Wtorek, 26.10.2021, Imieniny: Ingi, Darii, Sambora
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Lekarz Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblagu skazany za molestowanie pacjentki

19.04.2013, 11:32:50 Rozmiar tekstu: A A A
Lekarz Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblagu skazany za molestowanie pacjentki

Lekarz Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblagu, 56-letni Andrzej B., usłyszał wyrok za molestowanie seksualne swojej pacjentki. Sąd przewidział karę dwóch lat więzienia w zawieszeniu na trzy lata, wypłatę 35 tys. zł na rzecz pokrzywdzonej i dwuletni zakaz wykonywania zawodu. Mężczyzna zapowiedział złożenie apelacji. Wyrok nie jest prawomocny.

Podczas jednego z badań w szpitalnym ambulatorium lekarz dopuścił się dotykania pacjentki w nieodpowiednich miejscach. 22-latka skarżyła się na ból gardła, a lekarz dotykał jej miejsc intymnych. Zdaniem rodziców pacjentki ich córka była molestowana przez lekarza. 30 października 2011 roku rodzice pokrzywdzonej zgłosili sprawę na policję.

26 stycznia 2012 roku, Prokuratura Rejonowa w Elblągu wystosowała akt oskarżenia, przeciwko Andrzejowi B. - Oskarżnemu został postawiony zarzut z art. 197 par. 2 kodeksu karnego, o doprowadzeniu podstępem do innej czynności seksualnej – mówi  sędzia Dorota Zientara, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu. Mężczyźnie groziło do 8 lat pozbawienia wolności. Nie przyznał się on jednak do winy.

Proces toczył się w Sądzie Rejonowym od 28 lutego 2012 roku. Wobec 56-letniego lekarza zastosowano dozór policyjny i poręczenie majątkowe. Dodatkowo został on zawieszony w swoich obowiązkach do czasu rozstrzygnięcia sprawy. Proces ostatecznie zakończył się 5 kwietnia br.

- Andrzej B. został skazany na dwa lata pozbawienia wolności, który to wyrok sąd zawiesił na okres trzech lat, zasądzono także na ten  czas dozór kuratora - mówi sędzia Dorota Zientara. - Zasądzono także utratę możliwości wykonywania zawodu na okres dwóch lat, wypłacenie na rzecz pokrzywdzonej kwoty 35 tys. złotych oraz pokrycie kosztów pełnomocnika sądowego pokrzywdzonej – dodaje sędzia.
 
Wyrok nie jest prawomocny, skazany lekarz zapowiedział złożenie apelacji.
 

MK

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ ds
  Piątek, 19.04

  Ola Boga Toś to Szok! to tera pacjętka będzie się leczyć korespondencyjnie.

 2. 2
  +3
  ~ byla pacjetka
  Piątek, 19.04

  powinni zakazac dożywotniego wykonywania zawodu, idziesz do niego ledwo żywa z grypą a on o antykoncepcji ,seksie itp z toba rozmawia....masakra

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.