Środa, 26.06.2019, Imieniny: Paulina, Jan, Pawel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Protest pracowników elbląskiego sądu. Chcą zarabiać o 1000 zł więcej

14.12.2018, 14:25:46 Rozmiar tekstu: A A A
Protest pracowników elbląskiego sądu. Chcą zarabiać o 1000 zł więcej
Fot. DS
- Chcemy wreszcie zarabiać godnie, żebyśmy mogli żyć nie biorąc kredytów, nie martwiąc się o jutro, abyśmy mogli radzić sobie finansowo – mówiła dziś, 14 grudnia, pod Sądem Rejonowym przy ul. Płk. Dąbka jedna z protestujących.
 
Przed Sąd Rejonowy w Elblągu wyszło dziś kilkudziesięciu pracowników. W rękach trzymali kartki z hasłami tj. „Płace głodowe, wymagania rządowe” czy „My nie chcemy luksusów, jedynie godnie żyć”.
 
- Dużo wkładamy w swoją prace. Jest to odpowiedzialna praca i chcielibyśmy być odpowiednio wynagradzani za to. Niestety nasze płace od wielu lat nie były podnoszone, nie dostawaliśmy żadnych nagród. Jeżeli były jakieś formy premii to były to naprawdę grosze w porównaniu z tym ile od nas wymagano. Chcielibyśmy, aby to było na takiej zasadzie, że nie musielibyśmy się wstydzić, że pracujemy w sądzie – mówiła jedna z protestujących.
 
Protestujący zapewniali, że lubią swoją pracę. Choć jest wymagająca i odpowiedzialna sprawia im radość. - Niektórzy mówią, żebyśmy się zwolnili i poszli pracować do Biedronki, bo tam więcej zarabiają. Owszem, ale my lubimy swoją pracę. Czy to takie dziwne, że chcemy być za to odpowiednio wynagradzani? - pytała elblążanka.
 
Ile zatem zarabiają pracownicy sądu?
 
Pracuję w sądzie 12 lat. Ogólny staż pracy mam 16 lat, a zarabiam 2100 zł na rękę. Czy to jest pensja, żeby się utrzymać? Wszystko idzie do góry. Prąd, mieszkania, benzyna. My musimy łatać nasze pensje dodatkowymi pracami albo brać kredyty
 
– zaznaczyła protestująca elblążanka.
 
Dziś przed sąd nie wyszli wszyscy pracownicy. - Wszyscy nas popierają, ale część została na salach. Wiem, że na niektórych wydziałach zostali sami przewodniczący, wyszła też kadra kierownicza – dodała elblążanka. - Wiem, że niektórzy sędziowie popierają nasz protest. Mam nadzieję, że coś wskóramy.
 
 
 
Nie będzie to nasze pierwsze i ostatnie wyjście. Obiecanki, jakie mówi pan Minister, czyli 5 proc. podwyżki to dla nas jest nic. W listopadzie otrzymaliśmy list od Ministra, że możemy się spodziewać 5 proc. podwyżek, ale nie wiadomo czy w ogóle je dostaniemy, bo są to obiecanki. Nas satysfakcjonowałoby 1000 zł netto
 
- podkreśliła.
 
Pracownicy sądu uskarżają się także na rozliczanie nadgodzin. - Dostajemy dzień wolny za nadgodziny. Czasami jest tak, że dostajemy taki dzień, a i tak przychodzimy, żeby nadrobić zaległości, których jest naprawdę dużo. Często w tygodniu ludzie mają dwa, trzy dni sali, gdzie później wykonuje się zarządzenia, zawiadamia strony o toczącym się postępowaniu - wyjaśniała elblążanka. - Są u nas też i takie osoby, które pracują np. od 7 lat, a nadal pracują na umowy zlecenie albo na zastępstwo.
 
 

 

 

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 23

%91.3 %8.7
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 )


Komentarze do artykułu (59)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +24
  ~ No
  Piątek, 14.12

  A moze ws,ystkim w polsce dac milion zł i gitara.

 2. 2
  +25
  ~ elo
  Piątek, 14.12

  Mam 32 lata stażu i zarabiam 2100 brutto i co mam zrobić

 3. 3
  +25
  ~ Róż
  Piątek, 14.12

  Jak wam zle to co was trzyma? Odejdzcie a zrobicie miejsce tym co by wzieli i nie plakali jak wy.

 4. 4
  +21
  ~ Hm
  Piątek, 14.12

  Jaknsie nie podoba to do wojcika na produkcje.

 5. 5
  +21
  ~ nwo
  Piątek, 14.12

  ""Godnie zarabiać żeby nie brać kredytów" - to ja się chyba mylę ale żeby wziąć kredyt trzeba mieć zdolność kredytową bo bank za darmo nic nie rozdaje, a skoro mają zdolność żeby zapożyczyć się i spłacać dodatkowe zobowiązania to chyba jednak tak źle nie zarabiają ?

 6. 6
  +27
  ~ Mam
  Piątek, 14.12

  Ja mam 1530 zł netto i nie narzekam że jest mi cieżko tylko pracuje bo mam prace a to najważniejsze i pracuje fizycznie a Panie siedziace na tyłku pijąc kawe chca 1000 zł podwyżki bo jak tu żyć za 2100 zł na ręke porażka i brak słów :-)

 7. 7
  +11
  ~ ĘĄ
  Piątek, 14.12

  Szlak mnie trafia jak czytam niektore komentarze a wszególnosci te strajki wasze z tych kartek. Mało macie w sądach? JAK ZMIENIC TO TYLKO PODATKI WYSTARCZYLO BY OBNIZYC NIC WIECEJ. nikomu dawac nie trzeba nie wystarczy zabierać. PO zniszczyło gospodarke afera za aferą uwierzyliśmy ze PIS zrobi porządek z podatkami. niestety jest troche lepiej ale nic nie zmieniono. obniżyć podatki trzeba i podnieść kwotę wolną od podatku. I RAZ NA ZAWSZE PŁACZ W KAŻDEJ PŁASZCZYŹNIE ZNIKNIE BO PIENIĄDZE BĘDĄ W KIESZENI. Tak myśląc trzeźwo czy to platforma czy pis czy inna partia powinna słuchać obywateli. obniżyć podatki , a każdego jednego za krzywdy na Narodzie rozliczyć i deportować może by się nauczyli.

 8. 8
  +21
  ~ Krótko
  Piątek, 14.12

  We łbach się poprzewracało!

 9. 9
  +22
  ~ Ja
  Piątek, 14.12

  A ja chcę 2000zł podwyżki. A gdzie wy byliście przez te wszystkie lata? Dopiero teraz zobaczyliście że tak mało zarabiacie?

 10. 10
  +22
  ~ Ja
  Piątek, 14.12

  A dlaczego wykorzystały kartki papieru służbowe na protest. A pozniej koszty biurowe rosną

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.