minęło już ponad 5 lat, jednak sprawa o zniesławienie nadal toczy się przed sądem w Elblągu. Teraz przejmie ją Warszawa?

 

W listopadzie 2016 roku mieszkańcami Elbląga wstrząsnęło brutalne pobicie 11-letniego Michała. Sprawa była tym bardziej bulwersująca, że na chłopaka wracającego na rowerze ze szkolnego kiermaszu napadł dorosły mężczyzna. Zainteresował się nią również Zbigniew S., kontrowersyjny biznesmen, chętnie udzielający się w mediach społecznościowych. W 2017 r. zorganizował dwa protesty przed siedzibą elbląskiej prokuratury (jeden z protestów przeniósł się również przed siedzibę jednej z elbląskich uczelni). Swoje działania relacjonował na Facebooku i nie przebierał w słowach, nazwał ówczesnego prokuratora rejonowego "nierobem" i "łotrem". Domagał się też jego natychmiastowej dymisji. Więcej na ten temat pisaliśmy m.in. TUTAJ.

 

W związku z wysłaniem przez nieroba-prokuratora rejonowego w Elblągu policji na młodych ludzi domagających się sprawiedliwości w sprawie pobitego chłopca połączone ze szczuciem nas psami policyjnymi żądam natychmiastowej dymisji tego łotra pod rygorem zorganizowania Wam w Elblągu protestu, jakiego to miasto nie widziało. (...) Ewentualnych obrońców praworządności w Polsce, którzy przybędą na nasz protest proszę o przygotowanie sobie pałek, proc, tarcz ochronnych, masek gazowych na wypadek nieuzasadnionego ataku policji

 

- tak bloger zachęcał elblążan w mediach społecznościowych do udziału w trzecim proteście, do którego ostatecznie nie doszło.

 

Do prokuratury trafiło wtedy zawiadomienie, w którym Zbigniewowi S. zarzucono m.in. znieważenie elbląskiego prokuratora. Prokuratura Rejonowa w Chojnicach, prowadząca sprawę, w lipcu 2017 roku skierowała akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Elblągu. Termin rozpoczęcia procesu wielokrotnie przekładano, w międzyczasie m.in. oskarżony wniósł o zawieszenie postępowania z uwagi na stan jego zdrowia, a elbląski sąd próbował przekazać sprawę kolegom z Krakowa. Ostatecznie ruszył on w sierpniu 2020 roku i toczył się za zamkniętymi drzwiami. Wszystko jednak wskazuje na to, że na decyzję wymiaru sprawiedliwości poczekamy jeszcze długo.

 

 

W sprawie przeciwko Zbigniewowi S., gdzie pokrzywdzonymi są m.in. dwaj prokuratorzy PR w Elblągu, na rozprawie 21.07.2022 r. sąd postanowił zwrócić się do Sądu Najwyższego o przekazanie sprawy do Sądu Rejonowego Warszawa Praga-Północ

 

- informuje sędzia Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.

 

Wniosek w tej sprawie sporządzono na prośbę samego oskarżonego, dodaje rzecznik SO w Elblągu.

 

Zbigniew S. ma na koncie wielokrotne wyroki za różne przestępstwa. Część spraw m.in. przed Sądami Okręgowymi w Łodzi i Krakowie nadal się toczy, wśród nich np. ta dotycząca wyrządzenie szkody w majątku spółki na kwotę 42 mln zł. W czerwcu biznesmen opuścił Areszt Śledczy Warszawa Białołęka, w którym przebywał od roku.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Szokkk
  Poniedziałek, 15.08

  Gdyby nie Stonoga synalek sędzi (bandyta) dalej byłby za swoje przestępstwa na wolności!!! Do tego na ostatniej rozprawie Stonogi w Elblągu jakie cyrki się działy? Dlaczego o tym nie wspomniano jak pracuje elblaska prokuratura oraz obrońcy? W głowie się nie mieści!!!

 2. 2
  +4
  ~ Tomek Kaczkowski
  Poniedziałek, 15.08

  25.05.2017 do ministra sprawiedliwości wpłynęła petycja mieszkańców Elbląga o odwołanie prokuratora rejonowego jarosława żelazka. Dlaczego Ziobro boi się opublikować jej zgodnie z ustawą o petycjach z dn.11.07.2014 (Dz. U. z 2014 r. Poz. 1195 art. 8 §1 )? Dlaczego do dnia dzisiejszego nie udzielono odpowiedzi autorom petycji. W marcu 2020r Żelazek został zwolniony z zajmowanego stanowiska bez podaniu powodów . Żądamy podania do publicznej wiadomości przyczyn tego odwołania

 3. 3
  +4
  ~ Xyz
  Poniedziałek, 15.08

  Śmiechu warte. Kasy im malo to ciągną bajkę dalej.

 4. 4
  +1
  ~ koliński nierób
  Wtorek, 16.08

  Kabaret NEONÓWKA zajmie się tą KASTĄ , a z Ziobry i mu podobnych ludzie będą znowu ryli ze śmiechu i robili pod siebie z tej polskiej prawo- leworzodności

 5. 5
  +1
  ~ ho2
  Wtorek, 16.08

  To nie sąd ale klub milionerów- tylko kasę ciągną DZIADY a- la słynny Pietrzak wyznawca RYDZYKA

 6. 6
  0
  ~ Z elblaga
  Wtorek, 16.08

  To stały numer tych organów niesprawiedliwosci. Broniąc swoich z kasty lącza się w obronie swich kolesi. I szukaja haków na tych ktorzy nie godzasie na draństwa sądownictwa ( elbląskiego ) . Ten gość niech się liczy że świętują to do psychiatryka. To ich sposób na uciszanie niewygodnych " obwinionych ". Bandyckie napady są ukazane z urzędu A poszkodowani muszą sami dochodzić swoich praw bo nieroby nie mają czasu ani chęci na zawracanie sobie głowy. Ten gość ma rację ale przegra za mówienie prawdy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4198269844055