Piątek, 14.06.2024, Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Zwłoki dziecka przez kilka miesięcy trzymała w wersalce. Prokuratora Okręgowa w Elblągu prowadzi śledztwo

28.08.2012, 10:30:44 Rozmiar tekstu: A A A
Zwłoki dziecka przez kilka miesięcy trzymała w wersalce. Prokuratora Okręgowa w Elblągu prowadzi śledztwo
fot. warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Zgon 5-letniego Gabrysia, którego ciało znaleziono na początku lipca br. w mieszkaniu w Morągu, nastąpił prawdopodobnie 4 lub 5 miesięcy wcześniej - ustalili biegli na zlecenie Prokuratory Okręgowej w Elblągu, która prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Jak poinformowała nas rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Elblągu, Katarzyna Piwowarczyk, aktualnie  pozyskano opinię biegłego z zakresu entomologii, według której czas zgonu dziecka ustalono na okres 4 do 5 miesięcy przed datą ujawnienia zwłok, jednak z większym prawdopodobieństwem  na okres 5 miesięcy.

Ciało 5-letniego Gabriela  zostało znalezione w Morągu, przez właścicielkę mieszkania wynajmowanego przez matkę chłopca. Kobieta weszła do lokalu zaniepokojona tym, że lokatorka nie płaci jej czynszu. Tej jednak w mieszkaniu nie było, a w pomieszczeniu czuć było fetor. Po oględzinach, dokonała szokującego odkrycia. W wersalce leżały rozkładające się zwłoki dziecka. 

Za matką dziecka rozesłano list gończy. 31-letnia kobieta została zatrzymana po trzech dniach. Policja zatrzymała ją, gdy wychodziła z jednego z olsztyńskich szpitali, gdzie udzielano jej pomocy po zatruciu alkoholem. Podczas przesłuchania Magdalena R. miała przyznać się do zabójstwa syna i powiedzieć, że zbrodni dokonała w lutym, szczegółowo i beznamiętnie opisując śledczym przebieg mordu, dokonanego na Gabrysiu.

Magdalena R. została aresztowana na trzy miesiące i osadzona w Areszcie Śledczym w Ostródzie. Do lipca sprawą zabójstwa Gabriela zajmowali się śledczy z Prokuratury Rejonowej w Ostródzie, Ośrodek Zamiejscowy w Morągu. Jednak ze względu na wagę sprawy, 10 lipca, akta trafiły do Elbląga.

Sprawa Magdaleny R. nabiera tempa. Rzeczniczka Prokuratury poinformowała nas, że prokuratorzy chcą poddać Magdalenę R. obserwacji psychiatrycznej. - Prokuratura  Okręgowa w Elblągu skierowała do miejscowego Sądu Okręgowego wniosek o umieszczenie podejrzanej Magdaleny R. na obserwacji sądowo- psychiatrycznej w  zakładzie leczniczym – mówi - Wniosek został uwzględniony. Obserwacja sądowo- psychiatryczna zostanie rozpoczęta  najprawdopodobniej na początku września 2012 r. - podaje Piwowarczyk.

W sprawie morderstwa Gabriela nadal  przesłuchiwani są świadkowie, którzy do śledztwa mogą wnieść istotne informacje. – Obecnie ciągle trwają przesłuchania świadków lecz z uwagi na  dobro śledztwa pozostającego w toku, ochronę danych osobowych, dalszych informacji nie udziela się – informuje Katarzyna Piwowarczyk.

Do tej pory Magdalena R. usłyszała zarzut zabójstwa syna, za co grozi kara od 8 do 25 pozbawienia wolności lub dożywocie.

 

Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ Polskie realia. Elbląska prokuratura sie skokompromituje tak jak śląska.
  Wtorek, 28.08

  Zobaczycie. Umarza z powodu "niskiej szkodliwości czynu społecznego".Obronca udowodni,ze:"dziecko to nie człowiek".I mordercami wyjdzie na wolność jak Kaśka Wiśniewska z Sosnowca.

 2. 2
  +2
  ~ gosia
  Wtorek, 28.08

  To nawet nie SMIEC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. 3
  +2
  ~ turban
  Wtorek, 28.08

  na szubienice z nia!! albo na stos! innego wyjscia nie wiedze

 4. 4
  0
  ~ k...
  Środa, 29.08

  Zapewne będzie uznana że jest niespełna rozumu i osadzona na niedlugi czas na leczenie zamiast trafić do więzienia.. gdzie zasady ludzkie ta kobieta miała urodzić dziecko a po 5 latach zabić?????!!!!!!! MASAKRA

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.011146068573