Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

WOŚP ponownie zagra w Elblągu. Organizacji podjął się... Bogusław Milusz i SP 11

08.11.2017, 13:45:48 Rozmiar tekstu: A A A
WOŚP ponownie zagra w Elblągu. Organizacji podjął się... Bogusław Milusz i SP 11
Fot. Archiwum redakcji
Szkoła Podstawowa nr 11, której dyrektorem jest były wiceprezydent Elbląga – Bogusław Milusz podjęła się zoranizowania XXVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Elblągu. - Zaplanowaliśmy, że do 6 grudnia musimy zebrać 450 wolontariuszy i 150 opiekunów – mówiła Gabrysia Zimirowska, członek sztabu. - Dziś uruchomimy rejestrację on line.

 


To już pewne - XXVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w Elblągu. 14 stycznia 2018 roku po raz 26. WOŚP zagra w naszym mieście. Tegoroczny temat finału - pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

- Pierwszym pytaniem, jakie usłyszałem po wyborach było – co z Orkiestrą Świątecznej Pomocy – przyznał Prezydent Elbląga Witold Wróblewski. - Bardzo się cieszę, że w dniu wczorajszym elbląski sztab został zarejestrowany.

Szefem sztabu został Bogusław Milusz. W skład sztabu weszli m.in. Kasia Stosik, Gabrysia Zimorowska, Magda Śmietanko, Gosia Borczak, Piotr Kaczyński, Maciek Muniok..

-  Mamy 2 miesiące na przygotowania. Od dzisiaj, 8 listopada, od godz. 15.00 można się zarejestrować, żeby zostać wolontariuszem – mówił Bogusław Milusz.

Na chętnych członkowie elbląskiego sztabu czekają przy ul. Związku Jaszczurczego 17, w pokoju 26.
 
Od poniedziałku do piątku, od 9.00 do 18.00 i w soboty od 10.00 do 15.00 czekamy na wolontariuszy
 
– zaznaczyła Gabrysia Zimirowska.

Zaplanowano, aby do 6 grudnia zarejestrowach zostanie 450 osób. - Mamy nadzieję, że tego dnia będziemy mogli powiedzieć, że jesteśmy przygotowani od strony zabezpieczenia wolontariuszy – dodała Gabrysia Zimirowska. - Wolontariuszem samodzielnym może być każdy, kto ukończył 18 lat. Do osób poniżej 18 roku życia potrzebujemy opiekuna.

W tym roku proces rekrutacji po raz pierwszy będzie się odbywał również on line.
 
Uruchomimy go dzisiaj. Każdy z domu, wchodząc na stronę Miejskiego Centrum Wolontariatu będzie mógł zobaczyć ile miejsc zostało, co trzeba zrobić, by się zarejestrować. Rekrutacja on line nie oznacza jednak, że w ogóle nie trzeba będzie przychodzić do biura. Formalności trzeba będzie dopełnić
 
– tłumaczyła Gabrysia Zimirowska.

Tradycyjnie na Starówce stanie duża scena, z której rozbrzmiewać będzie muzyka, a nad miastem rozbłyśnie „Światełko do Nieba”. Jednak to, kto zagra podczas tego magicznego wieczoru owiane jest jeszcze tajemnicą. Organizatorzy zapewniają jednak, że dla elblążan przygotowują wiele ciekawych atrakcji.


 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%42.9 %57.1


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ Prorok Igor
  Środa, 08.11

  ....a teraz jaskółkę.....!

 2. 2
  +8
  ~ wist
  Środa, 08.11

  A dotychczasowa szefowa obraziła się? że nie dostała intratnego stanowiska od p. Wróblewskiego? Z tego widać że w Elblągu nie ma organizacji pożytku publicznego z prawdziwego zdarzenia? albo szef sztabu KWW chce już rozpocząć "batalię wyborczą"?

 3. 3
  +5
  ~ Kolo
  Środa, 08.11

  Napiłem się dziś dobrego napoju i zjadłem obiad. Dziękuję za uwagę

 4. 4
  --2
  ~ Gagatek
  Środa, 08.11

  Owsik to cwaniak z układami który miał dobry pomysł na biznes. .. .przy wsparciu ówczesnych władz - każdy inteligentny i świadomy człowiek o tym wie - przestańcie się więc podniecać. .. .;-) Zresztą większość fundacji zbierających pieniądze pomaga głównie "sobie". .. .. Fundacja to jeden z lepszych pomysłów na biznes - trzeba mieć tylko odpowiednie "plecy". .. .

 5. 5
  --2
  ~ Nowoczesny
  Środa, 08.11

  Dobra zmiana!;) Kij w oko pisiorom i do przodu!;)

 6. 6
  +4
  ~ Gagatek
  Środa, 08.11

  Nie chcę się wymądrzać - bo nie mam danych. Zastanawiam się tylko jak faktycznie (w przeliczeniu na złotówki) wyglądają zakupy fundowane przez Owsika dla szpitali - to znaczy ile na przykład wydał na sprzęt w zeszłym roku a ile zebrał podczas tej całej hecy. I jak to się ma w stosunku do wydatków państwa na służbę zdrowia (z naszych podatków i składek). Obawiam się że te huczne "grube miliony" owsika to nic nieznaczące grosze w stosunku do potrzeb służby zdrowia (pieniędzy z podatków). Ośmielam się twierdzić, że ludzie którzy krzyczą że bez owsika nie byłoby służby zdrowia - delikatnie mówiąc - są w błędzie. Dla przykładu - jeden tomograf kosztuje ok 2,5 mln . Ponadto pan owsik część zebranych pieniędzy przeznacza na "prowadzenie fundacji" oraz na bliżej nieokreślone "cele propagandowe"

 7. 7
  +4
  ~ Gagatek
  Środa, 08.11

  Zastanawiam się też jaką rolę w całej tej hecy spełniały spółki "złoty melon" "mrówka cała" czy "jasna sprawa"????? No i ten incydent z "łażeniem po stole" i szukaniem słoika z pieniędzmi https://www.youtube.com/watch?v=_CAIfWM2OKw - dziwne zachowanie, mimika, gestykulacja.... zastanawiające....prawda??? sami oceńcie.... ;-)

 8. 8
  --5
  ~ Elblag
  Czwartek, 09.11

  WOŚP to złodzieje. Nie dajcie sie oszukać. Oni na nas zarabiają.

 9. 9
  0
  ~ Seebe
  Czwartek, 09.11

  Po co płacić, a kto może pomóc ci żyć telewizyjną damą z dziećmi, aby być w tym? Jeśli bez telewizora to złodziej ! UWAZAJ

 10. 10
  --1
  ~ Mirek
  Czwartek, 09.11

  Nie dajmy się zwariowac, WOŚP , a przez nią miliony ludzi o wrażliwych sercach prze ponad ćwierć wieku pomogli tysiącem ludzi. Co w tym złego? Jak można to dyskredytowac? Ogarnijcie sie!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0934720039368