Środa, 18.09.2019, Imieniny: Irena, Stanislaw, Józef
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

17-latek nakłaniał dziewczynę do aborcji. Dziś usłyszał wyrok

19.11.2018, 13:00:23 Rozmiar tekstu: A A A
17-latek nakłaniał dziewczynę do aborcji. Dziś usłyszał wyrok
Fot. Ryszard Biel
REKLAMA

17-letni Karol B. wielokrotnie próbował nakłonić swoją o rok młodszą dziewczynę do usunięcia ciąży. Uderzał ją pięścią w brzuch, przekazywał pieniądze na zakup farmaceutyków, które miały wywołać poronienie. Dziś nastolatek usłyszał wyrok. Sąd skazał go na 3 miesiące więzienia i rok prac społecznych.

8 marca tego roku do szpitala w Nowym Mieście Lubawskim zgłosiła się 16-letnia Klaudia B. Przyniosła ze sobą reklamówkę, w której znajdowało się ciało noworodka. Sprawą zajęli się śledczy. Sekcja zwłok wykazała, że chłopczyk urodził się żywy. Wstępne wyniki wskazywały, że jego zgon nastąpił na skutek obrażeń głowy.

Postępowanie w tej sprawie bardzo szybko zaczęto prowadzić dwutorowo. Nastolatka, podejrzana o dokonanie zabójstwa dziecka, została tymczasowo umieszczona w ośrodku wychowawczym. Prokuratura Okręgowa w Elblągu zainteresowała się również jej chłopakiem, 17-letnim Karolem B., mieszkańcem powiatu nowomiejskiego. We wrześniu do Sądu Okręgowego w Elblągu skierowała wniosek o wydanie wyroku skazującego, bez przeprowadzania rozprawy, i orzeczenie wobec Karola B. kary uzgodnionej z oskarżonym. Jej wymiar to: 3 miesiące pozbawienia wolności oraz 1 rok ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej, dozorowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 30 godzin miesięcznie. Prokuratura wniosła jednocześnie o zaliczenie na poczet kary aresztu tymczasowego - Karol B. spędził w nim trzy miesiące, od 9 marca do 9 czerwca.

W poniedziałek (19 listopada) Sąd Okręgowy przychylił się do wniosku prokuratury i wydał wyrok skazujący chłopaka na zaproponowany wymiar kary.

Okoliczności popełnienia przestępstwa, jak i wina oskarżonego nie budzą wątpliwości, a jego postawa wskazuje, że cele postępowania zostaną osiągnięte

- mówił sędzia Władysław Kizyk, rozpatrujący w tej sprawie.

Nastolatek już na etapie śledztwa przyznał się do zarzucanego mu czynu. - Żałuję tego, co zrobiłem - mówił Karol B. w poniedziałek przed elbląskim sądem.

Na razie nie wiadomo kiedy przed obliczem sprawiedliwości stanie Klaudia B. Sprawa trafiła już do elbląskiego sądu, ale ten zdecydował o ponownym przekazaniu jej nowomiejskiej prokuraturze. Jednocześnie przedłużono termin pobytu 16-latki w ośrodku wychowawczym do 5 grudnia 2018 r.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ ???
  Poniedziałek, 19.11

  "...próbował nakłonić swoją o rok młodszą dziewczynę do usunięcia ciąży. Uderzał ją pięścią w brzuch..." - świetnie przekonywał, dobrze, że nie przekazał genów. Przekonajcie go do kastracji

 2. 2
  +10
  ~ jujy
  Poniedziałek, 19.11

  Pokazujcie w telewizji jeszcze więcej durnych seriali paradokumentalnych, które próbują tego typu patologie przedstawiać za coś zupełnie normalnego.

 3. 3
  +2
  ~ kanaserka
  Wtorek, 20.11

  no taki młody a już miał chcice?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.