Czwartek, 30.11.2023, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Trwa proces ratowników medycznych z WSZ oskarżonych o gwałt na elblążance

16.12.2014, 12:11:29 Rozmiar tekstu: A A A
Trwa proces ratowników medycznych z WSZ oskarżonych o gwałt na elblążance
Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułu (fot. arch. red.)

Za zamkniętymi drzwiami toczy się proces dwóch ratowników medycznych z elbląskiego szpitala wojewódzkiego, z których jeden został oskarżony o gwałt na mieszkance Elbląga. Do zdarzenia miało dojść podczas szkolenia w Kaliningradzie, gdzie kobieta była tłumaczką. Mężczyźni nie przyznają się do winy. W sprawie wczoraj (15 grudnia) wypowiadali się kolejni biegli.

Sprawa, która w maju br. rozpoczęła się przed elbląskim Sądem Rejonowym dotyczy wydarzeń, do których miało dojść we wrześniu 2013 roku podczas  szkolenia z ratownictwa medycznego, które odbywało się w Kaliningradzie. Kobieta pojechała na nie jako tłumaczka.

Po zakończonym kursie, w jednym z kaliningradzkich hoteli, względem kobiety miało dojść do gwałtu i przemocy: agresorami mieli być dwaj ratownicy medyczni ze szpitala wojewódzkiego w Elblągu. Po powrocie do domu kobieta zgłosiła sprawę na policję. Prokuratura wszczęła śledztwo.

W jego wyniku jednemu ratownikowi postawiono zarzut zgwałcenia i tak zwane inne czynności seksualne. Drugi jest oskarżony jedynie o tak zwane inne czynności seksualne. Grozi za to kara pozbawienia  wolności od 2 do 12 lat więzienia. W tej sprawie, biorąc pod uwagę jej okoliczności, prokurator domaga się dla obu oskarżonych pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonywania kary.

Pierwsza rozprawa odbyła się w czerwcu br. - Sąd utajnił przebieg rozprawy, ale zapadła decyzja, że pokrzywdzona kobieta zostanie przesłuchana w obecności psychologa i psychiatry w Rodzinnym Ośrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym w Elblągu - mówi sędzia Dorota Zientara, rzecznik prasowy Sądu okręgowego w Elblągu.

Do tej chwili odbyło się już siedem rozpraw. Ostatnia - wczoraj, 15 grudnia - Zostali na niej przesłuchani biegli z zakresu psychiatrii i neurologii – dodaje sędzia Dorota Zientara. - Dotychczas zeznania przed sądem złożyło w tej sprawie 17. świadków.

Z racji tego, że w sprawie wyłączona jest jawność, więcej informacji sąd udzielać nie chce, tym bardziej, że jest ona ciągle w toku - kolejną rozprawę wyznaczono na dzień 16 stycznia. O wszelkich wiążących w tej sprawie decyzjach zadecyduje dopiero wyrok. Na razie wiadomo, że na jednej z rozpraw, przed sądem zeznawał biegły, który wypowiadał się na temat tego, czy w zebranych jako dowody w sprawie materiałach znajdował się także materiał genetyczny DNA oskarżonych.

Obaj mężczyźni nadal pracują w pogotowiu. Nie przyznają się do winy.

Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ eettyyy
  Środa, 17.12

  pokazać ich twarze.!!!! lovelasi za dyche!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3789370059967