Piątek, 10.07.2020, Imieniny: Amelia, Filip, Witalis
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Sąd Okręgowy utrzymał w mocy wyrok dla elbląskiego lekarza za molestowanie pacjentki

13.09.2013, 09:18:30 Rozmiar tekstu: A A A
Sąd Okręgowy utrzymał w mocy wyrok dla elbląskiego lekarza za molestowanie pacjentki
Fot. arch. redakcji

Sąd Okręgowy w Elblągu utrzymał w mocy orzeczenie sądu pierwszej instancji, w sprawie elbląskiego lekarza, który oskarżony był o molestowanie swojej pacjentki. Wyrok dla 56-latka to dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata oraz wypłata odszkodowania na rzecz poszkodowanej kobiety. Mężczyzna ma również zwrócić koszta postępowania odwoławczego.

Proces Andrzeja B, 56-letniego lekarza pracującego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu ruszył 28 lutego 2012 roku. Wcześniej w tej sprawie zostało złożone doniesienie do Prokuratury Rejonowej w Elblągu - lekarz, podczas badania ambulatoryjnego, miał dotykać miejsc intymnych 22-letniej dziewczyny, która zgłosiła się do szpitala z bólem gardła. Zgłoszenie złożyli rodzice młodej kobiety.

Do czasu wyjaśnienia sprawy dyrekcja szpitala zawiesiła lekarza, który pracował w pogotowiu internistycznym, na dyżurach. Andrzej B. przez cały proces odpowiadał przed sądem z wolnej stopy. Lekarzowi postawiono zarzut z art. 197 par. 2, czyli doprowadzenia podstępem do innej czynności seksualnej. Groziła mu za to kara do 8 lat pozbawienia wolności, ale mężczyzna nie przyznawał się do winy. Wyrok w tej sprawie zapadł 5 kwietnia br. - kara dwóch lat więzienia w zawieszeniu na trzy lata, wypłata 35 tys. zł na rzecz pokrzywdzonej, a także dwuletni zakaz wykonywania zawodu, były wyrokiem nieprawomocnym, od którego B. złożył apelację.

Posiedzenie w tej sprawie odbyło się wczoraj, 12 września przed Sądem Okręgowym w Elblągu, który utrzymał w mocy orzeczenie sądu pierwszej instancji, a dodatkowo obciążył mężczyznę kosztami postępowania odwoławczego.

 

opr.
AS

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ elblążanin bezpartyjny
  Piątek, 13.09

  To kolejna farsa sądowa. Gdyby to dotyczyło innej profesji to facet by już siedział a tak ?? ..... Pełna ochrona dla zboków.

 2. 2
  +9
  ~ ~~~~~
  Piątek, 13.09

  A mnie ta sprawa zastanawia. Jak kobieta PEŁNOLETNIA idzie do lekarza z bólem gardła i daje się przebadać ginekologicznie.

 3. 3
  0
  ~ Guma
  Piątek, 13.09

  A ja wchodzę do wanny się popluskać.

 4. 4
  --1
  ~ db
  Piątek, 13.09

  Niestety zdecydowanie za niska kara,wątpię że go to zmieni .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.