Czwartek, 28.09.2023, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Ratownicy medyczni z WSZ oskarżeni o gwałt. W sprawie nadal zeznają świadkowie

20.08.2014, 11:30:08 Rozmiar tekstu: A A A
Ratownicy medyczni z WSZ oskarżeni o gwałt. W sprawie nadal zeznają świadkowie
fot. Adrian Sajko
REKLAMA

Za zamkniętymi drzwiami toczy się sprawa dwóch ratowników medycznych z elbląskiego szpitala wojewódzkiego, z których jeden został oskarżony o gwałt na mieszkance Elbląga. Do zdarzenia miało dojść podczas wyjazdowego szkolenia w Kaliningradzie, gdzie kobieta była tłumaczką. Mężczyźni nie przyznają się do winy. W sprawie nadal zeznają świadkowie.

Sprawa, która w maju br. rozpoczęła się przed elbląskim Sądem Rejonowym dotyczy wydarzeń, do których miało dojść we wrześniu 2013 roku podczas  szkolenia z ratownictwa medycznego, które odbywało się w Kaliningradzie. Kobieta pojechała na nie jako tłumaczka.

Po zakończonym kursie, w jednym z kaliningradzkich hoteli, względem kobiety miało dojść do gwałtu i przemocy: agresorami mieli być dwaj ratownicy medyczni ze szpitala wojewódzkiego w Elblągu. Po powrocie do domu kobieta zgłosiła sprawę na policję. Prokuratura wszczęła śledztwo.

W jego wyniku jednemu ratownikowi postawiono zarzut zgwałcenia i tak zwane inne czynności seksualne. Drugi oskarżony jest jedynie o tak zwane inne czynności seksualne - Grozi za to kara pozbawienia  wolności od 2 do 12 lat więzienia. W tej sprawie, biorąc pod uwagę jej okoliczności, prokurator domaga się dla obu oskarżonych pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonywania kary – mówi Jolanta Rudzińska, zastępca prokuratora rejonowego w Elblągu.

Pierwszą rozprawę wyznaczono na czerwiec br. Ratownicy medyczni nie przyznali się do zarzucanych im czynów. Sąd ze względu na charakter sprawy utajnił jej przebieg, ale zapadła decyzja, że pokrzywdzona kobieta zostanie przesłuchana w obecności psychologa i psychiatry w Rodzinnym Ośrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym w Elblągu.

Kolejne rozprawy odbyły się 14 i 19 sierpnia. Sędzia prowadząca sprawę nie ujawnia jednak szczegółów procesu - W tej sprawie wyłączona jest jawność, więc informacji nie udzielamy, tym bardziej, że jest ona ciągle w toku. Kolejny termin rozprawy wyznaczony jest na 5 września br. W  sprawie zeznawać będą wtedy kolejni świadkowie, celem przesłuchania. O wszelkich wiążących w tej sprawie decyzjach zadecyduje dopiero wyrok - mówi Patrycja Wojewódka, Sędzia Sądu Rejonowego w Elblągu.
 

Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 10

%80.0 %20.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --22
  ~ zdegustowany
  Środa, 20.08

  tak to jest jak wściek macicy baby mają. Pewnie mężulkowi donieśli życzliwi, że mu rogi rosną , to i wymyślili ...

 2. 2
  --1
  ~ aaa
  Środa, 20.08

  Panie redaktorze przeczytaj pan jsszcze raz swój arykuł do cholery bo ja nie rozumiem, to zgwałcił czy chciał zgwałcić? Różne czasy dobre te studia o ile były

 3. 3
  +10
  ~ do zdegustowany
  Środa, 20.08

  Z rodziny podejrzanych jesteś?

 4. 4
  +3
  ~ uh
  Wtorek, 30.06

  zdegustowany jesteś ścierwem.Tfuuuuuuuuu

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2255868911743