Poniedziałek, 17.02.2020, Imieniny: Zbigniew, Julian, Lukasz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Została pobita na śmierć. Blisko rok trwało śledztwo prokuratury. Jest akt oskarżenia

31.08.2018, 12:00:40 Rozmiar tekstu: A A A
Została pobita na śmierć. Blisko rok trwało śledztwo prokuratury. Jest akt oskarżenia

Blisko rok temu zabójstwo młodej kobiety w Parku Kajki wstrząsnęła Elblągiem. 33-latka została brutalnie pobita przez partnera i mimo pomocy lekarzy umarła. Teraz do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 35-latkowi, któremu zarzuca się nieumyślne spowodowanie śmierci partnerki.

Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy, 16 wrześniu 2017 roku w Parku Kajki. Para trzydziestolatków, jak wynikało z informacji prokuratury, wcześniej bawiła się na imprezie u znajomych. Gdy wracali do domu, miało między nimi dojść do kłótni, która miała bardzo brutalny finał. Mężczyzna dotkliwie pobił swoją partnerkę. Gdy na miejscu zdarzenia pojawiła się policja, 33-latka była już nieprzytomna. Przewieziono ją do szpitala, tam mimo wysiłków lekarzy, zmarła. Jej partner został tymczasowo aresztowany. Śledztwem w tej sprawie zajęła się elbląska prokuratura.

Po blisko roku od tych wydarzeń do Sądu Rejonowego w Elblągu trafił akt oskarżenia.

Sprawcy zarzucono określone w art. 155 kodeksu karnego nieumyślne spowodowanie śmierci kobiety, poprzez zadanie jej ciosów w głowę i inne okolice ciała

- informuje prokurator Iwona Piotrowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu.

Ponadto sprawcy zarzucono czyn polegający na nieudzieleniu pomocy pokrzywdzonej znajdującej się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty jej życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, mimo iż udzielenie takiej pomocy nie wiązało się z narażeniem siebie lub innej osoby niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężki uszczerbek na zdrowiu, dodaje prokurator.

Oskarżony 35-latek, podczas przesłuchania przeprowadzonego w toku śledztwa, przyznał się do popełnienia przestępstwa. Teraz, za nieumyślne spowodowanie śmierci, grozi mu kara więzienia od 3 miesięcy do 5 lat. Drugi z zarzutów zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 3 lat.

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ Ja
  Piątek, 31.08

  Do 5 lat wiec pewnie dostanie z 2 za ludzkie życie, cpun wyjdzie i będzie zgrywał twardziela. Takich powinno się zamykać na dożywocie albo oko za oko .... odebrał dziewczynie życie, a odpowie jak za posiadanie trawki. Za rok pewnie będzie biegał po Eg za dobre sprawowanie .

 2. 2
  +9
  ~ Tusks
  Piątek, 31.08

  Nieumyslne? Zarty jakies!!! Smierc za smierc!!!

 3. 3
  +5
  ~ Stefekkk
  Piątek, 31.08

  Nieumyślne ???? to moze być np jakiś wypadek samochodowy,potrącenie,czy jakoś tak.Jak ktoś nie swiadomie coś zrobił....ale nie jak ktoś celowo kogoś z premedytacją pobił.... sądownictwo jest do reformy... i do d.....

 4. 4
  --1
  ~ 91
  Piątek, 31.08

  Obydwoje sa siebie warci najpierw chleja,cpaja a pozniej sie morduja.No zabil ale nie z rozmyslem wiec nieumyslna smierc ech!!!!

 5. 5
  +2
  ~ cccc
  Poniedziałek, 03.09

  dlaczego nie podano do wiadomości że ofiara miała w swoim organiźmie pełno różnych narkotyków?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.