Niedziela, 26.05.2024, Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Ciało dziecka znalezione w wersalce to syn Magdaleny R.

30.07.2012, 15:03:57 Rozmiar tekstu: A A A
Ciało dziecka znalezione w wersalce to syn Magdaleny R.
fot. warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Prokuratura Okręgowa w Elblągu otrzymała opinię potwierdzającą, że ciało chłopca znalezione na początku lipca w wersalce w jednym z mieszkań w Morągu to zwłoki dziecka aresztowanej w tej sprawie Magdaleny R. - podaje ogólnopolski portal onet.pl. Prokuratorzy czekają na kolejne opinie biegłych.

Portal powołuje się na informacje, które w poniedziałek przekazała PAP Maria Bąk, zastępca prokuratora okręgowego w Elblągu. Opinia dotycząca badań DNA zwłok odnalezionych w wersalce jest pierwszą, którą w tej sprawie otrzymali śledczy. - To opinia bardzo ważna, bo stwierdza z całą pewnością, że zwłoki zabezpieczone w wersalce i aresztowana w tej sprawie kobieta to dziecko i matka – powiedziała prokurator Maria Bąk.

Śledczy czekają jeszcze na ekspertyzy m.in. z zakresu biologii, chemii, daktyloskopii, czy parazytologii. Opinie te zostały zamówione w kilku ośrodkach w Polsce, śledczy spodziewają się, że nadejdą w najbliższym czasie i pomogą m.in. ustalić dokładną datę śmierci dziecka.

Ciało chłopca znajduje sie w gdańskiej Akademii Medycznej. Pozostanie tam do czasu, aż biegli stwierdzą, że nie jest konieczne wykonanie kolejnych ekspertyz. Dopiero wtedy prokuratura zadecyduje o wydaniu zwłok rodzinie i pochowaniu.

O sprawie informowaliśmy kilka tygodni temu. Przypomnijmy, że ciało 5-letniego Gabriela zostało znalezione na początku lipca w mieszkaniu w Morągu, które wynajmowała Magdalena R. Odkryła je właścicielka mieszkania, która weszła do środka zaniepokojona tym, że lokatorka nie płaci czynszu i nie kontaktuje się z nią od kilku dni.

Za matką dziecka rozesłano list gończy. 31-letnia kobieta została zatrzymana po 3 dniach, gdy wychodziła z jednego z olsztyńskich szpitali, gdzie udzielano jej pomocy po zatruciu alkoholem. Podczas przesłuchania Magdalena R. miała przyznać się do zabójstwa syna i powiedzieć, że zbrodni dokonała w lutym.

Prokuratura weryfikuje teraz te zeznania, opinie biegłych mają m.in. pomóc w ustaleniu dokładnej daty zgonu i przyczyny śmierci dziecka. W oczekiwaniu na opinie biegłych, śledczy wykonują inne czynności, m.in. przesłuchują świadków, zabezpieczają dokumentację medyczną. Magdalena R. jest tymczasowo aresztowana.
 


źródło: onet.pl

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ obicanki cacanki
  Poniedziałek, 30.07

  A KIEDY obiecana przez Ministra budowa w Elblągu budynku sądu obiecano i ???

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3881750106812