Sobota, 30.09.2023, Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Dusiła i chowała do zamrażarki. Dziś kolejny dzień rozprawy Lucyny D.

13.05.2014, 11:55:53 Rozmiar tekstu: A A A
Dusiła i chowała do zamrażarki. Dziś kolejny dzień rozprawy Lucyny D.
Fot. arch. redakcji (zdj. Adrian Sajko)
REKLAMA

Dziś (13 maja) odbyła się druga rozprawa Lucyny D. która została oskarżona o zamordowanie trójki swoich nowo narodzonych synów, na przełomie lat 2009-2013. Akt oskarżenia stanowi, iż poczytalna w chwili dokonywania zabójstw kobieta, dusiła noworodki, a ich ciała chowała do zamrażarki. Proces do końca będzie przebiegał za zamkniętymi drzwiami.

Wiosną 2013r. opinią publiczną wstrząsnęła wiadomość o tym, iż wówczas 41-letnia Lucyna D. mieszkanka Lubawy, na przełomie lat 2009-2013 zamordowała trójkę swoich dzieci dusząc je, a ich ciała wkładała do lodówki. Policjanci pojawili się w domu D. po anonimowej informacji, że 41-latka nagle przestała okazywać ślady ciąży i mogła urodzić i sprzedać dziecko. Na miejscu funkcjonariusze dokonali makabrycznego odkrycia - trzy ciała noworodków w zamrażarce, z której przez lata korzystali domownicy. Lucyna D. podczas przesłuchania wyjaśniała śledczym, że ciała noworodków chowała do zamrażarki, bo "nie potrafiła się z nimi rozstać".

Pierwsza rozprawa Lucyny D. została wyznaczona na 6 maj br. Decyzją sędziego, Marka Omelana ustanowiono, że proces kobiety będzie się toczył za zamkniętymi drzwiami - Okoliczności sprawy powodują, że w toku rozprawy będą rozstrzygane m.in szczegóły dotyczące sfery intymnej pożycia małżonków D., co godzi w interes dzieci - wyjaśniał sąd.

Lucyna D. przyznała się do uduszenia noworodków, jednak jak wyjaśniał jej obrońca - częściowo - Czyli do nieumyślnego spowodowania śmierci swoich dzieci - tłumaczył 6 maja - Są pewne okoliczności, m.in. fakt znęcania się męża nad oskarżoną, które mogą zadecydować o tym, że sprawa obierze zupełnie inny obrót. Można mieć też wątpliwości co do tego, czy osoba w pełni władz umysłowych mogła coś takiego zrobić. W toku procesu chcemy także złożyć inne wnioski dowodowe, które wcześniej nie zostały uwzględnione.

Dziś odbyła się druga rozprawa. Kolejna została początkowo wyznaczona na 20 maja, jednak z uwagi na nieobecność jednego z biegłych została przesunięta na 16. czerwca.

AS

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ lex
  Wtorek, 13.05

  opadają ręce jak się czyta ten tytuł, ta pani jest podejrzana o to, że dusiła i chowała do zamrażarki a nie jak wskazujecie w tym tytule już wiadomo, że to zrobiła, poczytać proszę o domniemaniu niewinności chyba, że chcecie iść w ślady Dziennika Elbląskiego co zrobił z niewinnego człowieka pedofila a potem nabrali wody w usta ze wstydu jak policjanci złapali właściwą osobę, trochę rzetelności pani Aleksandro jak coś się pisze

 2. 2
  +4
  ~ bezi
  Wtorek, 13.05

  ~lex, ta kobieta nie jest podejrzana, a juz oskarżona. Podejrzana była w trakcie śledztwa. Ale śledztwo się zakończyło. Zebrano materiał dowodowy i na jego podstawie sformułowano konkretne oskarżenie - zabójstwo. W dodatku ona przyznała się do zarzucanych jej czynów, czyli uduszenia dzieci. Tyle, ze jak twierdzi jej adwokat - zrobiła to nieumyślnie. Czyli nieumyślnie udusiła i wsadziła do zamrażarki trójkę swoich dzieci. Nieumyślnie. To raczej nad tym ostatnim ręce opadają

 3. 3
  +1
  ~ rzepa
  Wtorek, 13.05

  Ona juz się przyznała ze zabiła dzieci ,ale czego ja nie rozumiem to to DLACZEGO jej MĄZ nie siedzi razem z nią ,bo podejrzewam ze pod jego presją zabijała dzieci ,on musiał wszystko doskonale wiedziec .Dlaczego ON NIE JEST TEZ OSKARZONY ???????????????Dlaczego tylko kobieta jest WINNA .

 4. 4
  0
  ~ JASNOWIDZ
  Wtorek, 13.05

  Odydwoje powinni być trzymane do rozprawy w zamrazarce minus 5 stopni

 5. 5
  --1
  ~ pikotyr
  Wtorek, 13.05

  Możę głodna była i chciała coś zjeść? Pracy nie ma więc zjadła co jej. O co takie halo? Przeciez to jej dzieci to moze. Pozdro ziomy! beka ;D

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3008029460907