Poniedziałek, 6.07.2020, Imieniny: Łucja, Dominika, Teresa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Elbląg: Kradł kable z S7, teraz zapłaci GDDKiA. Wyrok dla warszawiaka

04.12.2018, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Kradł kable z S7, teraz zapłaci GDDKiA. Wyrok dla warszawiaka

Blisko 45 tysięcy złotych za skradzione kable energetyczne będzie musiał zapłacić Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Adrian N. Tak zdecydował elbląski sąd. Warszawiak jednocześnie został skazany na 5 miesięcy pozbawienia wolności oraz prace społeczne. Wyrok nie jest prawomocny.

Mieszkaniec Warszawy, Adrian N., wspólnie z kolegą Kamilem B., wpadł na pomysł, jak łatwo "zarobić". Łupem mężczyzn padły kable oświetleniowe na drodze S7. Podczas jednej z takich kradzieży, dokonywanej w podlebląskim Marzewie, ujęła ich policja. Wcześniej zdążyli ukraść kable, w kilku innych miejscach, o łącznej wartości ponad 50 tys. zł. Teraz te pieniądze będą musieli zwrócić.

Mężczyźni wyrok sądu usłyszeli już wiosną tego roku. Jednak Adrian N., skazany na na 2 lata ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie i zobowiązaniem do naprawienia szkody w łącznej wysokości 20 tys. zł, odwołał się od decyzji sądu. Jego sprawa wróciła na wokandę Sądu Rejonowego w Elblągu w sierpniu.

Przyznaję się do trzech zarzutów, bardzo tego żałuję, ale nie mogę cofnąć czasu, chociażbym chciał. Nie przyznaję się jednak do dwóch czynów [popełnionych w okolicach Miłomłyna - przyp. red.], które miały zostać popełnione w okresie wakacyjnym

- mówił Adrian N. podczas jednej z rozpraw.

30 listopada warszawiak ponownie usłyszał wyrok skazujący. Nie jest on prawomocny.

Zapadł wyrok skazujący Adriana N. na karę 5 miesięcy pozbawienia wolności oraz karę 1 roku i 6 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej dozorowanej pracy na cele społeczne w wymiarze po 40 godzin miesięcznie. Ponadto nałożono na oskarżonego obowiązek naprawienia szkody w łącznej kwocie 44.850 zł (na rzecz GDDKiA O/Olsztyn i O/Zielona Góra), obciążono go w połowie kosztami oraz zaliczono na poczet kary pozbawienia wolności okres tymczasowego aresztowania

- informuje sędzia Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ kierowcaNieRajdowca
  Wtorek, 04.12

  na trasie S7 Elblag Gdańsk w wielu miejscach nie świecą latarnie uliczne. Mam wrażenie, że nie jest to spowodowane brakiem przyłączy, wszak główny odcinek S7 został już odebrany i dopuszczony do ruchu. Gdzie można zgłosić takie uwagi? Kto mógłby podjąć temat?

 2. 2
  +6
  ~ kierowcaNieRajdowca
  Wtorek, 04.12

  @ Dzięki wielkie! :D

 3. 3
  --4
  ~ tomy-bi
  Środa, 05.12

  ładny ten oskarżony, ciacho

 4. 4
  +2
  ~ Stop patologii
  Środa, 05.12

  tomy-bi po twoim komentarzu już wiem skąd biorą się i jak powstają ogniska PATOLOGII. Brak mi słów na twoje zachowanie niech PiSPO ma Ciebie w swojej opiece :-/

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.