Sobota, 30.09.2023, Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Proces ratowników oskarżonych o gwałt dobiega końca. Wkrótce ogłoszenie wyroku

21.04.2015, 10:00:15 Rozmiar tekstu: A A A
Proces ratowników oskarżonych o gwałt dobiega końca. Wkrótce ogłoszenie wyroku
fot. Adrian Sajko (archiwum redakcji)

 Po prawie roku proces dwóch ratowników oskarżonych o gwałt na tłumaczce dobiega końca. Pomimo tego, że mężczyźni nie przyznają się do winy, 27 kwietnia zostanie odczytane postanowienie sądu. Czy oskarżeni są winni i zostaną ukarani? 

 
Przypomnijmy, że do wydarzeń  miało dojść we wrześniu 2013 roku podczas szkolenia w Kaliningradzie dla personelu elbląskiego szpitala. Pokrzywdzona pojechała na nie jako tłumaczka. Po zakończonym kursie w jednym z kaliningradzkich hoteli miało dojść do gwałtu oraz przemocy, a ofiarą miała być tłumaczka. Agresorami wskazała dwóch ratowników medycznych ze szpitala wojewódzkiego w Elblągu. Kobieta po powrocie do Polski zgłosiła sprawę na policję, wszczęto śledztwo. 
 
Prokuratura Rejonowa w ubiegłym roku skierowała akty oskarżenia przeciwko ratownikom. W wyniku śledztwa jednemu z mężczyzn postawiono zarzut zgwałcenia oraz tzw. innych czynności seksualnych, natomiast drugi został oskarżony o tzw. inne czynności seksualne. Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.
 
Proces ratowników toczy się od maja ubiegłego roku. Ze względu na charakter sprawy została wyłączona jawność rozprawy. Zapadła decyzja, iż kobieta zostanie przesłuchana w obecności psychologa oraz psychiatry w Rodzinnym Ośrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym w Elblągu. Ponadto sędzia prowadzący sprawę nie chciał podawać zbytnich szczegółów. W przebiegu rozpraw mężczyźni utrzymywali, że są niewinni. Również nadal pracują jako ratownicy medyczni, ponieważ zdaniem ich przełożonych dopóki nie zostaną ukarani są niewinni. 
 
Podczas trwania procesu przesłuchano biegłych i świadków,  w sumie 17 osób. Odczytanie mowy końcowej oraz ogłoszenie wyroku odbędzie się 27 kwietnia
 
– informuje sędzia Dorota Zientara, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu
 
Jaki zapadnie wyrok? Czy mężczyźni rzeczywiście dopuścili się gwałtu oraz tzw. innych czynności seksualnych na kobiecie?  Dowiemy się już za tydzień.
 

 

Ines Kuraś

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ ???
  Wtorek, 21.04

  a gdzie galeria?

 2. 2
  +4
  ~ vbnm
  Wtorek, 21.04

  pokazać twarze tych buhajów

 3. 3
  +4
  ~ Tadek
  Wtorek, 21.04

  Jeżeli są winni - to straszne, bo cały czas jeżdżą jako ratownicy i dotykają swoimi brudnymi łapami inne osoby.

 4. 4
  0
  ~ ziomek
  Wtorek, 21.04

  Na Płk.Dąbka 152 , tylko weź z sobą dużo kasy bo tam łupią niemożliwie he. Wiadomo Elbląg!!!!

 5. 5
  --1
  ~ opus
  Wtorek, 21.04

  wlasnie w elblaskich ogrodach jest niesamowicie drogo! znacznie drozej niz np w galeri baltyckiej w gdansku. dlaczego tak jest? dlaczego w miescie gdzi pauje takie bezrobocie i bieda z nedza jeszcze dodatkowo łupi sie mieszkancow w galeri dowalajac wyzsze ceny? przeciez kazdy kto ma porownanie np do baltyckiej to odrazu sie polapie ze go robia w bambuko. szukaja naiwnych?

 6. 6
  --4
  ~ Polak
  Wtorek, 21.04

  gelertowa wysyła na szkolenia do ruskich - heh, wiadomo swój do swego ciągnie...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4165232181549