Poniedziałek, 27.03.2023, Imieniny: Lidia, Ernest, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Dożywocie dla zabójcy 15-letniej Eweliny z Lepna i 150 tys. odszkodowania dla rodziców ofiary

18.09.2012, 13:14:23 Rozmiar tekstu: A A A
Dożywocie dla zabójcy 15-letniej Eweliny z Lepna i 150 tys. odszkodowania dla rodziców ofiary
fot. Aleksandra Żyła

Bogdan H., oskarżony o brutalne zgwałcenie i uduszenie nastolatki z Lepna usłyszał dziś (18 września) przed Sądem Okręgowym w Elblągu wyrok dożywotniego pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny.

Przypomnijmy, że do zabójstwa doszło w maju ubiegłego roku. Ciało piętnastoletniej Eweliny zostało znalezione w lesie pomiędzy Lepnem a Buczyńcem w gminie Rychliki.

Pierwszym zatrzymanym w tej sprawie był Bronisław G. 64-letniemu wówczas mężczyźnie postawiono zarzut zgwałcenia, uduszenia i zbezczeszczenia zwłok nastolatki. Bronisław G. przed policją przyznał się do zarzucanych mu czynów, jednak podczas przesłuchań w prokuraturze odwołał swoje zeznania twierdząc, że to nie on dopuścił się zabójstwa Eweliny.

Przełom w śledztwie przyniosły wyniki badań próbek DNA znalezionych na miejscu zbrodni. Jednoznacznie wskazały, że sprawcą zabójstwa jest 59-letni dziś Bogdan H., mieszkaniec sąsiedniego Buczyńca, dobrze znany rodzinie Eweliny. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia. Jak mówił, wracającą od koleżanki do domu Ewelinę zauważył, gdy pracował w polu. Najpierw związał piętnastolatce ręce i zakneblował usta. Następnie ją zgwałcił i udusił, a na koniec zbezcześcił zwłoki. Nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego dopuścił się tak brutalnej zbrodni. Do tej pory nie przeprosił rodziców nastolatki.

Dziś, 18 września, Sąd Okręgowy w Elblągu uznał Bogdana H. winnym zabójstwa 15-letniej Eweliny i skazał na karę dożywotniego pozbawienia wolności. Na poczet kary Sąd zaliczył okres tymczasowego aresztowania oskarżonego, od września ubiegłego roku do marca 2012. Sąd orzekł również wobec oskarżonego karę w postaci zadośćuczynienia za doznaną krzywdę przez zapłatę na rzecz matki ofiary kwoty 150 tys. zł. Wyrok nie jest prawomocny.

- Chociaż takie zadośćuczynienie za życie dziecka. Wiem jednak, że pobyt w więzieniu odbędzie się kosztem podatników, a nie wiadomo ile ten człowiek pożyje – mówiła po ogłoszeniu wyroku pani Grażyna, matka Eweliny.

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ lip
  Wtorek, 18.09

  ciekawe za co zapłaci odszkodowanie

 2. 2
  +5
  ~ ryba
  Wtorek, 18.09

  Kara smierci dla smiecia za moje podatki beda go utrzymywac i mu zarcie dawac .Dwa razy dziennie wpie... suchy chleb i woda

 3. 3
  --3
  ~ archii
  Wtorek, 18.09

  czemu 1 przyznal sie do winy ?

 4. 4
  +1
  ~ ab
  Wtorek, 18.09

  dlazcego nie ma dożywocia dla morderców Szymonka-jego matki i jej konkubenta?

 5. 5
  +6
  ~ sprawiedliwość
  Wtorek, 18.09

  Pomyślcie co czuła dziewczyna jak ją gwałcił i dusił,gilotyna myśle że to odpowiednie urządzenie na takich łajdaków.

 6. 6
  +3
  ~ jamaleg
  Wtorek, 18.09

  wina jest ewidentna wiec kara smierci była by najlepszą karą

 7. 7
  +2
  ~ bob utylizator
  Wtorek, 18.09

  osobiście jestem za utylizacją odpadów ale w związku z obowiązującym prawem mam nadzieję, że wyrok się uprawomocni... ps. ***..ny morderco c**j ci w d**ę....

 8. 8
  0
  ~ MALINA
  Wtorek, 18.09

  Do końca życia czyszczenie rowów na żuławach,a nie siedzenie w celi.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1648259162903