Wtorek, 28.11.2023, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Prokuratura Okręgowa w Elblągu przejęła kolejną sprawę związaną z gwałtem na nieletnim. Oskarżony to ojciec 2-latki

22.09.2014, 14:59:22 Rozmiar tekstu: A A A
Prokuratura Okręgowa w Elblągu przejęła kolejną sprawę związaną z gwałtem na nieletnim. Oskarżony to ojciec 2-latki
Fot. arch. redakcji

W zeszłym tygodniu opinią publiczną wstrząsnęła wiadomość o zgwałceniu 8-miesięcznej dziewczynki. Tego bestialskiego czynu dopuścił się wujek dziecka - 37-letni Jacek S., mieszkaniec jednej z podelbląskich wsi. Echa tego makabrycznego zdarzenia jeszcze nie ucichły tymczasem prokuratura Okręgowa w Elblągu przejęła kolejną sprawę związaną z gwałtem na nieletnim. Tym razem skrzywdzona została dwuletnia dziewczynka z powiatu działdowskiego. O dokonanie zbrodni podejrzany jest ojciec dziecka.

Do tragedii w jednej z poddziałdowskich wsi doszło pod koniec lipca br. O tym, że dwuletnia dziewczynka została zgwałcona, olsztyńską policję poinformował lekarz dyżurny, który przyjął dziecko do szpitala. Policjanci zatrzymali podejrzanego o dokonanie tego czynu 35-letniego Piotra G., ojca dwulatki. Okazało się, że już w przeszłości mieszkaniec powiatu działdowskiego był karany za przestępstwa przeciwko mieniu, dodatkowo miał założoną niebieską kartę za znęcanie się nad rodziną. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu ojca dziewczynki, a sprawą początkowo zajęła się prokuratura w Działdowie. Jednak 8 września br. trafiła ona do Elbląga.

- Postępowanie śledczych jest cały czas w toku - informuje  Anita Kniga-Węzik, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu. - W toku sprawy, dla sformułowania ostatecznego zarzutu, niezbędne są opinie biegłych, dotyczące obrażeń ciała dziecka. Zaplanowano również badanie podejrzanego przez biegłego seksuologa i tutaj również będzie wydana opinia. Na ekspertyzę poczekamy ok. 1 miesiąca.

Na razie ojcu dwulatki postawiono zarzut zgwałcenia osoby poniżej lat 15., oraz znęcania się nad członkami rodziny - Jest to zarzut z art. 197 § 3 pkt 2 i 3 k.k. Grozi za to kara pozbawienia wolności na okres nie krótszy niż 3 lata, do lat 15 włącznie - dodaje Anita Kniga-Węzik.

Za przestępstwo znęcania się nad rodziną mężczyzna może otrzymać karę więzienia od 3 miesięcy do lat 5.

Dramat maltretowanego i zgwałconego niemowlęcia


Do makabrycznego czynu, jakiego dopuścił się na 8-miesięcznej siostrzenicy swojej żony, szybko przyznał się 37-letni Jacek S., mieszkaniec jednej z podelbląskich wsi. Zwyrodnialec przebywa w areszcie, gdzie pozostanie aż do momentu, gdy śledczy w tej sprawie zbiorą cały materiał dowodowy. Za kraty trafiła również 35-letnia żona S.  Prokuratura zarzuciła jej narażenie dziecka na utratę życia lub zdrowia - Musiała zauważyć obrażenia u dziewczynki, mimo to nie zareagowała odpowiednio. Głównie chodzi o nieudzielenie pomocy - tłumaczyła Jolanta Rudzińska z Prokuratury Rejonowej w Elblągu.

Molestowana dziewczynka od około miesiąca była pod opieką cioci i wujka, których o pomoc poprosiła matka dziecka. Kobieta miała stwierdzić, że jest niewydolna finansowo i nie jest w stanie zaopiekować się córką. Według lekarzy niemowlę musiało być maltretowane od dłuższego czasu: karetkę do 8-miesięcznej Gabrysi wezwała jej ciotka, która wskazywała, że dziecko "źle się poczuło" i "krwawi". Przybyły na miejsce lekarz po wstępnym badaniu stwierdził, że obrażenia na ciele dziecka wskazują na to, że padła ofiara gwałtu. "Wujostwo" zostało zatrzymane.

Ciotce grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Mężowi kobiety przedstawiono zarzut gwałtu i tzw. innej czynności seksualnej (czyli kontaktu cielesnego o charakterze seksualnym, który nie jest obcowaniem płciowym). Grozi mu za to od 2 do 12 lat więzienia.

W pewnych przypadkach na podsumowanie nie starcza sił - zostaje pustka i bezsilność. Wtedy, gdy krzywdzeni są Ci, którzy bronić się przed tą krzywdą nie potrafią. Krzywdzeni na dodatek w tak bestialski i makabryczny sposób, przy cichym przyzwoleniu innych. W przyrodzie - dzikiej i nieokiełznanej, zwierzęta posiadają tak ogromny instynkt opiekuńczy, że do końca będą walczyły i chroniły potomstwo i najmłodszy miot przed niebezpieczeństwem i innymi drapieżnikami.

"Bes­tia najgor­sza zna trochę li­tości"... Jak zatem nazwać tych, którzy ewaluując przez miliony lat, tego instynktu i litości zaniechali?

 

Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +18
  ~ mieszkaniec
  Poniedziałek, 22.09

  Powinna być kara śmierci za gwałt na nieletnich .

 2. 2
  +15
  ~ poprawka
  Poniedziałek, 22.09

  Powinna być kara śmierci za gwałt*

 3. 3
  +13
  ~ sasiad
  Wtorek, 23.09

  kara smierci za tak bestialski czyn na bezbronnym dzieciaczku

 4. 4
  +4
  ~ donna
  Wtorek, 23.09

  A czy rodzice dziecka tez zostaną odpowiednio ukarani ???????????,przeciez dobrze wiedzieli komu oddają swoje dziecko .

 5. 5
  +4
  ~ i
  Wtorek, 23.09

  Matka tej dziewczynki 8 miesiecznej tez powinna byc ukarana. Podrzucila wlasne dziecko, prosto w rece zboczencow. Ciekawe czy byla pod ,,opieka" pomocy spolecznej, bo jesli tak to urzednicy tez powinni odpowiedziec za tragedie tego niemowlecia. Nikogo nie zainteresowalo, ze matka pozbyla sie corki.

 6. 6
  +2
  ~ jaaaaa
  Wtorek, 23.09

  nic tylko zutylizować

 7. 7
  --3
  ~ canalia.elblag.pl
  Wtorek, 23.09

  Zal dziecka i redakcji za takie artykuły. Czemu one służą? Ludzie zdziczeli.

 8. 8
  0
  ~ Majka
  Wtorek, 23.09

  No kur... naprawdę!!?? Gdzie ja żyję do cholery! Dziki świat

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0888319015503