Niedziela, 26.03.2023, Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Magdalena R. za zabójstwo 5-letniego syna może usłyszeć wyrok jeszcze w kwietniu

20.03.2013, 16:38:17 Rozmiar tekstu: A A A
Magdalena R. za zabójstwo 5-letniego syna może usłyszeć wyrok jeszcze w kwietniu

12 lutego br., w Sądzie Okręgowym w Elblągu odbyła się pierwsza rozprawa w sprawie Magdaleny R. oskarżonej o zamordowanie swego 5-letniego syna Gabriela. - Sąd Okręgowy w Elblągu bardzo intensywnie i szybko rozpoznaje tę sprawę – zapewnia Jerzy Waryszak, szef Wydziału V Śledczego Prokuratury Okręgowej w Elblągu.

Wczoraj, 19 marca, po raz kolejny Sąd Okręgowy w Elblągu rozpatrywał sprawę 31-letniej Magdaleny R. - Pomimo takich zamierzeń nie udało się wczoraj przewodu sądowego zamknąć. Jeszcze kilka dowodów zostało do przeprowadzenia - mówi Jerzy Waryszak.

Przypomnijmy, że ciało 5-letniego Gabriela  zostało znalezione przez właścicielkę mieszkania wynajmowanego przez matkę chłopca, w lipcu 2012 r., w Morągu,. Kobieta weszła do lokalu zaniepokojona tym, że lokatorka nie płaci jej czynszu. Tej jednak w mieszkaniu nie było, a w pomieszczeniu czuć było fetor. Po oględzinach, dokonała szokującego odkrycia. W wersalce leżały rozkładające się zwłoki dziecka.

Za matką chłopca rozesłano list gończy. 31-letnia kobieta została zatrzymana po trzech dniach. Policja zatrzymała ją, gdy wychodziła z jednego z olsztyńskich szpitali, gdzie udzielano jej pomocy po zatruciu alkoholem. Podczas przesłuchania Magdalena R. miała przyznać się do zabójstwa syna i powiedzieć, że zbrodni dokonała w lutym, szczegółowo i beznamiętnie opisując śledczym przebieg mordu dokonanego na Gabrysiu.

Kolejny termin rozprawy wyznaczono na 4 kwietnia. - Wszystko wskazuje na to, że sprawa może wówczas znaleźć finał – dodaje Jerzy Waryszak. - Trzeba tu podkreślić, że czynności w tym zakresie są bardzo intensywne i w zasadzie od wniesienia aktu oskarżenia minęły zaledwie trzy miesiące, bo było to w połowie grudnia. Postępowanie dowodowe jest bardzo zaawansowane.

Na chwilę obecną trudno jest powiedzieć, o jaką karę będzie wnosić prokurator. - O tym zdecyduje prokurator sesyjny po zakończeniu przewodu sądowego – stwierdza Jerzy Waryszak.

Za zabójstwo Madalenie R. może grozić kara od 8 do 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ temida
  Środa, 20.03

  Jeszcze w kwietniu ?!?!nie wiem czemu jeszcze chodzi po tym padole łez!!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3049011230469