Środa, 3.06.2020, Imieniny: Leszek, Anatola, Tamara
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Pobił 11-latka, dorosłemu groził śmiercią i ranił nożem. Jest akt oskarżenia dla Piotr U.

28.02.2017, 15:15:50 Rozmiar tekstu: A A A
Pobił 11-latka, dorosłemu groził śmiercią i ranił nożem. Jest akt oskarżenia dla Piotr U.

Głośna sprawa pobicia 11-latka znajdzie swój finał w sądzie. Prokuratura Rejonowa w Kartuzach skierowała do Sądu Rejonowego w Elblągu akt oskarżenia przeciwko Piotrowi U., któremu zarzuca się dokonanie tego przestępstwa. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Oskarżonemu zarzucono popełnienie dwóch przestępstw spowodowania obrażeń ciała, w tym jedno z nich na szkodę 11-laka. Zdarzenie miało miejsce w Elblągu, w miejscu publicznym. Piotr U. zaatakował chłopca uderzając go pięściami oraz kopiąc obutymi nogami po całym ciele. Dzięki reakcji świadka zdarzenia, jak i działań obronnych podjętych przez pokrzywdzonego, doznał on jedynie lekkich obrażeń ciała, naruszających czynności narządów ciała na czas poniżej 7 dni

– informuje Tatiana Paszkiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku

Okazuje się jednak, że to nie jedyne przestępstwo, którego dopuścił się Piotr U. 2 listopada 2016 roku zaatakował nożem elblążanina, któremu wcześniej przez kilka miesięcy groził pozbawieniem życia i uszkodzeniem ciała.

Jak informuje prokuratura, Piotr U. przesłuchany charakterze podejrzanego przyznał się częściowo do popełnienia zarzuconych mu przestępstw. Zarzucone oskarżonemu przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 5.

Przypomnijmy. Brutalne pobicie 11-letnie chłopca odbiło się szerokim echem w ogólnopolskich mediach. Do zdarzenia doszło 24 listopada, około godz. 18.00, przy skrzyżowaniu ul. Płk. Dąbka z Pionierską. Chłopiec został pobity, gdy wracał rowerem do domu z kiermaszu szkolnego. Następnego dnia rodzice 11-latka złożyli zawiadomienia na policję.

Dochodzenie zostało wszczęte, napastnik złapany, przesłuchany, a następnie wypuszczony i oddany pod dozór policyjny. To właśnie fakt, że sprawca chodzi teraz na wolności, najbardziej zszokował elblążan. Ściągnął do Elbląga również Zbigniewa Stonogę, który z grupą elblążan protestował pod elbląską prokuraturą. Ostatecznie sprawę przejęła Prokuratura Rejonowa w Kartuzach, która skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego, który zignorował dozór i nie stawiał się na komendzie. Sąd do wniosku się przychylił i w grudniu Piotr U. Trafił za kratki. Nadal przebywa w areszcie śledczym.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ Adam
  Środa, 01.03

  Tak jak przewidywałem bandzior z Elbląga mógłby siedzieć w jednej celi z zadymiarzem Stonogą, za którym właśnie wydano międzynarodowy list gończy. Szczerze im tego życzę:))

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.