Sobota, 30.09.2023, Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Udusiła dzieci a ciała ukryła w zamrażarce. Zabójczyni z Lubawy będzie sądzona w Elblągu

14.03.2014, 12:58:43 Rozmiar tekstu: A A A
Udusiła dzieci a ciała ukryła w zamrażarce. Zabójczyni z Lubawy będzie sądzona w Elblągu
W tym domu policjanci znaleźli zwłoki noworodków Piotr Bułakowski (RMF FM), źródło:www.rmf24.pl
REKLAMA

Prokuratura Okręgowa w Elblągu przesłała wczoraj (13 marca) do elbląskiego Sądu Okręgowego akt oskarżenia wobec matki trójki noworodków, których ciała w kwietniu zeszłego roku odkryli policjanci w jednym z domów w Lubawie. O zabójstwo oskarżono matkę niemowlaków.

Wiosną 2013 roku opinią publiczną wstrząsnęła wiadomość o tym, iż 41-letnia Lucyna D. mieszkanka Lubawy, na przełomie lat 2009-2013 zamordowała trójkę swoich dzieci dusząc je, a ich ciała wkładała do lodówki. Policjanci pojawili się w domu D. po anonimowej informacji, że 41-latka nagle przestała okazywać ślady ciąży i mogła urodzić i sprzedać dziecko. Na miejscu funkcjonariusze dokonali makabrycznego odkrycia. Kobieta podczas przesłuchania wyjaśniała śledczym, że ciała noworodków chowała do zamrażarki, bo "nie potrafiła sie rozstać".

Wczoraj (13 marca) do Sądu Okręgowego w Elblągu został skierowany akt oskarżenia w tej sprawie - Oskarżonej zarzucono trzykrotne popełnienie zbrodni zabójstwa nowo narodzonych dzieci. Jako przyczynę zgonu w akcie oskarżenia wskazano we wszystkich trzech przypadkach uduszenie gwałtowne - podaje Anita Kniga-Węzik, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu.

Śledztwo w tej sprawie trwało 11 miesięcy. W tym czasie kobieta została poddana obserwacji psychiatrycznej. Biegli psychiatrzy nie stwierdzili u niej zniesienia bądź ograniczenia poczytalności w chwili popełniania tych czynów - Zgodnie z art. 148. kodeksu karnego § 1 za tę zbrodnię grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8 do 25 lat lub kara dożywotniego więzienia - wskazuje Anita Kniga-Węzik.
 

Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 7

%85.7 %14.3


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ ona
  Piątek, 14.03

  DOŻYWOCIE !!!!!

 2. 2
  0
  ~ ja 23
  Piątek, 14.03

  ODRAZU JA BYM DAŁ JEJ KARE SMIERCI LUD DOZYWOCIE NA SAM START CO ZA ***OL****** BABA SZMA****** MASAKRA INNE OSOBY NIE MOGA MNIEC DZIECI A TAKIE BABSKO MA I ZABIJA JE

 3. 3
  0
  ~ ja 23
  Piątek, 14.03

  ODRAZU JA BYM DAŁ JEJ KARE SMIERCI LUD DOZYWOCIE NA SAM START CO ZA ***OL****** BABA SZMA****** MASAKRA INNE OSOBY NIE MOGA MNIEC DZIECI A TAKIE BABSKO MA I ZABIJA JE

 4. 4
  +1
  ~ iza
  Piątek, 14.03

  Jaka to matka bshe co za ludzie nie rozumiem tego - nie ma odpowiedniej kary dla takiej osoby !!! Gdyby była kara śmierci ..... tacy ludzie którzy mordują dzieci powinni mieć możliwość wyboru stryczek czy krzesło !!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1303169727325