Piątek, 10.07.2020, Imieniny: Amelia, Filip, Witalis
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Kobieta nie żyje. Zawinili elbląscy lekarze z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego?

20.11.2013, 13:16:55 Rozmiar tekstu: A A A
Kobieta nie żyje. Zawinili elbląscy lekarze z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego?
Fot. arch. redakcji

Przed sądem rejonowym toczy się sprawa karna czwórki elbląskich lekarzy, którzy oskarżeni są o nieumyślne spowodowanie śmierci swojej pacjentki. W listopadzie 2011 Wanda B. wypadła z okna w swoim mieszkaniu i trafiła na oddział Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Tam lekarze opiekujący się kobietą mieli nie dopełnić swoich obowiązków, czego konsekwencją był zgon pacjentki z powodu niewydolności oddechowej. Medycy nie przyznają się do winy.

Na ławie oskarżonych w elbląskim sądzie zasiedli radiolog, dwóch lekarzy i ordynator. Feralnego, 20 listopada 2011 roku każdy z nich miał pod opieką pacjentkę - 54-letnią Wandę B., którą przywieziono do WSZ po tym, jak wypadła za okna na pierwszym pietrze, w swoim mieszkaniu. U kobiety w wyniku upadku doszło wtedy m.in do złamania żeber. Wanda B. została umieszczona na oddziele chirurgii, gdzie po czterech dniach zmarła z powodu niewydolności oddechowej. Rodzina zmarłej oskarżyła lekarzy o zaniedbania.

Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Ostródzie. Dopiero w kwietniu br. do elbląskiego sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko czterem lekarzom. Zarzuca się im nieumyślne spowodowanie śmierci kobiety, za co grozi kara od trzech miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności - Lekarze zostali przesłuchani w ramach składania wyjaśnień na pierwszym terminie rozprawy, 20 sierpnia. - mówi sędzia Dorota Zientara, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu. - Podczas kolejnych - 3 października i wczoraj, 19 listopada przesłuchiwani byli świadkowie w tej sprawie.

Sąd przesłuchał wczoraj dwoje lekarzy. Jeden z nich - neurochirurg wskazywał, że Wanda B. skarżyła się na bóle w klatce piersiowej, ale podczas konsultacji w trakcie badania nie stwierdził problemów neurochirurgicznych - Na kolejnym terminie zaplanowane jest przesłuchanie jednego świadka, byłego pracownika szpitala, ma też stawić sie pokrzywdzony - syn zmarłej, nie będzie on jednak zeznawał w sprawie - wskazuje sędzia Zientara.

Także wczoraj złożono wniosek o dopuszczenie dowodu z opinii biegłych - Zostanie rozpoznany po przesłuchaniu świadka w dniu 14 stycznia 2014 roku - mówi sędzia Dorota Zientara.

Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 13

%92.3 %7.7


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +23
  ~ LOL
  Środa, 20.11

  W końcu ktoś się bierze za ten burdel zwany LEKARZAMI koniec bycia ŚWIĘTĄ KROWA!!!!!!!!!!!!!!!

 2. 2
  +22
  ~ Kasia, Basia, Marysia
  Środa, 20.11

  Oj tak najwyższy czas aby wziąc sie za tych "pseudo" lekarzy, za tych, nierobów ktorzy sa wiecznie nietykalni, ktorzy zamiast leczyc robia krzywdę pacjentom. Zaniedbania i tyle. Pogonic ich do roboty w innym zawodzie !!!!!

 3. 3
  +1
  ~ ja
  Środa, 20.11

  i co nie wstyd panu Darkowi K. teraz? eeee.... jemu nie wstyd on nie ma żadnego honoru

 4. 4
  --3
  ~ wf
  Środa, 20.11

  LOL, ty już do żadnego lekarza nie chodź, już cię będą znali z tego komentarza. Radź se sam.

 5. 5
  +2
  ~ julia
  Czwartek, 21.11

  Lekarze w Elblągu to jakiś kabaret, zachowują się jak wielkie szych... nigdy nie maja czasu a zarazem wiecznie są czymś zajęci. Ale pielęgniarki nie są lepsze... może są jakieś" mile" pielęgniarki ale ja żadnej nie spotkałam. Nie dawno kuzynka rodziła w tym szpitalu i ma uraz... nie do samego porodu a do tego szpitala nie może uwierzyć jak są traktowane kobiety rodzące... Przydało by się im stępić trochę język, bo płaca im za pomaganie ludziom a nie za dołowanie ich.... Ktoś powinien zrobić w kacu z tym porządek.

 6. 6
  +3
  ~ .
  Czwartek, 21.11

  SOR w Elblągu to jakieś nieporozumienie! Umieralnia! ZERO EMPATII dla pacjentów, których traktują jak zło konieczne, a nie LUDZI w potrzebie. Pani Dyrektor niech się ani w końcu temu przyjrzy!

 7. 7
  +1
  ~ pampi
  Czwartek, 21.11

  Nie idź do lekarza , bo możesz nie wrócić ! ? ?

 8. 8
  +2
  ~ LOL
  Piątek, 22.11

  Powiem wam jedno, ja mialem wycinany wyrostek i po sobie nigdy wiecej. Bylem traktowany jak smiec przez lekarzy. Wolalbym sobie go sam wygrysc zebami. W Anglii moja zona rodzila i wiecie co? WOW nigdy sie tak dobrze nie czulem w szpitalu szok TV w pokoju, cherbate proponuja ci, zagladaja czy czegos nie trzeba ech wiecie co nie zaluje ani troche ze zostawilem Polske.

 9. 9
  0
  ~ Całość na gazeta.pl
  Sobota, 23.11

  Poczytajcie o tych lekarzach i ich ofierze :http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/10,114927,14945628,_Skierowanie_sprawy_do_ponownego_rozpatrzenia___tego.html

 10. 10
  0
  ~ ulka
  Sobota, 23.11

  Tak ,to prawda że elbląscy lekarze są butni i aroganccy a nie mają zbytnio powodów byc takimi, pielęgniarki równiez ,najgorszy oddział to wew.II oraz neurologia.W Gdańsku w akademi nawet profesorowie sa bardzo mili i interesują sie pacjentem, gorzej z warunkami socjalnymi.Jeżeli lekarzom elbląskim nie podoba się leczenie to granice otwarte ,fora ze dwora.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.