Sobota, 30.09.2023, Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Akta odnalezione, opinia gotowa, będzie zarzut

03.04.2014, 09:29:17 Rozmiar tekstu: A A A
Akta odnalezione, opinia gotowa, będzie zarzut
Fot. arch. redakcji
REKLAMA

Biegły z zakresu pożarnictwa przygotował już opinię ws. pożaru w bloku przy ul. Jaśminowej, w którym śmierć poniosła 72-letnia kobieta. Ekspertyza trafiła do elbląskiej prokuratury dzięki czemu będzie można przygotować akt oskarżenia w stosunku do 18-letniej mieszkanki, która - najprawdopodobniej nieumyślnie wywołała pożar, czym przyczyniła się do śmierci starszej kobiety.

Do pożaru w bloku przy ul. Jaśminowej doszło w grudniu 2013 roku - W jego wyniku śmierć poniosła 72-letnia kobieta - informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Kobieta została znaleziona przez strażaków na klatce schodowej. Prawdopodobnie uległa zaczadzeniu. Pożar wybuchł około godziny 5.00 nad ranem. Jak ustalili śledczy 18-letnia dziewczyna, która mieszkała z matką i siostrą wróciła nad ranem z dyskoteki. Pozostawiła na gazie garnek z olejem, w którym miała zrobić frytki. Zasnęła, a pożar zajął mieszkanie.

Już wstępne  ustalenia pozwoliły stwierdzić, że winę za spowodowanie pożaru ponosi 18-letnia kobieta. Badanie wykazało, że gdy do pożaru doszło, była pod wpływem alkoholu.

W tej sprawie śledztwo wszczęła prokuratura, której do sformułowania aktu oskarżenia potrzebna była opinia biegłego z zakresu pożarnictwa. Niestety prace prokuratury w tej kwestii wstrzymane zostały na ponad miesiąc - Firma świadcząca usługi pocztowe - InPost - nie dostarczając biegłemu potrzebnych akt na czas wstrzymała pracę prokuratury - mówi Jolanta Rudzińska z Prokuratury Rejonowej w Elblągu. -  A to od oceny biegłego zależało czy postawione zostaną zarzuty przeciwko nastolatce. Śledztwo było przez to znacznie opóźnione.

Miesiąc trwały poszukiwania akt; te w końcu odnalazły się, a biegły udał się po nie osobiście. Ekspertyza powstała w krótkim czasie i jak informuje Jolanata Rudzińska nie jest ona korzystna dla 18-latki. Wszystko wskazuje na to, że dziewczyna usłyszy zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci swojej sąsiadki - Za ten czyn grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności - dodaje pani prokurator. - Akt oskarżenia ma być gotowy w połowie kwietnia br.
 

Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Hotelowy Boy
  Czwartek, 03.04

  Ejjjj przecież to nie jest hotelowiec!!!! Redakcjo upewnij sie zanim cos napiszesz........... To zwykły sielankowski blok. Hotelowiec stoi po drugiej stronie ulicy. Nie obrazajcie ludzi mieszkajacych w tym bloku.

 2. 2
  +3
  ~ Do pani Ziętary, rzecznika Sądu w Elblągu
  Czwartek, 03.04

  Niech elbląska prokuratura postawi zarzut dla elbląskiego oddziału InPost, ul.Szarych Szeregów, oni zgubili akta, więc utródniali śledztwo.

 3. 3
  +1
  ~ Alik
  Czwartek, 03.04

  A co przyczyną pożaru Szkoły Muzycznej .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1713728904724