Piątek, 14.08.2020, Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Dzieciobójczyni trzech nowonarodzonych synów skazana. Sąd w Elblągu wymierzył jej 25 lat

18.09.2014, 15:20:12 Rozmiar tekstu: A A A
Dzieciobójczyni trzech nowonarodzonych synów skazana. Sąd w Elblągu wymierzył jej 25 lat
fot. Adrian Sajko

6 maja br. w Sądzie Okręgowym w Elblagu ruszył proces Lucyny D. z Lubawy, którą ostarżono o zamordowanie trójki  swoich dzieci. Morderstw kobieta dokonała na przestrzeni 2009-2013 r. Według aktu ostarżenia, matka udusiła noronarodzonych synów, po czym ich ciała umieściła w zamrażarce. Dziś,  18 września, zapadł wyrok w tej sprawie. Kobieta została skazana na 25 lat więzienia.

Przypomnijmy, że sprawa dotyczy trzech chłopców - Huberta, Andrzeja i Antoniego, którzy rodzili się kolejno w 2009 r., 2010 r. i 2013 r. Kobieta rodziła w domu. W łazience. Na muszli klozetowej. Po urodzeniu zdrowych, żywych chłopców 41-latka dusiła ich za pomocą foliowej torebki.

Do domu Lucyny D. policjanci trafili po anonimowym telefonie informującym, że kobieta mogła sprzedać swoje dzieci. Dzwoniąca osoba takich podejrzeń nabrała, gdyż ciąże kobiety  przestawały być widoczne, a dzieci nie było widać. Policjanci nie mogli uwierzyć w to, co odkryli - ciała noworodków znajdowały się w zamrażance, z której przez lata korzystali domownicy.

Podczas przesłuchania 41-latka przyznała, że nie potrafiła rozstać się z dziećmi, dlatego trzymała je w zamrażarce.  - Lucyna D. została oskarżona o dokonanie zabójstwa swoich trzech, nowo narodzonych dzieci. Zgodnie z kodeksem karnym oskarżonej grozi kara od 8 lat pozbawienia wolności do kary dożywotniego więzienia. Kobieta częściowo przyznała się do winy - mówiła w maju br. prok. Marzena Czyżyk.

Lucyna D. częściowo przyznała się do winy. - Czyli do nieumyślnego spowodowania śmierci swoich dzieci - wyjaśniała w dniu rozpocząecia sie procesu  prok. Marzena Czyżyk. - Są pewne okoliczności, m.in. fakt znęcania się męża nad oskarżoną, które mogą zadecydować o tym, że sprawa obierze zupełnie inny obrót. Można mieć też wątpliwości co do tego, czy osoba w pełni władz umysłowych mogła coś takiego zrobić. W toku procesu chcemy także złożyć inne wnioski dowodowe, które wcześniej nie zostały uwzględnione.

Proces toczył się za zamkniętymi drzwiami. Dziś, 18 września, Lucyna D. została uznana za winną zabójstwa trzech synów. Otrzymała karę za każde morderstwo indywidualnie - 10 lat, 13 lat i 13 lat, co dało łączną karę 25 lat pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ WON!!!
  Czwartek, 18.09

  Szok!Po pierwsze,że proces trwał 4 m-ce,po drugie to wyrok 25lat!Wszystko powinno po zatrzymaniu wyglądać tak:złapana,udowodniono,przyznała się:wyrok KS,ostatni obiadzik,pożegnanie się z rodziną,szubienica.Czas około 4 godzin!

 2. 2
  +3
  ~ f187
  Czwartek, 18.09

  WTF?! "Otrzymała karę za każde morderstwo indywidualnie - 10 lat, 13 lat i 13 lat, co dało łączną karę 25 lat pozbawienia wolności...".

 3. 3
  +5
  ~ ewka
  Czwartek, 18.09

  A mąz oczywiscie NIC NIE WIEDZIAŁ ,bo to był TYLKO JEJ PROBLEM ?????????????

 4. 4
  +1
  ~ we135
  Piątek, 19.09

  25 LAt. Koszt utrzymania więźnia miesięcznie to 2100 zł. 25 x 12 mscy x 2100 zł = 630 000 zł

 5. 5
  +1
  ~ jedyna sprawiedliwosc
  Piątek, 19.09

  25 lat hahah kula w łeb na placu w centrum miasta i pozniej cialo w smietnik wyrzucic zeby szczury zjadly scierwo

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.