Wtorek, 2.06.2020, Imieniny: Marianna, Marzena, Erazm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Tragedia w parku Kajki. Czy sekcja zwłok wyjaśniła, co było przyczyną śmierci kobiety?

26.09.2017, 13:00:26 Rozmiar tekstu: A A A
Tragedia w parku Kajki. Czy sekcja zwłok wyjaśniła, co było przyczyną śmierci kobiety?
Fot. Ryszard Biel

Sekcja zwłok nie przyniosła jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, co było przyczyną śmierci młodej kobiety, która w miniony weekend została pobita w parku Kajki. Trzydziestolatka zmarła w szpitalu. To był tragiczny finał kłótni, która wybuchła między parą, która nocą wracała z imprezy u znajomych, wynika ze wstępnych ustaleń śledczych.

Patmorfolog nie wydał jednoznacznej opinii co spowodowało zgon kobiety i w jaki sposób przyczynił się do tego jej partner . Spodziewaliśmy się jasnych i klarownych spostrzeżeń, ale biegły nie odważył się, w tej tak poważnej sprawie, udzielić ich bez zapoznania się z całą dokumentacją medyczną i przeprowadzenia badań wycinków pobranych w trakcie sekcji. Te zostaną poszerzone również o obecność środków farmakologicznych w organizmie kobiety. Dopiero po przeprowadzeniu wszystkich tych badań patomorfolog będzie mógł określić przyczynę śmierci trzydziestolatki i wydać opinię umożliwiającą nam dalsze działania

- tłumaczy Jarosław Żelazek, szef Prokuratury Rejonowej w Elblągu, która prowadzi tę sprawę.

Do dramatycznych zdarzeń doszło w miniony weekend w elbląskim parku Kajki. W nocy z soboty na niedzielę (16-17 września), jak wynika ze wstępnych ustaleń śledczych, para trzydziestolatków spędziła wieczór u znajomych na zakrapianej alkoholem imprezie, a gdy wracali do domu, doszło między nimi do awantury. Mężczyzna zaczął okładać partnerkę. Ciosy były bardzo silne. Gdy na miejscu pojawiła się policja i karetka pogotowia kobieta była już nieprzytomna. Odwieziono ją do szpitala, a jej partnera zatrzymano. Na wniosek prokuratury trafił on na trzy miesiące do aresztu tymczasowego.

Mężczyzna przyznał się do pobicia, ale odmówił składania szczegółowych wyjaśnień. Początkowo przestępstwo zostało zakwalifikowane jako spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Jednak lekarzom, mimo wielogodzinnej walki, nie udało się uratować kobiety. Prokuratura nie wyklucza więc zmiany kwalifikacji czynu na spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym, a nawet zabójstwo. Odpowiedzi na pytania, koniecznych do postawienia zatrzymanemu mężczyźnie poważniejszych zarzutów, na razie nie przyniosła sekcja zwłok kobiety, którą przeprowadzono w ubiegły piątek.

Nie zmieniliśmy przyjętej kwalifikacji czynu. Czekamy na ostateczną opinię biegłego patomorfologa, to może potrwać około dwóch tygodni. Równolegle prowadzonych jest wiele innych czynności. Policja na pewno [przeprowadzi ponowne oględziny miejsca, są przesłuchiwani świadkowie. W tej sprawie dużo jest też dowodów do przebadania, między innymi odzież i ofiary i zatrzymanego. Robimy wszystko tak, jakbyśmy prowadzili sprawę o najważniejsze przestępstwo, a to zwykle wymaga długotrwałych działań

- zapewnia Jarosław Żelazek.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ mkt
  Środa, 27.09

  Pokolenie gier komputerowych, życie człowieka ma małą wartość, odebrać je to chwila moment, śledczy powinni jeszcze przebadać rodzinę w której wychowywał się młody człowiek, zapewne nie wpojono mu od dziecka szacunku i miłości do drugiego człowieka, na efekty nie trzeba było długo czekać...

 2. 2
  +6
  ~ jjj
  Środa, 27.09

  tak jak myslalem ***a uniknie odpowiedzialnosci karnej. Pewnie kobieta sama sie pobila ze skutkiem smiertelnym. Polskie prawo to kpina jest u nas gorzej niz w bangladeszu

 3. 3
  +1
  ~ Lens
  Czwartek, 28.09

  Znam zmarłą panienke do towarzystwa - pani M. Zwykla dziwka, narkomanka I straszny zlodziejka. A typ zwykle de..l. Ps. W ogole nie wzruszyla mnie jej smierc.

 4. 4
  +2
  ~ gyyy
  Czwartek, 28.09

  Lens czy nie za ostro napisane?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.